www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara Din America ?


Guest Denis Boghean
 Share

Recommended Posts

Guest Denis Boghean

Suceava este in Bucovina si gata despre geografie!! deci am fost la magazin cu chitara si au pus-o la un amplificator si tot nu mergea si au zis ca ii de la mufa jack de la chitara si mi-au trimis-o la service la ei si mi-o dau maine :)

Link to comment
Share on other sites

Precis că Denis [ de fapt Denisa, ca văd că-i "female" ] s-a gândit cu groază că Republica Moldova o înghiţît plaiurilii moldovinieşti şî îi trebuieşti paş'port ca să iasâ pi strad...

 

Da ! Funny ! Ţi-o fi zis sa mergi cu chitara probabil ca sa verifice dacă nu-i acolo buba...

 

 

Late edit : asta era ? Bucovina, bat-o vina... Hai ca s-a rezolvat

 

.

Edited by ramurel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bine ca n-ai zis ca e din Muntenia, sau din Transilvania, sau mai stiu eu ce.

 

Daca zici ca e din Bucovina, atunci imi cer scuze ca te-am jignit zicand ca e din Moldova.

 

Precis că Denis [ de fapt Denisa, ca văd că-i "female" ]

 

Nu-i Denisa, e Denis, cu accent pe "i"... a zis fata mai sus :)

Edited by mike KidLazy
Link to comment
Share on other sites

A, ok ! Oricum, acu' ca s-o răsturnat situaţiunea, chiar îmi place câta sentiment zonal... Nu-i rău !

 

De fapt , dacă mă gândesc bine şi pe-aici prin Banat, am impresia că cei din judeţul Caraş-Severin sunt mai mândrii că-s "cărăşeni", nu bănăţeni...

 

.

Link to comment
Share on other sites

Guest Denis Boghean

Mi-au dat azi chitara inapoi si au spus ca polimetrele de volum si de ton nu mergeau si cu selectorul.Polimetrele mi le-au reparat dar selectorul ala au zis ca trebuie unul original de la fender si cand vreau sa vin la ei sa-l comande si sa mi-l schimbe.Nu stiti cat ar costa un selector de ala?

Edited by Denis Boghean
Link to comment
Share on other sites

Guest Denis Boghean

40-50 de lei. Dar nu inteleg de ce ti-au spus asta. Adica nu inteleg cum sa trebuiasca schimbate pot-urile si switch-ul la o chitara noua... :blink:

nici eu nu stiu poate era defecta din fabricatie
Link to comment
Share on other sites

Trebuie neaparat sa dau UP!

Ma roade curiozitatea, si e pacat ca un asemenea topic sa dispara in negura uitarii. In toata povestea asta eu am tinut cu fierul de calcat.

 

Yep! Si eu!

Ala o fi din America sau din Romania de s-o incins asa repede? In cazul in care e din America daca nu merge cu maini de roman? :lolsign:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.