www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

sa o vand sau nu? (chitara) :P


Guest rox_rocs
 Share

Recommended Posts

Guest rox_rocs

am o chitara western rece...double six, asimetrica, neagra....si m-am hotarat sa o vand pt k vreau sa fac altceva...si cam trebuie sa renunt la chitara si la cantat...ce sa fac? s ao vand sau nu?...si cam cu cat as putea sa o dau? (avand in vedere k m`a costat 3mil...si am luat`o in martie..si nici prea folosita nu e)

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

parerea mea e sa nu o dai...cred ca merita mai mult decat atat+ ca poate iti mai vine chefu din cand in cand...cat despre "trebuie sa ma las de chitara" - bull$#!t

 

cred ca ti-ai ales forumul gresit pt a spune "trebuie sa ma las" :)

Link to comment
Share on other sites

Guest rox_rocs

Pune o poza mai mare cu tine si chitara sa vedem daca ti se potriveste :)

 

uite...poza cu mine si chitara..e cam intunecata dar se vede ceva acolo.. :)

post-2164-1151506892_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest rox_rocs

am si una clasica...desi e cam urata..ar trebui vopsita dar mi-a zis cineva k dak o vopsesc nu se mai aude la fel.. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Sylviu

io zic sa nu o dai.. cine stie..

 

o sa o vinzi cu 2 milioane si nu cred k te imbogatesti cu banii astia.. las-o acolo poate iti mai vine chefu de cantat :)

Link to comment
Share on other sites

:( .... Stii cum i proverbu ala "Pofta vine mancand..."?? No... si aici e cam aceeasi chestie...

 

Sa vinzi chitara... :) nu cred k ar fii o idee prea buna, s-ar putea sa regreti dupa aia...

 

Si io intr-un timp vroiam sa imi vand chitarele, dar nu m-au lasat prietenii :) ...si acum imi pare bine k nu m-au lasat...

 

 

 

Sfatul meu: Nu renunta... cum s-a mai spus si mai sus: pt banii aia nu merita sa-ti vinzi chitara...poate cu timpul o sa-ti vina cheful... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

Daca vrei sa faci altceva, by all means vinde-o! Ciudat e ca ai cumparat-o si dupa 3 luni te-ai plictisit.

Link to comment
Share on other sites

Guest rox_rocs

baieti sunteti in calduri? sa stati in spital vreo 3 zile sa vedeti atunci ce calduri va iau!!!

 

P.S sincer ce incepe sa se intample aici mi se pare dezgustator

 

true again...nu inteleg nici eu la ce se agita atat :)...oricum s-a deviat mult d ela subiect...

 

si revin la el...prin intrebarea: dak o vopsesc pe aia clasica se intampla ceva? (nu stiu dak am precizat k mai una clasica dar cam urata)

 

so....what should I do?...o vopsesc sau nu? :)

Link to comment
Share on other sites

true again...nu inteleg nici eu la ce se agita atat :)...oricum s-a deviat mult d ela subiect...

 

si revin la el...prin intrebarea: dak o vopsesc pe aia clasica se intampla ceva? (nu stiu dak am precizat k mai una clasica dar cam urata)

 

so....what should I do?...o vopsesc sau nu? :)

 

 

baieti sunteti in calduri? sa stati in spital vreo 3 zile sa vedeti atunci ce calduri va iau!!!

 

P.S sincer ce incepe sa se intample aici mi se pare dezgustator

 

offtopic: cine seamana vant culege furtuna (nu noi ti-am pus la avatar poza in care te intinzi ca o pisica in costum de baie, iar acum ai scos-o pe-aia si ai pus una cu preludiu; dar baietii sunt in calduri, deh...)

n-o vopsi, termina cu prostiile

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

hai ca deja nu ma mai pot abtine...cred ca din start ai gresit forumul...sigur nu intentionai sa te sfatuiesti cu cei de la agentia de modeling daca sa iti vinzi sau nu chitara? sa fim seriosi...din partea mea poti sa faci ce vrei sa vinzi sa vopsesti...dar cum am zis si mai sus (si am fost dupa parerea mea ontopic): in ambele cazuri omori niste instrumente.

ummm....btw...cum ai ajuns in posesia chitarilor?

Link to comment
Share on other sites

Guest rox_rocs

cum adica cum am ajuns?...asta imi place cel mai mult sa fac...sa cant..

 

cea clasica a fost imprumutata de la cineva si mi-a lasat`o mie pana la urma.......iar asta western mi-am cumparat-o cu bani stransi de mine in 2luni de zile..

Link to comment
Share on other sites

Guest TimeRobber

nu inteleg...daca iti place chiar asa de tare sa canti , atunci de ce postezi intrebari "retorice" pe forum ?

....sper ca nu esti in vanatoare de posturi !

Link to comment
Share on other sites

Guest rox_rocs

god damn it...asta chiar m-a dat gata...nevermind..chiar nu mai pot eu de posturi...la cat ma omor eu sa pierd timpul la calculator...in fine..m-am lamurit...bye

Link to comment
Share on other sites

rox_rocs e adevarat. Barbati sunt porci :) si chitaristii in genere sunt oameni sensibili. Gandeste-te cum sunt ceilalti :)

Lasa chitarele asa cum sunt. Te duci cu chitara la expozitie ? :)

Nu renunta la hobbyurile tale pentru ca dupa o sa constati ca viata e mult mai seaca

 

Succese plenare mai departe

Link to comment
Share on other sites

Guest diogrey

dude ...sau ma rog dudet ...........nu vinde chitara ca ii buna prin casa ...nu mai am nici o clasica intreaga (am calcat pe ea :):) si acuma e :) )si sincer nu poti sa canti chesti cu acorduri pe electrica nush pur si simplu nu suna bine(si nu intodeauana ai o statie la dispozitie)... laso ca nu te imbogatesti cu ea ...iti iei bani te duci la mare te inbeti si cand te trezesti nu mai sunt (vb din experienta...dar nu cu chitari)...

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

dude ...sau ma rog dudet

 

E "dudette"... in primu rand.

 

Apoi, draga roxana, dupa cum s-a mai spus, din moment ce ai pus pozele alea... incitante, cum de nu te-ai asteptat sa apara reactii de gen. Suntem barbati (mare parte din noi, in orice caz...) si astfel de reactii sunt cel putin normale. Si oricum... unii mai faceau si misto.

 

Mai mult, cum poti sa crezi ca nu o sa fii luata la misto, cand intrebi daca sa iti vinzi chitara sau nu, dupa care tu spui ca toata viata ti-a placut sa canti (e drept ca nu ai specificat daca la chitara sau la alt instrument).

 

Oricum, parerea mea: nu vinde chitara... nu stii cand te poate "apuca" din nou.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.