www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dupa Ureche


Raduxxxx
 Share

Recommended Posts

Incerc sa mai exersez urechea gasind linia vocala la melodia Club Rocker de Inna. Nu vreau sa ajunga un topic de genul "tocmai asta ti-ai gasit sa canti pe chitara?! ce naibii ai?", doar sa-mi ziceti parerea legat de cum mi-a iesit pana acum:

 

Coarda la: 5--8-7--8-7--3-----3--7-3--7-3--5-----5--8-7--8-7--3--7-5--7-5--2--5-3--5-3--5

--------------------------------------------------------------------------------- --------sau 2--5-2--5-2--3

 

Mai mult nu am mai facut pentru ca ceva nu imi pare bine la ce e mai sus. Vreo idee? Sau poate sa-mi spuneti in ce gama este si sa mai incerc? Sigur pentru cei mai experimentati e simplu thumbsup.gif

 

 

Si inca o melodie: Somewhere over the rainbow.

 

G: 5----9-----7--4---7--4--7-5----------5--4/5--4/5---------5-------4-------/7---4--------4---/5--/5---------4--/5--/5--------5------5------4--0--2-4---5--4--2---------

D:

A:

E:

 

G: ---2-0-------------------------------------------------------------------------------2---5------9--7--5-5-----

D: 3------------------------------3------2-----2-2--3--2---0---------0--2-3---2----------------------

A: 0----------------3-------------------3--2--------------------------------

E:

 

respect.gif

Edited by Raduxxxx
Link to comment
Share on other sites

Guest Thzury

OFF: hai ma, da` ce aveti cu Inna? :)) are voce fata, sa stiti. canta bine live. nu`i nici urata si nu cred ca a`ti refuza`o in pat :)) ca, canta ce canta, nu e prea mult vina ei, ca asta se cere, iar in RO esti obligat, din pacate.

ON: am incercat si eu, nu cred ca e ceva in neregula.

Link to comment
Share on other sites

OFF: hai ma, da` ce aveti cu Inna? :)) are voce fata, sa stiti. canta bine live. nu`i nici urata si nu cred ca a`ti refuza`o in pat :)) ca, canta ce canta, nu e prea mult vina ei, ca asta se cere, iar in RO esti obligat, din pacate.

ON: am incercat si eu, nu cred ca e ceva in neregula.

 

Ce are patul cu muzica ?

 

Iar voce are si soacra-mea si inca ce VOCEeee !!

Edited by karpi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Thzury

Cu exceptia faptului ca in momentul cand o ascult imi scade IQ-ul la jumatate si o bate engleza nu am nimic cu ea.

P.S. am incercat riff-ul lui Raduxxxx si m-i sa parut ok. Nu negativele ei sunt problema ci vocea , versurile.

 

Mi se pare mie ca IQ`ul tau e foarte scazut fara sa asculti Inna, din moment ce nu stii atata "Limba Romana" incat sa stii ca "mi" nu se desparte prin cratima ^_^ eu as zice sa nu mai vorbesti tu, care tii la avatar(sper sa nu ma insel) poza cu joe jonas si demi lovato :))))) (din nou, sper sa nu ma insel). eu as spune altfel, ca negativele si versurile sunt problema, nicidecum vocea ei. ai ascultat`o live, cantand altceva decat muzica asta care numai muzica nu mai e?

Link to comment
Share on other sites

um...mersi de raspunsuri

 

Mai adaug si Amazing de Inna ca vad ca va place :P Sper ca nu a iesit rau, nu sunt sigur dar e in D# minor?

 

B: 9/11-11--11----9--9/11-11---11-11-12-12/14-14--14-14---14-12-11-12-11h12p11/9

 

si mai incolo

 

e: 6--6--6-4-4-6---4-4-6-7--9-9---4-4-4-6-7-7----6-7-6-4---6-6-4-4-6---4-6-4---6-4----------4--------------

B: -------------------------------------------------------------------------------------------------7-------6----6----7-6-7---4

 

 

Si repet, fac asta numai pt exersarea urechii. respect.gif

PS: eu o numesc muzica de spalat creierul. si da, i-am zis muzica

Edited by Raduxxxx
Link to comment
Share on other sites

Mi se pare mie ca IQ`ul tau e foarte scazut fara sa asculti Inna, din moment ce nu stii atata "Limba Romana" incat sa stii ca "mi" nu se desparte prin cratima ^_^ eu as zice sa nu mai vorbesti tu, care tii la avatar(sper sa nu ma insel) poza cu joe jonas si demi lovato :))))) (din nou, sper sa nu ma insel). eu as spune altfel, ca negativele si versurile sunt problema, nicidecum vocea ei. ai ascultat`o live, cantand altceva decat muzica asta care numai muzica nu mai e?

