www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

"inlocuitoare De Unghii"


calin96
 Share

Recommended Posts

Salutari tuturor.Vreau sa va intreb,am vazut sunt un fel de "gheare" daca se poate sa imi spuneti cum se numesc,si unde se gasesc aceste "Chestii" utiati aici un link sa vedeti despre ce este vorba,tipul care canta le poarta

.

Studiez genul Flamenco,si aici trebuie sa ai "unghii mari" dar imi cresc foarte greu si se rup foarte usor.Le-am si dat cu lac dar tot se rup usor..(ceva sfaturi in privinta asta)

Multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

Salutari tuturor.Vreau sa va intreb,am vazut sunt un fel de "gheare" daca se poate sa imi spuneti cum se numesc,si unde se gasesc aceste "Chestii" utiati aici un link sa vedeti despre ce este vorba,tipul care canta le poarta

 

Studiez genul Flamenco,si aici trebuie sa ai "unghii mari" dar imi cresc foarte greu si se rup foarte usor.Le-am si dat cu lac dar tot se rup usor..(ceva sfaturi in privinta asta)

Multumesc anticipat

 

Nu vei putea canta flamenco cu fingerpicks si thumbpick. Invata sa ti le tai, foloseste intaritor si nu spala vase prea des (atentie: varianta 'nevasta' poate consuma timp si nervi necesari studiului!) oricum... pe corzi de nailon nu se rup des...

 

Cum faci rasgueado cu fingerpicks? (stiu ca brozman le incorpora si p-astea... dar e diferit...)

 

Mai poti sa-ti iei si unghii false... care costa bani dati cam des...

Edited by CiocanelBloodyCIocanel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.