www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara Vs Telefon


Guest eintz
 Share

Recommended Posts

Vad din ce in ce mai multi oameni(tineri in special) care dau sume le cumpara parintii (destul de mari) pe niste telefoane(care le schimba destul de des) doar pentru 'a fi in pas cu moda' si sunt totusi atatia oameni care ar vrea sa se apuce de ceva frumos(cantatul la chitara) si nu-si permit nici macar o chitara acustica sau chitaristi foarte buni care nu-si permit o chitara mai buna pentru a-si arata adevarata valoare.Mi se pare foarte.. nu stiu..nedrept..

 

Life isn't fair. Deal with it.

 

Dupa ce treci de un anumit prag, schimbatu' telefoanelor in fiecare an devin frivolitati, si nu numai.

Edited by Cryptopsy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

De ce e cântatul la chitară o activitate mai "frumoasă" decât a juca Angry Birds în Mall?

 

Cu siguranţă e mai benefică (creier, control, 'gusturi'; vezi n studii, experienţe). Cât despre 'frumoasă' putem să măsurăm nivelul dopaminei din creierul unui profesionist (cineva cu peste 10.000 de ore de studiu) în timp ce trece printr-o fază de 'flow'

Link to comment
Share on other sites

Ba, si io am spart o mie pe un Godin, la care mai cant din cand in cand cate un minor sapte. Cvinta cand mare, cand mica... Dupa chef. Si ma gandeam daca sa nu-l vand si sa-mi iau un calculator de jocuri din banii aia. Sau mai bine pastrez Godinu' si imi iau si calculator de jocuri, sa fie acolo. Si un Galaxy mare, cat mai mare. Inca nu m-am hotarat, eu zic sa facem un poll de vot...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.