www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarepe.net - Revista Online De Chitara In Limba Romana


Squier
 Share

Recommended Posts

Salut stimati colegi :respect:

Am stat pe ganduri ceva vreme daca este sau nu cazul sa postez acest topic pe rgc.ro insa gandul ca siteul pe care vi-l prezint este indreptat catre toti cei care iubim chitara m-a facut sa cred ca nu este nimic gresit in a posta aici o informare despre acesta.

 

Impreuna cu cativa colegi de la facultatea de muzica ( Tudor - Tiarra , Mihnea - Luna Amara, Florin - Popas Band si Mircea - Elena Stoica Band) am inceput un proiect in primele zile ale anului numite www.Chitarepe.net . Siteul este gandit ca o revista de chitara in limba romana axat pe reviewuri video si audio despre chitara, interviuri etc. Cum netul este plin de informatii in limba engleza si reviewuri va intrebati ce aduce Chitarepe.net in plus. Ei bine este vorba de niste articole personalizate cu inregistrari audio sau video ( nu trebuie sa ne credeti pe cuvant, ascultati singuri si decideti), interviuri cu chitaristi romani si nu numai ( prin nu numai ma refer si la alti instrumentisti ) si in general informatie adaptata noua, chitaristilor romani (veti observa o intreaga sectiune de inregistrari in regim de buget mic). Avem si concursuri din cand in cand, eu personal sunt trist ca nu pot participa si eu :rolleyes:

 

Interviurile sunt aici http://www.chitarepe.net/index.php/interviuri

Sectiune de recenzii aici http://www.chitarepe.net/index.php/garaj

Si cea de articole tehnice aici http://www.chitarepe.net/index.php/tehnic

 

Pe site sunt si alte surprize sper eu placute pe care va invit sa le descoperiti si sa ne lasati feedbackul vostru.

 

Va las mai jos textul de promovare si linkul paginii de facebook in caz ca "va place"

 

Chitarepe.net este prima revista online in limba romana cu despre chitara.

 

Spatiul virtual nu e niciodata prea mare pentru schimbul de informatii intre cei care iubesc chitara si au nevoia constanta de a afla lucruri noi despre pasiunea lor.

 

Cum aceasta pasiune ne leaga pe noi toti,chitaristii,echipa Chitarepe.net isi propune sa lege o prietenie cu toti cei care activeaza in acest "domeniu" si cu cei interesati de sunetul si muzica unei chitare.

 

Asadar vom incerca sa dam mai departe ce am invatat si sa fim utili miscarii chitaristice romane prin articole,recenzii video,interviuri cu chitaristi si nu numai.

 

Pentru noi este foarte important sa aflam parerea voastra despre munca noastra si de aceea va invitam cu drag sa ne scrieti la adresa contact@chitarepe.net cu orice fel de sugestie si comentariu la adresa activitatii noastre.

 

Multumim,Echipa Chitarepe.net

 

http://www.facebook.com/pages/Bucharest-Romania/Chitarepenet/142500149137319

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mersi domnilor :) si eu vreau sa le multumesc colegilor mei pentru ajutorul cu recenziile video :D stay tuned mai urmeaza chestii interesante pentru noi si cum e o comunitate deschisa...daca aveti recenzii video/audio la instrumente,pedale etc le puteti trimite pe adresa de contact si pot fi publicate pe site

Link to comment
Share on other sites

revin cu niste updateuri : incepand cu saptamana viitoare va fi postat pe site cate un lick mai deosebit, outside ideas, phrasing mai ciudat, game mai speciale etc si va putea fi downloadata gratuit pentru a va da o mana de ajutor in a scrie propriile voastre lickuri pe baza acestora

 

ah..si poate n-ati observat,dar avem un interviu cu Rares Totu http://www.chitarepe.net/index.php/interviuri/60-interviu-cu-rares-totu colegul nostru de forum si un review video la o pedala analog sound http://www.chitarepe.net/index.php/garaj/58-analog-sound-scream-for-cream-od

Link to comment
Share on other sites

In cazul in care ati ratat interviurile astea, va invit sa le cititi http://www.chitarepe.net/index.php/interviuri/71-nicu-patoi Nicu Patoi si http://www.chitarepe.net/index.php/interviuri/51-interviu-cu-corrado-sgandurra Corrado Sgandurra :)

Link to comment
Share on other sites

Pana maine cand intram in studio pentru o serie noua de review-uri video va las un interviu proaspat cu Marcian Petrescu

Daca va place blues-ul, nu ratati :)

