www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Feedback


Radu Lazarovici
 Share

Recommended Posts

 

Se vede c-ai terminat filozofia, bade ! Ai o gură... :)

 

Cine e cât de cât cu state de plată mai vechi pe forum îl ştie pe Augustin şi a înţeles situaţia de faţă, aşa că nu-i musai s-o punem de-o "elodie" pe topicul ăsta...

Poate şi io, dacă eram la un breakin' point, m-aş fi nervozat dacă nu primeam ce cred eu c-ar fi trebuit sa fie în colet... Mai ales dacă primeam coletul Sâmbăta şi mă trezeam Sâmbata seara la despachetat că n-am un imbus de 3 lei în casă...

 

Marile războie din istoria universală au început mai mereu din nişte nimicuri...

 

Lasă, bre Augustine ! Cum e proverbu' ăla : "Un şut în fund, un pas în faţă !"... ? :)

[ Sau varianta în limba engleză : "A small kick for man, a giant leap for mankind"... parcă...]

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

OK, am zis "dubios" intr-un singur post pe care nu am putut sa il mai editez. Imi cer scuze si imi retrag afirmatia. :)

 

Si ca sa incheiem discutia, tie ti se pare Ok sa iei negativ pt ca ai uitat ceva chiar daca te-ai oferit sa repari problema, mie nu mi se pare OK. Fiecare cu "gusturile" lui.

 

Evident ca si eu incerc sa fiu vanzator corect dar se mai intampla sa gresesti, putem sa fim si intelegatori cand e cazul.

 

Scuze acceptate. :beerchug:

In ce priveste negativul pe nedrept, depinde de cine ti-l da. ;)

Mie mi se pare mai aiurea sa primesti de doua ori negativ si tot de doua ori sa ti se stearga.

Sunt curios cum si-au justificat protagonistii actiunile in fata celui care a avut guma de sters in mana, ca atunci s-ar face lumina.

 

Se vede c-ai terminat filozofia, bade ! Ai o gură... :)

 

Cine e cât de cât cu state de plată mai vechi pe forum îl ştie pe Augustin şi a înţeles situaţia de faţă, aşa că nu-i musai s-o punem de-o "elodie" pe topicul ăsta...

Poate şi io, dacă eram la un breakin' point, m-aş fi nervozat dacă nu primeam ce cred eu c-ar fi trebuit sa fie în colet... Mai ales dacă primeam coletul Sâmbăta şi mă trezeam Sâmbata seara la despachetat că n-am un imbus de 3 lei în casă...

 

Marile războie din istoria universală au început mai mereu din nişte nimicuri...

 

Lasă, bre Augustine ! Cum e proverbu' ăla : "Un şut în fund, un pas în faţă !"... ? :)

[ Sau varianta în limba engleză : "A small kick for man, a giant leap for mankind"... parcă...]

 

.

 

Ghinion, pisica neagra. Sau, ca sa fiu mai plastic: "nu belesti ochii, belesti...". Cine l-a pus?

Link to comment
Share on other sites

Tin sa precizez ca doctoru' e dubios: mi-a dat o pedala la mai putin de jumatate din pretul din magazin, in stare perfecta, in cutie. Sa nu uit sa mentionez ca avea si manualul de utilizare si brosura, iar cutia era si ea in stare perfecta :)))).

