www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Al cui e riff-ul?


George
 Share

Recommended Posts

nu-i riff-ul meu .lol

 

pai nu-i un riff ce rupe gura lumii , suna a introducere , pasaj de intro , riff inseamna altceva , astea sunt cateva lick-uri pe progresie.

 

riff-ul in sensul " adevarat " este motivul principal si unic pe care este construita toata piesa ,

 

 

mai asta-i linia melodica,la down to waterline.atat.! gata postati ce vrei si care vreti.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Hihi...Good Times, Bad times, apoi How Many More Times, Whole Lotta Love, Mody Dick, Sunshine of Bla Bla, Crossroads, In-A-Gadda-Da-Vida, Tush, si in ceea ce priveste restul sunt incult din punct de vedere muzical.

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn
suna cunoscut dar eu cred ca l-ai gherlit :)

Sigur nu suna ca piesa originala. Dar notele cam alea sunt (cu un ton mai jos ca am chitara in D).

 

Deci.. ce crezi ca e gherlitu asta de riff?

Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx

@claxxon: nush imi sta pe limba, nu-mi vine :) si poate tonu ala conteaza :) baga un mic hint

Edited by seraphx
Link to comment
Share on other sites

Good Times, Bad times,How Many More Times,Whole Lotta Love,Mody Dick (Zepp),Whippingpost-( riful de intro pe ritm de 11/4 - Allman BB),Sunshine of Love, Crossroads(Ccream),In-A-Gadda-Da-Vida ( Iron Butterfly), Riff (de pe discul "Like Children" Mac Donald & Jiles si parca ca cu JeffBeck sau si cu Fripp) ,Tush, Sharp Dressed Man ,Have Mercy (parcai titlul , tot ZZTop) ,Mississippi Quen - lipseste talanga (siuper hitt-ul bluesrock a lui Leslie West cu Mountain) , Cocain.(JJ Cale ?)

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn
@claxxon: nush imi sta pe limba, nu-mi vine :) si poate tonu ala conteaza :) baga un mic hint

HINT 1: Formatia il avea ca vocalist in acea perioada pe Ronnie James Dio.

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn
Ceva suna un pic fals

Ceva da.. dar nu-mi dau nici eu seama de unde.. probabil era dezacordata un pic chitara.

 

Cat despre ton, am cantat pe simulatorul de acustica, pentru ca si in piesa originala, fragmentul acesta e cantat pe ceva clean/acustic/ceva.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.