Primul interviu acordat de catre un non-chitarist pentru Chitarepe.net vine din partea lui Marcian Petrescu, muzicutist si liderul formatiei Trenul de noapte. Aflati viziunea sa despre blues, tinerii chitaristi si cei cu care a colaborat de-alungul timpului ( Rares Totu, Calin Cyfer, Mike Godoroja ) http://www.chitarepe.net/index.php/interviuri/72-marcian-petrescu

 

Link to comment
Share on other sites

mersi de corectura, voi reformula textul :) chiar ma gandeam ca am scapat ceva si nu stiam ce .

orisicum, sugestiile astea pe cuvant de onoare sunt foarte bine venite din moment ce incercam sa scriem articole cat se poate de originale care sa fie nu doar simple traduceri ale guitarworld sau mai stiu eu care site deja consacrat

Link to comment
Share on other sites

 

Incepand de azi, va oferim o noua serie de articole care speram sa contribuie la bagajul vostru de exprimare chitaristica. Va vom oferi cate un lick creat special pentru www.Chitarepe.net .Ce spuneti de primul ?:)

http://www.chitarepe.net/index.php/noutati/88-lick-no1

Link to comment
Share on other sites

Hai sa va spun si eu parerea mea, care sigur o sa deranjeze pe cineva si care probabil va fi ignorata, da' poate ajuta la ceva.

 

1. Saitul vostru arata ca... nu zic ce. Prea mult spatiu liber, prea putina umplutura. Dezordonat, deranjant la ochi. Crezi ca ma intereseaza logoul ala mare acolo cu chitare pe net? Stiu deja pe ce sait sint, asa ca nu-i nevoie sa vad chestia aia acolo. Nu ma intereseaza nici prostia aia de se plimba prin fata mea. As fi mai curios sa dau clik acolo daca ar sta potolita... da' asa doar ma scoate din sarite. Iarasi, baneru' ala mare de tot e fucking horrible. De ce tre' sa citesc in cinci locuri si in cinci diferite feluri de text (font, culoare si marime) ca pe saitul vostru gasesc "recenzii"? Faceti ceva in legatura cu asta, ca arata naspa rau de tot.

 

2. Cine scrie, frate, textele? Va rog, faceti-va o favoare si renuntati la limbajul asta "oficial". Nu e nici oficial si nu da dovada de profesionalism! Fraze lungi si intortochiate, cuvinte rar intilnite in vocabularui chitaristului de rind... Stai sa vedem, uite, acu' citeam recenzia aia cu Fender Blacktop.

 

Hai sa vedem, asa, de curiozitate, ce aflam noi din articolul respectiv.

 

Aflam ca seria Blacktop reintroduce compania Fender intr-o zona de piata mai putin conventionala... ba, ma lasi?

"Stratocasterul Blacktop dispune de". Unde Dumnezeu ati auzit voi pe cineva vorbind asa? "dispune de"...

Doua rinduri mai jos aflam ca stratocasterul dispune... ce? Iar dispune? Ba fratilor, serios!

 

Nu am chef sa va iau la puricat, dar sincer, din articolul ala n-am aflat nimic din ce ma interesa, de exemplu CIT DRACU COSTA!

 

Ma rog, e treaba voastra, dar va spun cit se poate de sincer, saitul vostru nu ofera nimic in plus fata de altele. Ofera exact aceleasi informatii pe care le citesti pe toate saiturile, insa intr-o forma mult mai... necioplita, desi nu stiu daca-i termenul corect. Eu, de exemplu, ma asteptam sa gasesc informatii despre cu totul altceva decit pozitionarea microfonului.

 

Ce faceti voi au facut sute inaintea voastra... sper sa realizati treaba asta si sa schimbati lucrurile in bine (ca se pot schimba si in mai rau, lol).

 

EDIT: A, da, era sa uit. Intre cuvint si virgula nu se pune spatiu; intre cuvint si paranteza nu se pune spatiu; intre cuvint si punct/semnulx nu se pune spatiu. Ortografia, aranjarea textului, fuck.

Edited by Ironside
Link to comment
Share on other sites

Sa stii ca m-am gandit si eu la limbaj. si pe mine ma zgarie pe creier treaba cu "recenzii" de exemplu. traducerile in romana ale termenilor specifici chitarei din engleza suna ciudat rau, nu neaparat din cauza limbii in sine cat din cauza faptului ca nu suntem noi obisnuiti sa le folosim, ne-am americanizat ;))

 

Nu se vrea un site intzepat sau snob, stau totusi si ma intreb cum sa scriem? No, fratilor, stateam dimineata cu o cafea si ne-am gandit sa facem un review (a dracu recenzie :)) ) la Blacktop, fenderul ala...stiti voi si chitara asta are doua doze humbucker (sau duble,da' tot ciudat suna) si Fender nu se insinueaza in nici o piata cu instrumentul asta,l-au facut sa se afle in treaba :))

 

Designul siteului e facut tot de mine (nu sunt profesionist in nici un caz), imagineaza ti ca fac asta de placere si sugestiile cu textul si fontul imi fac bine. Adio scrolling text, i hated that too... mi-a trebuit critica asta ca sa-l scot.