 

Uite cine s-a trezit sa se bage in discutie :lol: daca ai avea IQ cu + (plus) ai da un search pe google si ai vedea ca avatarul meu este cu Alex Gaskarth de la All Time Low si Juliet Simms si am luat bacul la romana cu 9,30 mister stiu limbul roman :lol: ma amuza toti carnatii ca tine care asculta Inna si se m*********a cu gandul la ea.

Interventia domnului Ironside am luato ca pe o gluma pentru ca asa si e insa era absolut necesara interventia ta?Trebuia sa te dai mare si tare ca ai auzit de Joe Jonas si de Demi Lovato , bravo fratee esti tare :biglaff: tineo tot asa ai un os din partea mea B)

Jur ca ma amuz tot mai mult pe seama posturilor de pe acest forum

Tu ai postat sa o aperi pe Inna sa ma jignesti moca sa te dai mare ca ii sti pe cei doi din desene animate sau sa il aperi pe Raduxxxx care nu l-am jignit si i-am prezentat admiratia pentru imaginatia lui.

Prietene iti recomand un post sa il citesti din scoarta in scoarta si data viitoare cand mai ai comentarii inteligente abtinete.

http://forums.rgc.ro/topic/59036-de-ce-simt-oamenii-nevoia-sa-se-injure-pe-forumuri/page__st__60

:captain.obvious:

Edited by Septi
Link to comment
Share on other sites

Cu exceptia faptului ca in momentul cand o ascult imi scade IQ-ul la jumatate si o bate engleza nu am nimic cu ea.

P.S. am incercat riff-ul lui Raduxxxx si m-i sa parut ok. Nu negativele ei sunt problema ci vocea , versurile.

 

Mi s-a.

 

Hai Septi, astepta si tu o critica, ai cam dat cu mucii-n fasole.

Edited by Gojira
Link to comment
Share on other sites

Mi s-a.

 

Hai Septi, astepta si tu o critica, ai cam dat cu mucii-n fasole.

 

But wait, there's more

 

Interventia domnului Ironside am luato

tineo tot asa ai un os din partea mea

ca ii sti pe cei doi din desene animate

comentarii inteligente abtinete.

 

 

__________________________________________________________________________________________________

 

LE: who the f*ck is ,,inna'' ?

Edited by Razvan S.
Link to comment
Share on other sites

Guest Thzury

Uite cine s-a trezit sa se bage in discutie :lol: daca ai avea IQ cu + (plus) ai da un search pe google si ai vedea ca avatarul meu este cu Alex Gaskarth de la All Time Low si Juliet Simms si am luat bacul la romana cu 9,30 mister stiu limbul roman :lol: ma amuza toti carnatii ca tine care asculta Inna si se m*********a cu gandul la ea.

Interventia domnului Ironside am luato ca pe o gluma pentru ca asa si e insa era absolut necesara interventia ta?Trebuia sa te dai mare si tare ca ai auzit de Joe Jonas si de Demi Lovato , bravo fratee esti tare :biglaff: tineo tot asa ai un os din partea mea B)

Jur ca ma amuz tot mai mult pe seama posturilor de pe acest forum

Tu ai postat sa o aperi pe Inna sa ma jignesti moca sa te dai mare ca ii sti pe cei doi din desene animate sau sa il aperi pe Raduxxxx care nu l-am jignit si i-am prezentat admiratia pentru imaginatia lui.

Prietene iti recomand un post sa il citesti din scoarta in scoarta si data viitoare cand mai ai comentarii inteligente abtinete.

http://forums.rgc.ro...ri/page__st__60

:captain.obvious:

 

prietene, esti praf. m`am oprit la partea unde ai incercat sa cenzurezi ceva ce nici macar nu e considerat vulgarism :)) cat despre Inna, haide sa iti spun ceva. Fata aia e romanca, asa cum esti si tu, asa cum sunt si eu. eu cunosc o fata, o prietena, are aproape 17 ani si s`a lansat in muzica de mult timp, a fost prin multe tari, pe unde tu probabil ca doar pe google ai ajuns. o cheama Ioana. Ioana are contract cu Roton, face muzica la Bucuresti, pian, teorie, canto cu doamna Crina Mardare si mai ajung si eu pe acolo cu ea, pentru ca mai colaboram din cand in cand. Si iti pot spune ca Inna are contract tot cu Roton si multi spun ca a ajuns asa si asa acolo. Ei bine, nu a ajuns asa si asa, pentru ca am cunoscut`o si pe ea si i`am cunoscut si o parte din staff si din management. Ai pus acolo interviul ala, pe care il cunoaste toata lumea, ca sa ce? ca sa imi arati ca nu stie asa de bine o limba straina? nu toti stiu. unii nu stiu deloc si au nevoie de translator. acuma nu te da tu mare destept ca ai luat bac`ul intr`o sala de clasa fara camere de filmat si cu profesori care citeau acelasi ziar de 3 ori, pentru ca a primit niste bani de la voi. sau mai rau, ai dat bac`ul acum ceva ani, cand copiatul era la ordinea zilei. cat despre muzica, tocmai am spus, nu imi place ce canta ea, dar o apreciez ca artist. tu esti un baietas cu ochelari de cal, limitat la un singur gen de muzica. imi pare rau ca a trebuit sa iau parte la discutiile astea cu tine, dar tu, domnule, esti un piculet cam ratat pentru viata asta.

