www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Al cui e riff-ul?


George
 Share

Recommended Posts

Guest sinnocence

:) 1. nu am postat riff, dupa reguli, pentru ca de fapt eu nu stiu sa cant la chitara...sau la orice, for that matter

2. normal ca nu mai are rost sa zic ce cantec e dupa ce toata lumea a vazut ditamai linkul acolo... (d'oh!)

 

...dar eram asa entuziasmata ca stiam si eu in sfarsit o melodie, ca am uitat de bunele maniere forumistice. imi cer scuze si al'data nu se mai intampla! (bows quickly and exits stage left)

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

N-am mai intrat de ceva vreme pe forum. Dar cand am intrat, surpriza, nu a postat nimeni la concurs :) .

 

Ia sa vedem cine stie, care stie.

riff25.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn
fe+mendeleev=iron maiden probabil, dar piesa nu o recunosc

pana acum e corect. Iron Maiden. Dar care e piesa? Sa mai dam un hint: melodia a dat numele unui album al lor. Riff-ul postat nu e chiar la inceputul piesei, e un pica mai tarziu.

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn
pana acum e corect. Iron Maiden. Dar care e piesa? Sa mai dam un hint: melodia a dat numele unui album al lor. Riff-ul postat nu e chiar la inceputul piesei, e un pica mai tarziu.

Ok, partea de ritm a melodiei incepe cu riff-ul care o face cunoscuta, urmeaza un bridge format din cateva note si apoi urmeaza riff-ul postat de mine. Hai ca Maiden nu au chiar asa de multe albume. Trebuie doar sa ascultati inceptul fiecarei melodii care reprezinta numele unui album.

 

Astept un raspuns corect.

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn
Nimeni? Stiu, e cantat prost. :)

Imi suna a Soundgarden, poate de la ton. Anyway, dai si tu un hint, ceva.

Edited by claxonn
Link to comment
Share on other sites

Guest j_man

Am inregistrat in format wav, care se aude calumea, dar cum site-ul nu permite uploadul fisierelor wav am convertit in mp3 si s-a dus tot volumu. wtf?

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn
rgc.wmaAm tras riffu cu alt program, ar trebui sa se auda calumea.

Hint: Its a swedish band :)

Amice, au trecut 6 zile. Nu a raspuns nimeni. Baga si tu un hint, doua trei... cate e nevoie :) .

Link to comment
Share on other sites

Guest j_man

nu :)) Sorry... trupa de blackmetal...pe solist il cheama Peter...

Edited by j_man
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.