 

O sa tin minte treaba cu pretul, nu e o munca suplimentara sa caut preturile pe net, doar ca nu m-am gandit sa le includ in articole.

 

Si ultima chestie si foarte importanta: Mersi tare ca ti-ai luat timp sa scrii critica asta, zau...fara gargara fara caterinca. Ziceai ca nu vroiai sa gasesti articol despre pozitionarea microfonului (ai observat ca sunt si sampleuri audio, nu? ). Ce gen de articole crezi ca ar fi utile? Intreb pentru ca nu vreau sa dau in genul :" invata sa tii pana", "acordurile- episodul 15" si asa mai departe pentru ca deja sunt acoperite mai mult decat suficient si pentru ca chitarepe.net nu e site de lectii de chitara ci de sfaturi si schimb de experienta pentru chitaristi ( de la interviuri pana la "recenzii" :)) )

 

Cand ai timp, o sa te rog sa lasi un comentariu.

 

Mersi, Mihai

Link to comment
Share on other sites

Cuvantul recenzie se foloseste pentru prezentarea unei lucrari stiintifie de obicei, dar nu cred ca este folosit gresit pe site. Invatati ca suntem in Romania si vorbim/scriem in limba romana.

Site-ul pare (este evident) ca este in plina dezvoltare, asa se intampla la inceput, mai este nevoie de un mic sfat de la utilizatori si timp ca sa se adune informatie.

Si eu sunt de parere ca site-ul pare putin ''rasfirat'' dar cum este la inceput si lumea sta cam ''prost'' cu timpul in ziua de azi, cred ca pe parcurs se v-a mai schimba/imbunatatii interfata.

Am o singura sugestie: daca se poate, fiecare instrument/echipament pe care il descrieti sa contina un videoclip facut de voi (stiu ca e mai complicat, e nevoie de timp/aparatura/chef si cineva cu o anumita pregatire care sa utilizeze instrumentul), dar cred ca lucrul acesta o sa fie foarte apreciat.

Pentru o dezvoltare mai rapida, puneti accent pe canalul oficial de pe youtube unde sa postati filmuletele (despre instrumente si interviuri).

Succes in continuare.

 

P.S: am observat ca siteul este deja in lucru ( ma iroane iar terorizezi lumea?? nu ti-am spus eu sa fii cuminte?? :lol::beerchug:)

Edited by Les Paul 1960
Link to comment
Share on other sites

Salut. O idee ar fi sa folositi un limbaj cit mai natural, ca si cum i-ati explica cuiva pe viu ce si cum. Bine, fara expresii gen "stii, koaye, are trei doze, sa-mi bag p**a, suna de-ti sar capacele", lol. Ideea e ca un articol trebuie sa fie usor de citit si de inteles, fara fraze lungi, fara cuvinte d-alea de domni in costum, bla, bla. Dar repet, e parerea mea si nu insist ca cineva sa fie de acord cu mine.

 

Ca o paranteza, mie mi se pare penala traducerea asta din engleza in romana. Daca toata lumea foloseste "humbucker", de ce sa-i zicem "doza dubla"? Uneori ma amuza faptul ca romanii se inteleg mai bine in engleza decit in romana, asa ca eu as fi de acord cu o eventuala adaptare a termenilor din limba engleza. Luam "humbucker", il pronuntam ca-n engleza si-l scriem pe romaneste, "hambacar". Ma rog.

 

Dizainu' saitului ar trebui sa fie cit mai accesibil, sa-ti permita sa gasesti foarte usor informatia pe care o cauti, sa fie placut ochiulu si sa dea impresia de ordine, curatenie, nu'sh cum sa explic. Nu sint nici eu expert, dar pur si simplu cind intru' pe unele saituri inchid imediat fereastra, deoarece acele saituri arata ingrozitor. Incearca sa citesti un text verde aprins cu background negru si sa vezi ce bine te simti. Faceti si voi o interfata mai primitoare si daca se poate, cit mai simpla, fara zorzonele, fara text de-ti trece pe sub nas, fara efecte de carte deschisa, etc. Parerea mea .