Doctore, luni am interviu :)))).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pentru prima data in 4 ani, am ajuns si eu la acest topic... si e vorba despre userul rgc_apogee de la care am comandat in urma cu 2 saptamani microfonul T.bone sc440 "in cutie".... are si poza in anunt....http://forums.rgc.ro/topic/77573-vand-microfon-studio-tbone-sc-440-in-cutie/page__p__716794#entry716794 . Am ajuns la un comun acord privind pretul, a fost totul ok, l-a trimis si destul de repede, in schimb cand am primit coletul am fost oarecum intr-o stare de shock. Mi-a fost trimis doar microfonul, cu cablu usb, intr-o cutie de microfon normal. Nu m-a deranjat cutia i-am spus si lui asta, dar un microfon cu condensator, fara shockmount nu prea ai cum sa-l folosesti in conditii optime... I-am spus asta pe privat, n-am vrut sa fac taraboi pana nu ma asigur si vorbesc cu el, iar el mi-a zis ca nu e nicio problema chiar voia sa imi spuna ca a uitat sa imi puna shockmount-ul si ca il trimite prin posta chiar in ziua respectiva. Ok, am acceptat ideea si a trecut aproape o saptamana (intre timp am mai comandat ceva tot prin intermediul postei si a ajuns) fara ca sa imi ajunga coletul, l-am intrebat daca are cum sa faca dovada ca a trimis coletul, si a zis ca da si ca imi va trimite o poza cu chitanta. Asta a fost saptamana trecuta. Azi am incercat sa ii trimit un mesaj si imi spune ca : "The member rgc_apogee has chosen to not receive any new messages from you" .

Sunt constient ca mi-am luat tzeapa, cazul este finalizat... dar vreau macar sa ii pot da negativ fara ca sa imi dea si el mie (il cred in stare de aberatii de genul, pentru ca i-am vazut si celelalte calificative) si as ruga un administrator sa imi dea un sfat cum as putea proceda.

 

Cand ajung acasa voi pune si pozele in paralel, Cea din anunt si ce mi-a trimis el de fapt...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pentru prima data in 4 ani, am ajuns si eu la acest topic... si e vorba despre userul rgc_apogee de la care am comandat in urma cu 2 saptamani microfonul T.bone sc440 "in cutie".... are si poza in anunt....http://forums.rgc.ro...794#entry716794 . Am ajuns la un comun acord privind pretul, a fost totul ok, l-a trimis si destul de repede, in schimb cand am primit coletul am fost oarecum intr-o stare de shock. Mi-a fost trimis doar microfonul, cu cablu usb, intr-o cutie de microfon normal. Nu m-a deranjat cutia i-am spus si lui asta, dar un microfon cu condensator, fara shockmount nu prea ai cum sa-l folosesti in conditii optime... I-am spus asta pe privat, n-am vrut sa fac taraboi pana nu ma asigur si vorbesc cu el, iar el mi-a zis ca nu e nicio problema chiar voia sa imi spuna ca a uitat sa imi puna shockmount-ul si ca il trimite prin posta chiar in ziua respectiva. Ok, am acceptat ideea si a trecut aproape o saptamana (intre timp am mai comandat ceva tot prin intermediul postei si a ajuns) fara ca sa imi ajunga coletul, l-am intrebat daca are cum sa faca dovada ca a trimis coletul, si a zis ca da si ca imi va trimite o poza cu chitanta. Asta a fost saptamana trecuta. Azi am incercat sa ii trimit un mesaj si imi spune ca : "The member rgc_apogee has chosen to not receive any new messages from you" .

Sunt constient ca mi-am luat tzeapa, cazul este finalizat... dar vreau macar sa ii pot da negativ fara ca sa imi dea si el mie (il cred in stare de aberatii de genul, pentru ca i-am vazut si celelalte calificative) si as ruga un administrator sa imi dea un sfat cum as putea proceda.

 

Cand ajung acasa voi pune si pozele in paralel, Cea din anunt si ce mi-a trimis el de fapt...

 

Baiatul asta pare ca nu este la prima inexactitate in descrierea sau omiterea unor detalii de acest gen. As propune adminilor un semn de atentionare in dreptul avatarului persoanelor de acest prin care sa se faca trimitere catre acest gen de comentarii, bineinteles dupa ce se verifica situatia semnalata.

 

Eu din acest moment aleg sa il evit, pare un tip neserios si decat sa am surprize neplacute (chiar daca te intalnesti personal cu el si probezi produsul poti sa ai surpriza sa fie reparat in conditii nu tocmai ok). Riscul asta ti-l asumi cand cumperi orice produs SH, dar in momentul in care vezi tipul asta de comportament la cineva incepi sa iti pui semne serioase de intrebare.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

exact asta urmaresc si eu, nu sa schimb situatia mea, ci sa nu pateasca si altii la fel.

