www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce spuneti...grosmann...?


cristinel13
 Share

Recommended Posts

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Chiperion
daca voi credeti ca veti gasi calitatile unei chitari de 1500$ la o chitara de 450 RON... go ahead, buy chinese stuff... si daca aveti impresia ca o chitara de 450 RON este facuta handmade in Romania, incercati sa construiti o chitara de la 0 sa vadeti ce presupune chestia asta si daca valoreaza atat. Iar povestea cu platitul firmei la o chitara scumpa nu inseamna decat ca habar nu aveti ce vorbiti.

 

nenea chiperiu, daca esti asa de mare cunoscator presupun ca ai obs. diferentele dintre chitara lui Balauru si celelalte chitari grosmann.... sau poate ca vorbesti din amintiri sau povesti pescaresti.

 

Pai, domnul meu, hai sa lamurim cateva lucruri legate de mine si doar de mine...Dupa cum am grait ieri, admit posibilitatea (imensa) conform careia Valek si cu mine, cel putin, cantam pe scule chinezesti, dar sustin, in continuare, ca singura parte negativa este faptul ca nenea Cristi a zis ca-s 100% romanesti. (L-am intrebat de provenienta cand mi-am luat-o; pacatul lui daca nu-s) Ma doare sa vad ca un om care cauta sa faca o treaba buna la noi in tara recurge la atare subterfugii, dar, inc-o data, tara de bastina a instrumentului nu-mi afecteaza performantele cat, sa spun, calitatea in sine. Povestea cu platitul firmei, dupa niste lecturi din domeniul economic, inteleg ca e comuna multor arii; cat despre chitara sus-mentionata, sau controversatul bass al domnului Borobeica, pot zice ca seamana cu ce am eu in masura-n care Chevrolet Niva seamana cu Lada 1300. Legat de Squier, o cunostinta are un M80 pe care am pus si eu gheara oleaca...si mi-a placut, dar vantul, domnia-ta, vantul...!

 

edit: nu-s cunoscator, pacatele mele...nici macar nu-i domeniul meu chitara, daca stau sa ma gandesc, dar zic si eu din cat s-au priceput urechile mele, labele mele si ochii mei sa perceapa pe viu.

Edited by Chiperion
Link to comment
Share on other sites

Guest EPSYLON_CURSE

16. Ma refeream la seria bullet si afinity. Din masters series o chitara care merita cu adevarat este Chambered Telecaster, ok este si m80 bolt on. Seria Standard este... standard - calitate aproape medie la pret ff bun.

Edited by EPSYLON_CURSE
Link to comment
Share on other sites

felix, nu cred ca cineva isi poate imagina ca o sa cumpere o chitara de $1500 cu 450 RON. asadar, daca vrei sa fii util lasa comentariile acide si da-i un sfat ce sa faca cu 450 RON. asta daca cunosti piata. daca nu, taci. m-am saturat de atacurile voastre gratuite asa cum ma saturasem si de grosmann. macar pe ala l-au dat afara.

 

Eu zic sa-l dam afara si pe Felix :) Adminii sa ia atitudine! Adminii sa faca dreptate! Ne-am saturat de comentarii acide la adresa comerciantilor cinstiti care incearca sa puna o paine pe masa familiei. Grosmann e cinstea intruchipata, iar instrumentele lui sunt toate romanesti si cu calitate comparabila cu Fender, Ibanez, uneori chiar Gibson daca ai noroc. Sa traiasca Grosmann si cei ca el care ne dau posibilitatea de a cumpara instrumente bune la preturi decente! Jos cu firmele mari la care platesti 50% firma!

Link to comment
Share on other sites

16.

asta e problema cand ceri parerea poporului...k se baga in seama toti copii de 15-16 ani..si isi mai si dau cu parerea de parca ar fii mari chitaristi...mai bine te-ai abtine de la posturi de genul asta ( squier-bleah )..si pune mana fii atent..poate inveti cate ceva...

nici nu intra in discutie bullet..sau alte shituri...so...

te sfatuiesc sa mai taci vreo 10 ani..si poate cand vei posta sa fii cunoscator intr-adevar...

 

Eu zic sa-l dam afara si pe Felix :) Adminii sa ia atitudine! Adminii sa faca dreptate! Ne-am saturat de comentarii acide la adresa comerciantilor cinstiti care incearca sa puna o paine pe masa familiei. Grosmann e cinstea intruchipata, iar instrumentele lui sunt toate romanesti si cu calitate comparabila cu Fender, Ibanez, uneori chiar Gibson daca ai noroc. Sa traiasca Grosmann si cei ca el care ne dau posibilitatea de a cumpara instrumente bune la preturi decente! Jos cu firmele mari la care platesti 50% firma!

:)

rectific: grosmann sunt cu muuult mai bune decat fender, ibanez, gibson, etc..:)..iar preturile sunt simbolice :(

Edited by marcel
Link to comment
Share on other sites

Guest EPSYLON_CURSE
asta e problema cand ceri parerea poporului...k se baga in seama toti copii de 15-16 ani..si isi mai si dau cu parerea de parca ar fii mari chitaristi...mai bine te-ai abtine de la posturi de genul asta ( squier-bleah )..si pune mana fii atent..poate inveti cate ceva...

nici nu intra in discutie bullet..sau alte shituri...so...

te sfatuiesc sa mai taci vreo 10 ani..si poate cand vei posta sa fii cunoscator intr-adevar...

:

 

Da. De acum nu mai recomand/critic chitari.

Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa-l dam afara si pe Felix :) Adminii sa ia atitudine! Adminii sa faca dreptate! Ne-am saturat de comentarii acide la adresa comerciantilor cinstiti care incearca sa puna o paine pe masa familiei. Grosmann e cinstea intruchipata, iar instrumentele lui sunt toate romanesti si cu calitate comparabila cu Fender, Ibanez, uneori chiar Gibson daca ai noroc. Sa traiasca Grosmann si cei ca el care ne dau posibilitatea de a cumpara instrumente bune la preturi decente! Jos cu firmele mari la care platesti 50% firma!

 

Esti penibil.

Link to comment
Share on other sites

Guest EPSYLON_CURSE
fac pariu ca daca ii pun un squier si un american stratocaster in fata si ii acopar sigla de pe headstock nu stie care-i una si care-i alta. dar deh, nu costa bani sa apese pe taste.

 

Da, intr-adevar. M-ar costa mai putin daca as apasa tastele pe chitara decat sa tastez pe calculator. Am spus ca am gresit cand m-am bagat in seama degeaba, dar as deosebi orice Squier de un Fender. Sau nu...

Edited by EPSYLON_CURSE
Link to comment
Share on other sites

Bai marcele... lasa ma baiatu in pace. Ia zi, daca se lua de Ibanez te mai atacai in halu asta ?

ibanez?...bleaahhh...:)....

 

 

 

 

hai ba lasati...epsylon a inteles ce i-am spus..nu-l mai atacati aiurea...

 

mai mult... daca ash avea posibilitatea sa aleg eu chitarele... si ash pune in mana oricui de pe rgc un squier si un fender...oricine ar avea probleme...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.