www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce spuneti...grosmann...?


cristinel13
 Share

Recommended Posts

nu inteleg ce atata harababura spuneti-mi mie cati dintre voi v-ati dat seama de potentialul unei chitari pe care ati cantat sa zicem maxim 5 ore ca doar nu ati stat la Grosmann 10 ore, eu unu am cantat pe putine chitare electrice, un squier, si o copie ibanez, dar sincer cand cantam pe ele de fiecare data parea diferit ciudat si acu de 4 luni am o chitara Whale facuta de francezi, e ea mai scumpa dar cam de abia acu mi-am dat seama ce poate si inca nu in totaliate, inca nu am efecte, folosesc GRig 2, deci nu va inteleg eu nu as putea sa imi dau seama cantand cateva ore pe o chitara cat de buna e, in timp mi-ash da seama, dar asa, NU! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nu inteleg ce atata harababura spuneti-mi mie cati dintre voi v-ati dat seama de potentialul unei chitari pe care ati cantat sa zicem maxim 5 ore ca doar nu ati stat la Grosmann 10 ore, eu unu am cantat pe putine chitare electrice, un squier, si o copie ibanez, dar sincer cand cantam pe ele de fiecare data parea diferit ciudat si acu de 4 luni am o chitara Whale facuta de francezi, e ea mai scumpa dar cam de abia acu mi-am dat seama ce poate si inca nu in totaliate, inca nu am efecte, folosesc GRig 2, deci nu va inteleg eu nu as putea sa imi dau seama cantand cateva ore pe o chitara cat de buna e, in timp mi-ash da seama, dar asa, NU! :)

 

Iti dai seama daca o chitara ii buna(sau nu) dupa 5 minute, n-ai nevoie de 5 ore :)

Link to comment
Share on other sites

Iti dai seama daca o chitara ii buna(sau nu) dupa 5 minute, n-ai nevoie de 5 ore :)

+1

@alex zero: man daca ai pus mana numai pe doua chitare electrice...e normal sa nu intelegi asa ceva...( nu ma laud dar am avut peste 30 de chitare electrice in proprietate pana acum - mai bune sau mai proaste )....ai nevoie de nici 5 minute...4 sunt de ajuns sa-ti faci o parere...

Link to comment
Share on other sites

+1 .

 

Multi au o problema personala cu domnul cristi si ..risc si spun dar cristi le fura afacerea alora care fac bijnitza so...de asta il tot critica...

II ROG MULT DE TOT PE CEI CARE NU AU PUS MANA PE GROSMANN SA NU MAI CRITICE...SA SPUNA CA AU AUZIT

 

Eu nu am o problema personala cu acest individ, de ce as avea..... bravo lui ca face chitari ieftine, poate si eu mi-as fi dorit ca atunci cand m-am apucat de chitara sa existe astfel de chitari ieftine... Intr-adevar m-a deranjat atunci cand eu am vandut o chitara si am scris in anunt ca este setata de Bogdan Stanescu.... m-am trezit cu un PM.... la care acum scrie DELETED MEMBER si o sa dau Copy & Paste :

 

"salut

ce are asa deosebit??????? Eu fac chitari care suna mai bine decat un fender de 10- 15 mil la numai 4.5 mil."

 

Cred ca intuiti si singuri despre cine este vorba. Binenteles ca nu m-am obosit sa-i raspund. Chitara s-a vandut la pretul pe care l-am cerut iar proprietarul este foarte multumit de ea.

 

In concluzie nu inteleg de ce are asemenea frustrari ca el vinde chitari mai ieftine decat oricine de pe acest site..... Vanzare buna in continuare, e loc pentru toata lumea sub soare.

 

PS: Am pus mana pe un Grosmann care era la reparat si era facut bucati..... nu poti fi atent la detalii cand vinzi o chitara cu 4.5 mil

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

glumim noi,,, dar adevaru e ca nu-ti trebuie mai mult de o privire si o atingere ca sa sti daca merita sau nu probata o chitara...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.