Link to comment
Share on other sites

Nu e vorba de scriere coerenta in limba romana :lol: e vorba de interventia inteliganta a domnului x de mai sus.Am gresit scriind in graba si accept asta , guilty :blush: , insa se ia de avatarul meu by no reason ca ar fi din te miri ce fantezii desenate , hai sa fim seriosi.Daca as fi avut avatar cu cei doi indivizi trebuia sa tac ?sa nu mai postez pe acest forum , ca zice domnul x? :lol: .

P.S. nu am deficiente in a scrie in limba romana.

Link to comment
Share on other sites

Guest Thzury

daca ai avea IQ cu + (plus) ai da un search pe google si ai vedea ca avatarul meu este cu Alex Gaskarth de la All Time Low si Juliet Simms

 

 

cat despre asta, am si mentionat, nu eram sigur. doar pare. ma bucur ca nu esti atat de gay. :)) bafta.

Link to comment
Share on other sites

prietene, esti praf. m`am oprit la partea unde ai incercat sa cenzurezi ceva ce nici macar nu e considerat vulgarism :)) cat despre Inna, haide sa iti spun ceva. Fata aia e romanca, asa cum esti si tu, asa cum sunt si eu. eu cunosc o fata, o prietena, are aproape 17 ani si s`a lansat in muzica de mult timp, a fost prin multe tari, pe unde tu probabil ca doar pe google ai ajuns. o cheama Ioana. Ioana are contract cu Roton, face muzica la Bucuresti, pian, teorie, canto cu doamna Crina Mardare si mai ajung si eu pe acolo cu ea, pentru ca mai colaboram din cand in cand. Si iti pot spune ca Inna are contract tot cu Roton si multi spun ca a ajuns asa si asa acolo. Ei bine, nu a ajuns asa si asa, pentru ca am cunoscut`o si pe ea si i`am cunoscut si o parte din staff si din management. Ai pus acolo interviul ala, pe care il cunoaste toata lumea, ca sa ce? ca sa imi arati ca nu stie asa de bine o limba straina? nu toti stiu. unii nu stiu deloc si au nevoie de translator. acuma nu te da tu mare destept ca ai luat bac`ul intr`o sala de clasa fara camere de filmat si cu profesori care citeau acelasi ziar de 3 ori, pentru ca a primit niste bani de la voi. sau mai rau, ai dat bac`ul acum ceva ani, cand copiatul era la ordinea zilei. cat despre muzica, tocmai am spus, nu imi place ce canta ea, dar o apreciez ca artist. tu esti un baietas cu ochelari de cal, limitat la un singur gen de muzica. imi pare rau ca a trebuit sa iau parte la discutiile astea cu tine, dar tu, domnule, esti un piculet cam ratat pentru viata asta.

 

Am luat bacul cu camere in jurul meu , in acest an inca si vrei o medalie daca o cunosti si nu-mi place , si parerea mea este ca daca nu sti o anumita limba cum trebuie nu faci versuri in acea limba :lol: sa vada toti cat de praf esti la engleza.Apara pe cine vrei cat vrei.Insa cred ca nu are nici un rost sa intru in polemica cu tine asa ca mai bine incheiem subiectul Inna ok?

Link to comment
Share on other sites

Guest Thzury

Nu e vorba de scriere coerenta in limba romana :lol: e vorba de interventia inteliganta a domnului x de mai sus.Am gresit scriind in graba si accept asta , guilty :blush: , insa se ia de avatarul meu by no reason ca ar fi din te miri ce fantezii desenate , hai sa fim seriosi.Daca as fi avut avatar cu cei doi indivizi trebuia sa tac ?sa nu mai postez pe acest forum , ca zice domnul x? :lol: .

P.S. nu am deficiente in a scrie in limba romana.

 

cat despre asta, daca eu o apreciez pe Inna, nu trebuie sa postez? :)

 

P.S: Te credem !

Link to comment
Share on other sites

cat despre asta, daca eu o apreciez pe Inna, nu trebuie sa postez? :)

 

P.S: Te credem !

 

Bada trebuie nu te opreste nimeni sa nu postezi , doar ti se pare normal sa ataci pe altii doar ca iti place tie? :lol: iti place doamne ajuta chiar tu ziceai ca sunt axat doar pe un gen muzical si tu critici tipi de pe disney ce canta :lol: urat cu rasismul din ziua de azi.

