www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

sa o vand sau nu? (chitara) :P


Guest rox_rocs
 Share

Recommended Posts

Guest _Theo_

reactii normale? astea ti se par reactii normale? pai sa nu uitam care e scopul prinicpal la forumului. Si in primul rand ea si-a facut cont pe rgc ca sa intrebe daca e bine sau nu sa isi vanda chitara? la ce mama naibii (ma faceti sa vorbesc urat) se astepta? "go ahead and kill your guitar"?

Link to comment
Share on other sites

Ce draq ati vazut asa de incitant la pozele alea nu inteleg...dar ma rog, gustul omului... In al doilea rand, fata e confuza. Vreau sa ma las de chitara dar asta imi place cel mai mult sa fac si am strans bani 2 luni sa mi-o iau.... :) . Si pe mine ma amuza teribil ca desi au fost si oameni suficient de amabili incat sa o ia in serios si sa-i dea sfaturi serioase, inca nu au inteles cu cine au de-a face. Fete si baieti, pentru agatamente sunt situri speciale :) . Ultima oara cand am verificat nu am vazut vreo rubrica de genul "Cuplari, mufari si alte refulari"

Sanatax !

Link to comment
Share on other sites

Guest chester

Don't Sell The Guitar!! Just Don't.....Ai chiar asa de mare nevoie de bani......acuma serios......:)......o chitara este intodeauna binevenita.....la o petrecere....la o cantare .......eu nici acum nu am dat prima mea chitara....pe kre am invatat.....o am de vreo 2ani juma,si e un jaf,ma rog nu se mai poate canta la ea,dar cum se spune,are valoare sentimentala :)).....dak o sa o dau vreodata am sa o dau unuia ca mine kre vrea sa invete....si oirqm nu am de gand sa o vand....

 

cat despre treaba cu vopsitu chitariii.....hmmm yo zic sa o lasi asa....nu stiu dak se modifik rezonantza sau alte chestii de genu asta dar stiu k o chitara cu cat este mai "rablagita" cu atat este mai folosita si deci posesorul ei este mai talentat :>.las-o asa cum e.....:)

Link to comment
Share on other sites

Vinde-o. Am vazut prea multe persoane care si-au luat chitara ca sa para interesante. se pare ca e un 'trend' sa ai chitara desi de cele mai multe ori povestea e urmatoarea: Iti iei chitara, inveti 2 acorduri fara sa faci inainte macar un exercitiu de digitatie (ca de, tre sa stii sa canti nu stiu ce rahat de cantec de foc de tabara) si dupa aia te intrebi de ce nu poti sa ajungi Malmsteen intr-o luna, drept urmare chitara se lasa intr-un colt de camera sa adune praf si suturi de la cei care se impiedica de ea. Intre timp oameni care chiar ar utiliza acel instrument nu isi permit sa isi ia ceva ca lumea si umbla cu tot felu de janghine de reghinuri mai batrane decat ei. Deci cel mai bine vinde-o. Ba nu, cel mai bine da-o cuiva care o sa o cante si o sa o ingrijasca.

Link to comment
Share on other sites

Guest TimeRobber

topicu asta nu ajunge nicaieri :)

 

Tocmai ce am zis eu .....N O N - S E N S

Edited by TimeRobber
Link to comment
Share on other sites

Guest chester

mda la asta ma gandeam si yo......sa o dea cuiva....nu sa o vanda......chitarile nu ar trebui sa poata fii vandute.....ar trebui sa poata fii date celor care merita sau kre chiar isi doresc.....

Link to comment
Share on other sites

Guest tudor.

cred ca s-a suparat fata si oricum nu mai se uite ce scrieti paici :)

cred ca ar fi o idee sa inchideti topicu sau ceva :)

Link to comment
Share on other sites

Guest rox_rocs

gresesti..

1.de uitat ma uit si ma amuz de fiecare data...fapt pt care nu are rost sa raspund de fiecare data

2.nu ma supar aa repede

3.sunt atatea lucruri care imi sustin moralul ridicat

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Sylviu

chitarile nu ar trebui sa poata fii vandute.....ar trebui sa poata fii date celor care merita sau kre chiar isi doresc.....

 

 

si eu kiar imi doresc un gibson, nu imi da nimeni ? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.