www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

chitari vintage


zizi
 Share

Recommended Posts

Pret: 1800
Localitate: braila
Contact: 0771210872
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Nu accept schimburi

1  morris hurricane stella , corp mahon stratificat,grif  maple,tastiera palisandru ,doze ALNICO duble:N 5,9-12,5kom ,M 7,2-12,9kom B 7,5-13kom=1800lei                                                             2  alden  XG-SPECIAL ,corp paltin,grif  maple   ,tastiera palisandru, doze duble P90  ecranate pe interior  N  7,5-10kom , B  14,5-18,5kom   =1800lei                                                                             3 fender reghin vintage,corp paltin placat cu  maple, grif  maple ,tastiera palisandru ,doze  duble ALNICO : N6,5-13,5kom ,  M 7,5-13,2kom,  B7,5-12,5kom=1500lei                                             

IMG_3926.JPG

IMG_3927.JPG

IMG_3945.JPG

IMG_3943.JPG

IMG_3946.JPG

IMG_3935.JPG

IMG_3944.JPG

IMG_3928.JPG

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, vektor said:

Foarte misto Reghinul ala, am un prieten care are una rosie si e chiar ok. Merita 140 de lei. Oh, wait...

Seriously now, 100 de lei pentru neckul reghinului, chiar si asa retastat cu drujba cum e ;)

 

Nu fiti rautaciosi .. omul a specificat ca este "vintage" .. gaurile de langa freturi sunt carii provenite de la maple-ul cu care este placat corpul

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

s-a intamplat odata,am imperecheat un corp de reghin(paltin) cu um grif de roytek si cu niste doze  vechi japoneze,rezultatul-peste mexicanul care deja il aveam la vanzare si asta fara misto

l-am pus la vanzare pe rgc

l-am dat cu 300 lei

omul super multumit m-a sunat sa-mi multumeasca si sa ma intrebe ce doze erau de sunau asa bine

daca eu o auzeam ca suna bine si ceream 1500 pe ea,adica de 5 ori mai mult decat toate componentele,eu zic ca era buleala

asta incerci matale,sa dai buleala la fraieri

pai aici ti-ai gasit matale sa dai buleala?

 

acu 3 ani ai pus o chitara sx strat pe rlx.ro la 1500 lei cand ea ima magazin era 370 noua?

eu am trimis mesaj  si v-am intrebat daca ati gresit cu un zero si ati raspuns ca acela e pretul corect

verdict-buleala

boss,vezi matale forumul asta?aici cineva isi cumpara o chitara  si daca eu  nu stiu cand si a intarcat copiulul aia care a bobinat dozele,mai sunt inca 5 sau 6 care stiu si il ajuta

intoarce-te inapoi pe rlx si dac te lasa sufletul sa dai buleala da-o acolo unde nu poate nimeni sa intervina

  • Like 4
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, zizi said:

mai baieti,poate reusescsa pun sunetul la toate  chitarile si pe urma stam de vorba,s-ar putea sa veniti sa ma rugati sa va reglez chitarile

Cum zicea un baiat p-aici acu ceva vreme, instaleaza-ti usa zdravana de fier, sa nu ti-o darame doritorii.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kizu said:

Chitara- Morris Hurricane- a fost la vanzare pe OLX, in Timisoara. Pretul: 300 lei. Daca cumparai mai multe chitari, primeai reducere: 250 lei bucata.

Mai avea un pic si le vindea la kilogram, cu bataie!

 

 

Cat de serios este vanzatorul ala ? Ma gandesc serios sa dau o fuga pana la Timisoara doar ca sa ma conving de minune, si sunt sigur ca nu o sa plec cu mana goala.

Link to comment
Share on other sites

Ca vinzi ceva sa scoti putin profit, e omeneste, dar sa incerci sa tepuiesti tine de Pinocchio's country. Nu vreau sa poluez topicul, desi ma mananca in degete, doar am o intrebare pentru userul ZIZI: Domnul meu, ai vreun document care sa dovedeasca catusi de putin spusele dumitale, care sa justifice preturile care le soliciti, provenienta chitarilor? Nu de alta, dar sunt pe aici baieti care au vazut fetze mai simandicoase dand tepe jenante.

Nu acuz pe nimeni, da' il citez pe maestrul Dinica: Mana intinsa care nu spune o poveste nu primeste... credibilitate, si vezi sa fie credibila povestea, ca pentru science fiction apelez la Arthur Clarke si Isaac Asimov, nu pe rgc si olx...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

il urmaresc pe john cruz de la braila asta de ceva vreme pe ou-liu-ics si de multe ori m-a mincat sa ii scriu..dar nah..virsta m-a invatzat sa nu mai imi pun mintea si pierd timpul cu toti cretinozoizii sau shmenarii de ocazie..ca incet incet tarishoara asta isi face citeva nume respectate si printre bishnitzoizii de chitari..lucru foarte trist dupa mine..ce dracu bai...nu mai e buna piatza de anvelope furate si amplifuri din anii 80-90 etc etc? la Timisoara sint doi nene din astia dar macar aia dau chitarile la preturi foarte ok..le cara din jermanya de pe flowmarkt la pret de nimic sau gratis si le vind pina in max 100 de oiro...deci nu e chiar asa tragic..desi ideea in sine ca exista talciococalari pe plaja noastra ramine trista..la craiova e deja-probabil megacunoscutul butoideuntura mario manuc sau cum pooladinozaurului il cheama care are vreo 30 de anunturi cred, cind apare ceva la pret foarte normal de scula second in doi timpi si trie miscari a luat-o si reaparae la vanzare dupa citeva zile cu citeva sute de lei extra bonus sari neamule..a incercat si pacilea..ma bucur ca nu prea vinde...in schimb prostache asta de braila le intrece pe toate..pe o-liu-ics avea cam pret standard 25 de bulioane...bai frumosule..orijinalule..ecsceptionalule..hauzi aci...iti urez sa nu vinzi nici o tigaie dintralea ce le ai p-anuntzuri...pt ca din doua una..sau esti nascut cu gene-pool de codrin stefanescu sau esti un nesimtit de prima clasa..tind spre varianta b..si atunci ai merita sa iti umble careva la potentiometrii...fara ecranare

PS nebunaticule macsimilian..cind am o zi proasta citesc postarile tale...sper ca ai scris versuri la viata ta...pe bune man...musai :)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

da acesta e unul dintre cei doi...are cu duiumu chitari..vestea buna e ca gasesti chitari interesante la preturi bune la el..niciodata nu pune poze in timp real cum ar veni..ci chiar si poze cu ce a vindut demult..tocmai sa te atraga sa mergi pina la el...dar cert e ca are foarte multe ..si amplifuri si chitari electrice si acustice etc...nu prea se pricepe el dar...poti lua ceva bun la bani buni..pt ca ai de unde alege

Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2018 at 07:18, FilakFarber said:

da acesta e unul dintre cei doi...are cu duiumu chitari..vestea buna e ca gasesti chitari interesante la preturi bune la el..niciodata nu pune poze in timp real cum ar veni..ci chiar si poze cu ce a vindut demult..tocmai sa te atraga sa mergi pina la el...dar cert e ca are foarte multe ..si amplifuri si chitari electrice si acustice etc...nu prea se pricepe el dar...poti lua ceva bun la bani buni..pt ca ai de unde alege

Ai cumparat vreo chitara de la el?

De mult ma bate gandul sa trec sa vad ce are pe acolo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.