Si am ales sa nu ii dau inca negativ, pentru ca exista riscul sa imi dea si el si chiar nu am nevoie de complicatii, pentru ca nu am primit niciodata negativ si nu vreau sa schimb asta, indiferent de circumstante

Link to comment
Share on other sites

Nu prea mai am cum sa rezolv problema pasnic din moment ce userul m-a blocat... si am incercat sa o rezolv in urma cu aproape 2 saptamani, dar se pare ca am fost prea cu bun simt.

 

si dovada:

ce am comandat si ce am primit.

 

Oricum, am si conversatiile cu el pe privat, daca chiar e nevoie.

post-7315-0-93422600-1352206724_thumb.jpg

post-7315-0-64927800-1352206735_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

exact asta urmaresc si eu, nu sa schimb situatia mea, ci sa nu pateasca si altii la fel.

Si am ales sa nu ii dau inca negativ, pentru ca exista riscul sa imi dea si el si chiar nu am nevoie de complicatii, pentru ca nu am primit niciodata negativ si nu vreau sa schimb asta, indiferent de circumstante

 

Nu are cum să-ţi dea negativ doar aşa, pentru că i-ai dat tu. Administratorii o sa ţi-l anuleze pe al tău fără nici o problemă. Dă-i liniştit. Tu nu ai făcut nimic greşit, el a făcut.

Sunt sigur că mulţi sunt "curaţi" tocmai din motivul ăsta, frica de a lua negativ înapoi. Ar fi bine să fie scrisă undeva poziţia administratorilor faţă de negativele date din răzbunare.

Link to comment
Share on other sites

i-am lasat calificativul negativ, sunt foarte curios la reactia lui, mai ales privitor la faptul ca el m-a blocat sa nu ii mai pot trimite mesaje

si pe deasupra am observat ca toate persoanele care i-au dat negativ, au primit si ele negativ de la el... foarte interesant

Edited by spike2
Link to comment
Share on other sites

Nu-mi trecea prin minte ca exista un vanzator care, primind un negativ bazat pe o tranzactie incorecta-asa pare, doar ca nu stiu cam ce zice si vanzatorul-, sa dea si el negativ doar in baza negativului cumparatorului.

Cred ca e bine ca la mine nu apar nici un fel de feedback-uri, mai bine sa nu se stie nimic decat sa am negative aiurea.

Oare va sterge cineva, motivat, negativul ala?

Link to comment
Share on other sites

aici e problema, ce zice vanzatorul. Fiind blocat nu ii mai pot scrie mesaje. I-am scris si pe topic sa vedem daca acolo raspunde, oricum am postat si pozele acolo sa vada toata lumea.

Oricum pana acum m-a tot mintit ca imi trimite coletul cu cutia si shockmount-ul, apoi ca l-a trimis, iar cand l-am rugat sa imi faca o poza la chitanta m-a blocat...deci nah...

Edited by spike2
Link to comment
Share on other sites

I-am spus lui spike2 ca exact ce a patit el am patit si eu,doar ca eu m-am ales si cu un produs deteriorat, tot din cauza lui si a trebuit sa platesc si transportul schimbului pt ambele parti ( initial ne inteleseseram sa isi plateasca fiecare partea ) , cand i-am dat calificativ negativ mi-a raspuns cu aceeasi moneda...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

si tocmai de asta nu mi se pare cinstit ca utilizatorii seriosi, pe langa faptul ca si-au luat tzeapa sa mai primeasca si negativ de la persoana care a tras tzeapa...

 

Păi normal că nu e. Pentru început, dă report la topicul ăsta:

http://forums.rgc.ro...post__p__721190

 

Scrie acolo că doreşti să ţi se şteargă feedback-ul, deoarece este dat doar din răzbunare. E posibil ca administratorii să nu citească cu mare atenţie topicul ăsta, cu atât mai puţin cel la care a avut loc tranzacţia. Report-ul îl vor citi cu siguranţă.

