www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Al cui e riff-ul?


George
 Share

Recommended Posts

Guest claxonn
Nu stiu piesa. Ascultam in anii '90 FNM. Vroiam doar sa salvez concursul. :) Postati voi!

Hai ca-i supercunoscuta.. chiar asa incepe, cu linia asta de bass. Este piesa care da titlul albumului de pe care este (ce poate fi mai simplu) si era in voga prin anii '90.

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn
Banuiam eu. :)

Geologu', ai aparut! Na, era randul tau inainte sa postez eu. Sa zicem ca nu s-a ghicit melodia asta (King for a day - Faith no more). Asteptam cu interes un riff de la matale.

Link to comment
Share on other sites

Guest andred
"Are you the guys on the beach who hate everyone?" :)

 

Sa fie :

"I, hate the rain and sunny weather,

And i, hate the beach and mountains too;

(and) I dont like a thing about the city, no, no

And i, i, i, hate the countryside too!

 

And i, hate everything about you!

... everything about you! "

 

Stiu ca piesa asta e destul de mizantropica, si mai stiu ca videoclipul e facut pe plaja, asa ca... Daca asta e, a cam fost mura-n gura.

Link to comment
Share on other sites

Guest andred
Era doar un indiciu despre trupa, care, intr-adevar, e Ugly Kid Joe. Dar nu prea suna a "Everything about you", nu? :) Adaugati un modern gain la riff-ul acustic si vedeti ce iese...

 

PS: E tot de pe "America's Least Wanted". B)

Ba da, a contat si chitara :) , insa intr-o proportie mai mica decat celelalte cu hate si plaja :)

Sa puna cine poate mai repede, eu inca nu am cu ce sa inregistrez :(

Link to comment
Share on other sites

Guest andred

Haideti mai, cautati piesa pe albumul "America's Least Wanted" al irascibililor de la Ugly Kid Joe. Aveti si riff-ul ajutator, deci... para malaiata in gura lui natafleata... As spune eu, dar momentan nu am albumul...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Chiperion

Da, le ai, *applause*, dar barim schimba si matale numele in link si pune ceva mai necunoscut de la ei, daca vrei sa participi la activitatea asta; cred ca statea mai bine postul tau la ,,Inregistrarile noastre''.

Link to comment
Share on other sites

Guest radioman
Metallica, Pierdere-n Negura, de pe Calareste Fulgerul, din '88.

"Ride the Lightning" - in jargonul puscariasilor este expresia folosita pentru cei care sunt executati pe scaunul electric.

De unde si coperta albumului, cu scaunul electric. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

Era si o glumita despre ,,two very different people who rode the lightning'' pe care-o stia un cunoscut dintr-un ziar de peste Atlantic; se referea la un baiat lovit de fulger si nu-mai-stiu-ce condamnat care-a fost pus la curent despre ultimele metode de executie, if you know what I mean...Ma scuzati, e din '84, iar, dupa cum bine a zis nenea Bogdan, aia e.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest EPSYLON_CURSE
Bag io ceva, da' sa nu dati cu oua dupre mine...

 

 

Greatest :) . Imi place foarte mult Lake of Tears - sampleul tau e excelent.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.