www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ibanez Grx20 Facelift


impaiatu
 Share

Recommended Posts

Dupa operatia suferita de Squier, a venit si randul Ibanezului.

Nu am sa fac mari modificari la el ci doar o ecranare si o personalizare a intregului corp, cuprinzand si pickguardul.

Si ca in orice proiect, se pleaca de la o idee, care ar fi urmatoarea;

ProiectIbanez2_zpsa5f22325.jpg

Asta este simularea.

24022013117_zps1c99925e.jpg

Maruntaiele. :)

24022013118_zps54a6c4b9.jpg

Trupul eviscerat

24022013119_zpsbc52160e.jpg

Toate elementele transpuse pe hartie, pregatite pt. a fi scanate in vederea vectorizarii.

Revin in cateva zile cu rezultatul final.

Edited by impaiatu
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

In a III-a poza nu este GRX20!

Este GRX20 dar cred ca te-a indus in eroare cavitatea pt. single coil. M-a surprins si pe mine cand am dat pickguardul jos.:)

 

Daca gasesti un aerografist bun, ar putea sa ti-o picteze direct. E adevarat, s-ar putea sa coste cat chitara... :D

Banuiesc ca vrei sa-i faci autocolante, nu?

Lucrarea astea e unul din mofturile mele :) asa ca nu vreau sa ma coste prea mult, deci; autocolant :D Pretul chitarei nu cred ca ar fi o piedica in a face-o cu aerograful, pt. ca (zic eu) indiferent de pretul suportului pe care ar lucra, un artist bun ar transforma obiectul intr-o opera de arta ce merita sa stea in cui.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Este GRX20 dar cred ca te-a indus in eroare cavitatea pt. single coil. M-a surprins si pe mine cand am dat pickguardul jos. :)

 

Da, aşa sunt mai multe din seria Gio. Şi la GRX40, cu toate că este HSS, cavităţile sunt tăiate pentru HSH. Din considerente economice apelează la treaba asta, să nu aibă linii separate pentru fiecare model, prin mai multe modele cu corpul tăiat aşa.

Edited by 'mnezãu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.