Cat despre coerenta in scriere nu simt ca ar trebui sa dau explicatii cuiva.

Cat despre tine daca nu mai alte wanna be jigniri zic sa incheiem ca deja ma doare burta de la atata ras.B)

Link to comment
Share on other sites

Guest Thzury

Bada trebuie nu te opreste nimeni sa nu postezi , doar ti se pare normal sa ataci pe altii doar ca iti place tie? :lol: iti place doamne ajuta chiar tu ziceai ca sunt axat doar pe un gen muzical si tu critici tipi de pe disney ce canta :lol: urat cu rasismul din ziua de azi.

Cat despre coerenta in scriere nu simt ca ar trebui sa dau explicatii cuiva.

Cat despre tine daca nu mai alte wanna be jigniri zic sa incheiem ca deja ma doare burta de la atata ras.B)

 

1. Tu ai atacat`o primul pe Inna.

2. Nu ii critic pe aia, doar ca fanii lor au varste intre 10 si maxim 15 ani. De`aia radeam de tine, in cazul in care erau ei acolo.

3. Rasismul tine de rase. Din cate stiu eu, si Joe Jonas si Demi Lovato si Inna si eu si tu , suntem toti albi. As spune ca mai mult e xenofobism, dar nici atat.

4. Cat despre coerenta, ma bucur ca incepi sa o dai la intors.

5. Cat despre ce ai zis in ultima fraza, incearca sa vorbesti si tu ca un adevarat absolvent al bac`ului la Limba si Literatura Romana cu 9,30.

6. Esti slab! :)

 

Am incheiat. E vina mea, asta e forum cu discutii despre muzica, nu despre ratati ca tine. La revedere.

Link to comment
Share on other sites

1. Tu ai atacat`o primul pe Inna.

2. Nu ii critic pe aia, doar ca fanii lor au varste intre 10 si maxim 15 ani. De`aia radeam de tine, in cazul in care erau ei acolo.

3. Rasismul tine de rase. Din cate stiu eu, si Joe Jonas si Demi Lovato si Inna si eu si tu , suntem toti albi. As spune ca mai mult e xenofobism, dar nici atat.

4. Cat despre coerenta, ma bucur ca incepi sa o dai la intors.

5. Cat despre ce ai zis in ultima fraza, incearca sa vorbesti si tu ca un adevarat absolvent al bac`ului la Limba si Literatura Romana cu 9,30.

6. Esti slab! :)

 

Am incheiat. E vina mea, asta e forum cu discutii despre muzica, nu despre ratati ca tine. La revedere.

 

:lol: Intradevar , sunt slab la propriu ;) frate sunt ratat ca zice un fan al lui Inna.Decat asa mai bine raman "ratat" pe viata si tin sa te anunt ca stiu cum arata granitele tarii B)

Frate sunt ###### ca o apar pe Inna :lol: de ce nu te angajezi la paza si protectie Inna , pun pariu ca te-ar plati grandios la cat o aperi :lol: :lol: :lol:

Si romania e o tara libera pot sa vorbesc si ca un analfabet daca vreau , nu e necesar sa iti arat tie cata limba romana stiu , ok?Mai bine limiteaza-te la dat sfaturi despre chitara ca de asta ti-ai facut cont pe RGC , sau tu ai cont sa arati lumii ca esti ###### si ca nu sti jigni pe cineva? :lol: si nu mai continua , chiar nu are rost.Mergi fa un dus rece sa te racoresti sau poate mai ai si alte forumuri pe care sa arati ca o cunosti pe Inna :lol:

Link to comment
Share on other sites

OAMENI BUNI! lasati naibii certurile...incercam sa fac si eu un topic normal in care sa cer parerea legat de ce am facut pentru exersarea urechii...poate poate mai fac si altii ca mine si am face civilizat schimb de informatii....dar imediat sariti unul pe altul dintr-un *****...chiar asa am ajuns? te mai miri de starea din Romania

Link to comment
Share on other sites

OFF: hai ma, da` ce aveti cu Inna? :)) are voce fata, sa stiti. canta bine live. nu`i nici urata si nu cred ca a`ti refuza`o in pat :)) ca, canta ce canta, nu e prea mult vina ei, ca asta se cere, iar in RO esti obligat, din pacate.

ON: am incercat si eu, nu cred ca e ceva in neregula.

 

Probã de sunet filmatã ºi difuzatã (cred cã la MTV, nu mai ºtiu sigur). Cântã Inna pe negativ. Sunã catastrofal. Se terminã proba, îi spune sunetistului la microfon "nu ºtiu ce se întâmplã, nu e bine". Sunetistul o întreabã "ok, ce anume nu e bine".

Inna rãspunde "nu ºtiu, sunã aºa, cumva... fals..."

 

Îmi odihnesc cazul.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.