Edited by 'mnezãu
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

jur ca acu mi-e mie ciuda, din cauza userului asta nou venit, care am vazut ca face nebunii in toate posturile userului rgc_apogee, presimt ca intr-un fel sau altul se vor sparge toate oalele in capul meu... sper doar sa ajunga cineva sa imi stearga negativul dat de acel user, care de-altfel si-o merita...

Edited by spike2
Link to comment
Share on other sites

Nu neaparat

AGAIN ? Explica te rog o chestie. Daca tu ti-ai creat contul pe RGC acu o ora cand ai avut timp sa iei legatura cu omul si sa te si tepuiasca ? In absenta unor explicatii eu banuiesc contul de clona.

 

Nu cunosc nici unul din cei 2 useri (vitamin sau apogee), dar omul poate doar a vazut anuntul pe internet, a sunat la telefon si a stabilit ce si cum, nu trebuie neaparat sa ai user pentru a face genul asta de tranzactie. Treaba cu clonele se poate oricum investiga relativ usor de un admin priceput, se pot lua IP-urile de pe care s-a conectat si dupa se cauta in lista cu IP-uri ce user s-a mai conectat de pe acel IP, asa ca nu e foarte greu.

 

Cosu sigur poate rezolva problema, sa speram si ca o sa poata sa se ocupe.

 

BTW, frumoasa chitara din poza de la avatar :respect:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

AGAIN ? Explica te rog o chestie. Daca tu ti-ai creat contul pe RGC acu o ora cand ai avut timp sa iei legatura cu omul si sa te si tepuiasca ? In absenta unor explicatii eu banuiesc contul de clona.

 

Pe Claudiu (@spiked2) il cunosc personal. E un om cu bun simt si de cuvant.

Pentru mine e clar cine e tepar si nu inteleg cum de nu intervine un admin dupa cate plangeri am vazut.

 

E regretabil ca un ordinar ca rgc_apogee mai face si parada nesimtirii pe aici si le mai si rade in nas dupa ce i'a tapuit :trosc:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Faze tampite la mica publicitate saptamana asta:

1) am trimis o chitara. tipul a platit 100 de lei in avans pentru a garanta transportul, dar nu a avut bani sa ridice coletul. transportul e platit, iar efortul meu de a cobori pana in fata blocului si de a semna o hartie si a lua inapoi pachetul nu justifica acordarea unui calificativ negativ. acum insa idiotul insista ca vrea sa trimit din nou chitara, dar sa plateasca cu 100 de lei mai putin, dar el nu intelege ca banii pe care i-a dat s-au dus pe plimbarea iasi-bucuresti tur-retur pe care Squierul a facut-o pentru ca e el prost si nu sunt la mine in buzunar.

2) o intamplare mai putin interesanta, dar (surpinzator) mai deranjanta pentru mine: imi da un tip mesaj ca vrea sa cumpere ceva de la mine si ma intreaba daca trimit in tara; raspunsul meu este:

Salut!

Banuiesc ca e vorba de bass.

Il impachetez bine si il trimit oriunde.

Am trecut printr-o serie de neplaceri cu pachete neridicate de destinatar, asa ca tot timpul solicit banii in avans celor fara reputatie foarte buna la mica publicitate si/sau fara activitate pe site. Sper sa nu fie un inconvenient. Feedback-ul foarte bun, activitatea pe rgc plus faptul ca am anunturi active cu produse in valoare de peste 2000 de ron sper sa fie o garantie a seriozitatii mele. In caz ca sunteti de acord cu conditia mea, va voi lasa numar de telefon, nume complet si numarul de cont, iar pachetul il voi trimite (fara ramburs) in ziua in care primesc banii.

Vad ca citeste mesajul dar nu raspunde, asa ca dupa inca o zi ii spun:

Salut!

Astept un raspuns la mesajul anterior.

Bineinteles, l-a citit si pe asta fara sa raspunda.

Nu imi plac oamenii care fac asemenea lucruri. Sunt ca secretarele de la facultate care stau si completeaza un rebus chiar in fata ta in timp ce incerci sa depui o cerere sau sa soliciti ceva.

Edited by draugr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.