www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

cei mai buni chitaristi din lume


matei90
 Share

Recommended Posts

intri pe http://youtube.com/

 

cauti muzica .....si sau video......si dai search ....guitar

 

de aici vin linkurile ...

 

cine poate spune care-i cel mai bun ? nu stiu ,sunt cu sutele , chitaristi toti buni.

 

Nu ai dat nici o " categorie " , cel mai bun chitarist :

 

inalt , frumos , urat, ..cu bicicleta , fara bicicleta , ochelarist , maratonist ...blond , italian , nagru, galben , alb , sub 16 ani , peste 16 ani , canta cu o singura mana , cu doua , cu doua pe doua chitare ,.....si altele .

 

 

de exemplu Vai in ce categorie intra ?

 

sau Paco de Lucias ? , B.B.King ? Django Reinhart ? Duane Eddy ?.... nu mai cobtinui..

Link to comment
Share on other sites

nu neaparat....pur si simplu cei kre intra p forum si nu au cunostiinte prea variate despre chitaristi sa afle cv nou;)

 

well, era odata un topic gen "cine va veni la urmatorul g3" si eu mi-am scos o foaie cu nume de chitaristi, din care nu am cumparat* mai mult de 5. check for it :)

 

<hr>

*a cumpara se refera aici la modul de cumparare a muzicii in romania :)

Link to comment
Share on other sites

primul e banica junior..si apoi adi de la valcea...

ba, voi nu v-ati saturat dreaq de mistouri?

adeka ce-are mah adi de la valcea, sari-ti-ar barba sa-ti sara ... de pazavenchiule si roacare de ejti... ca nu mai poate sa manance si gura lor o paine din cauza de la astia cu paru mare si cu satana.... haorde bah, rumânule :)

 

ba copile, acuma serios, io zic ashea:

cel mai bun chitarist e Elton John

al doilea ar fi...... cre'ca Moculescu

si al treilea Minculescu.........ba nu, Bittman :)

 

ba marcele, si nu te mai lua ma de ajtia care are valoare, ca iese shucãr... :)

Link to comment
Share on other sites

Si care ar fi karpi ala cu bicicleta? :)

 

musai un bluesman

 

am gasit pe un site nu am linkul tat caut sa mai dau de articol e grozav .

 

cica....un bluesman daca are masina trebuie sa fie o rabla care cade in bucati ,iar el bluesmanul trebuie sa aiba nume de artist cu ceva handicap ...ex Blind Larry dar mai trebuie sa aiba si un nume de presedinte american...vestit

 

si ar veni Jeferson Blinde Larry ..si in plus un nick , ceva fructe exotice ...si iata numele complect al Bluesmanului....Jefferson Blinde Lemon Larry , ....sau Short Orange Jimmy Washington ...etc

 

astia sunt cei mai buni , canta pe la colt de strada.

 

Satriani are si basca , din cand in cand si ochelari techno .

 

am prieteni stabiliti in SUA , pai.....numa in Chicago sa vezi cate cluburi de blues sunt , dai in balbaiala , am vazut un ziar cu programul cluburilor , si mai sunt si alte genuri.

 

Prieteul meu din austria s-a dus la alt prieten in Chicago si s-au dus la un club si ce credeti de cine au dat ..de Andy Summers care canta jazuri de placere apoi au stat la taclale la o bere ...e mica lumea.

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

musai un bluesman

 

am gasit pe un site nu am linkul tat caut sa mai dau de articol e grozav .

 

cica....un bluesman daca are masina trebuie sa fie o rabla care cade in bucati ,iar el bluesmanul trebuie sa aiba nume de artist cu ceva handicap ...ex Blind Larry dar mai trebuie sa aiba si un nume de presedinte american...vestit

 

si ar veni Jeferson Blinde Larry ..si in plus un nick , ceva fructe exotice ...si iata numele complect al Bluesmanului....Jefferson Blinde Lemon Larry , ....sau Short Orange Jimmy Washington ...etc

 

astia sunt cei mai buni , canta pe la colt de strada.

 

Satriani are si basca , din cand in cand si ochelari techno .

 

am prieteni stabiliti in SUA , pai.....numa in Chicago sa vezi cate cluburi de blues sunt , dai in balbaiala , am vazut un ziar cu programul cluburilor , si mai sunt si alte genuri.

 

Prieteul meu din austria s-a dus la alt prieten in Chicago si s-au dus la un club si ce credeti de cine au dat ..de Andy Summers care canta jazuri de placere apoi au stat la taclale la o bere ...e mica lumea.

 

Karpi cred ca despre asta era vorba : http://analogman.com/singblues.htm

Link to comment
Share on other sites

:)

ba, voi nu v-ati saturat dreaq de mistouri?

adeka ce-are mah adi de la valcea, sari-ti-ar barba sa-ti sara ... de pazavenchiule si roacare de ejti... ca nu mai poate sa manance si gura lor o paine din cauza de la astia cu paru mare si cu satana.... haorde bah, rumânule :)

 

ba copile, acuma serios, io zic ashea:

cel mai bun chitarist e Elton John

al doilea ar fi...... cre'ca Moculescu

si al treilea Minculescu.........ba nu, Bittman :(

 

ba marcele, si nu te mai lua ma de ajtia care are valoare, ca iese shucãr... :)

ba..ejti de toata caterinca...tare...rad cu lacrimi...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.