www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concurs Ibanez Sf5 - 60's Fuzz


'mnezău
 Share

Recommended Posts

Daca tot nu am reusit s-o vand, m-am gandit sa o dau. Dar cum nu-mi place s-o dau degeaba, propun organizarea unui concurs care are ca premiu aceasta pedala analog, Ibanez SF5 Soundtank - 60's fuzz.

 

Tema concursului:

 

Compuneti o melodie folosind cel mult 3 note. Piesa trebuie sa contina cel putin o chitara. Restul instrumentelor sunt facultative. Puteti folosi notele in pitch-uri diferite.

 

Nu conteaza vechimea pe forum, sculele folosite, puteti canta cu acustica veche printr-un microfon de 6 lei.

Se accepta o singura piesa din partea fiecarui participant.

Voi asigura plata serviciilor postale pentru trimiterea pedalei castigatorului.

 

Desemnarea castigatorului o voi face eu, pe data de 15.10.2012, ora 20.

 

 

Ca sa va faceti o idee, atasez o piesa compusa cu doar 2 note:

 

http://www.youtube.com/watch?v=3eBfXfWPkGg&feature=related

 

Poze cu minunatia:

post-6873-0-24313200-1346186355_thumb.jpg

post-6873-0-98124700-1346186359_thumb.jpg

Edited by 'mnezãu
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Frumos. Fasaitul e intentionat? Da un efect de malul marii. :lol:

 

i know, right? :P e si stereo: marea e pe dreapta (in functie de cum ai boxele...)

 

(am dat microfonul, momentan sunt 'that guy' care foloseste microfon de 6 lei :D

Edited by CiocanelBloodyCIocanel
Link to comment
Share on other sites

Lipsa videoului : De peste o ora ma chinui sa bag clipul(filmat 3gp) de pe telefon in moviemaker ca sa il sincronizez cu sunetul tras prin procesor(ps tobele sunt generate tot de proc). Nu am reusit.. Clipul exista, am dat record in acelasi timp cu inregistrarea (ca sa nu am vorbe la proces).

Despre melodie : 3 note, A , B , C (rifful este bazat pe powerchords pe notele A,B,C si coarda A deschisa(intre ele, ca sa nu apara note nedorite) mini-leadul este un ceva facut in freturile 10 12 13 pe coarda B.

Melodia propriu-zisa : ABC.mp3

Last but not least : Merci 'mnezau pentru concurs ! :respect: :respect: :respect:

Edited by minu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Super. Mersi pentru participare. :D

 

La ceva de genul ma asteptam initial, cand am facut topicul. Odata ce ai putine note, trebuie sa pui mai mult accent pe ritm.

 

Ca o mentiune in cazul in care nu a inteles toata lumea. Vad ca ai folosit notele intregi. Se pot folosi si diejii. Adica 3 note dintre A, A#, B, C, C#, D, D#, E, F, F#, G, G#.

Edited by 'mnezãu
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.