 

Ce m-ar interesa sa gasesc? Pai nu'sh, mai multe chestii, nu mai stiu exact ce cautam eu azi, inainte sa scriu postu' ala, da' n-ar strica sa va inspirati chiar si de pe forumu' asta, faceti o lista cu cele mai comune intrebari care apar p-aici si scrieti cite un articol in care lamuriti problemar respectiva. Zic si eu, o idee...

 

A, inca ceva. Daca tot faceti "recenzii" :)), faceti si la sculele astea mai de incepatori, poate si-o comparatie cu alea scumpeanu', cum ati avut telecasteru' ala, ar fi fost mai misto daca imprumutati de pe undeva si un Squier tele, ca nu toata lumea vrea sa dea atitia bani pe Fender. Nu de alta, da' mereu vad cite un topic cu "am 700 de lei, ce chitara sa-mi iau?". ;)

Link to comment
Share on other sites

Mersi Les Paul 1960, sa stii ca eram pe cale sa ma bag la somn,dar nu m-au lasat sugestiile lui Ironside. Chiar acum lucram la interfata :) Mor de somn,da' imi umbla prin cap doar coduri hex de culoare font si background :))

 

Daca va uitati cu atentie, fiecare review de la garajul cu scule are macar o inregistrare audio. Asta e toata ideea, nu trebuie sa ne credeti pe cuvant, vedeti si auziti singuri :D Chiar acum am in lucru in Adobe premiere o serie de 3 reviewuri cu pedale mai ieftine, va anunt cand sunt gata.Nu v-ar veni sa credeti cata bataie de cap e cu filmarea, cu camerele, cu lumina potrivita, cu temperatura culorii...pfai...nebunie.Si inca nu ne iese perfect...e stresant si stiu ca lumea judeca orice scapare. Incepem o colaborare care sper eu sa mearga din bine in si mai bine cu o firma foarte cunoscuta distribuitoare de instrumente muzicale...

 

La categoria tehnic si studio sunt sfaturi pentru inregistrari cu mai putini banuti si asa mai departe.

 

S-a facut, de acum inainte textele vor fi mai personale \m/

 

Later Edit:

 

Desi 3 dintre noi suntem viitori profesori de muzica, nu ne-am apucat de siteul asta pentru a ne gasi elevi sau stiu eu ce alte giumbushlucuri. Chitarepe.net nu se vrea un site pentru incepatori (apropo de sugestia ta Ironside cu compilatul unei liste cu "vox populi" a rgc.ro ). Rgc.ro isi serveste scopul excelent de a invata pe cei interesati cum se tine pana, de ce nu merge placa de sunet chiar daca am instalat ASIO, cum sa compunem o piesa din 4 acorduri si asa mai departe. Chitarepe.net se vrea o resursa pentru cei pasionati de chitara, cei care nu pun mana azi pe ea si maine uita ca exista.

Edited by Squier
Link to comment
Share on other sites

Salut. O idee ar fi sa folositi un limbaj cit mai natural, ca si cum i-ati explica cuiva pe viu ce si cum. Bine, fara expresii gen "stii, koaye, are trei doze, sa-mi bag p**a, suna de-ti sar capacele", lol. Ideea e ca un articol trebuie sa fie usor de citit si de inteles, fara fraze lungi, fara cuvinte d-alea de domni in costum, bla, bla. Dar repet, e parerea mea si nu insist ca cineva sa fie de acord cu mine.

 

Ca o paranteza, mie mi se pare penala traducerea asta din engleza in romana. Daca toata lumea foloseste "humbucker", de ce sa-i zicem "doza dubla"? Uneori ma amuza faptul ca romanii se inteleg mai bine in engleza decit in romana, asa ca eu as fi de acord cu o eventuala adaptare a termenilor din limba engleza. Luam "humbucker", il pronuntam ca-n engleza si-l scriem pe romaneste, "hambacar". Ma rog.

 

Dizainu' saitului ar trebui sa fie cit mai accesibil, sa-ti permita sa gasesti foarte usor informatia pe care o cauti, sa fie placut ochiulu si sa dea impresia de ordine, curatenie, nu'sh cum sa explic. Nu sint nici eu expert, dar pur si simplu cind intru' pe unele saituri inchid imediat fereastra, deoarece acele saituri arata ingrozitor. Incearca sa citesti un text verde aprins cu background negru si sa vezi ce bine te simti. Faceti si voi o interfata mai primitoare si daca se poate, cit mai simpla, fara zorzonele, fara text de-ti trece pe sub nas, fara efecte de carte deschisa, etc. Parerea mea ™.

 

Ce m-ar interesa sa gasesc? Pai nu'sh, mai multe chestii, nu mai stiu exact ce cautam eu azi, inainte sa scriu postu' ala, da' n-ar strica sa va inspirati chiar si de pe forumu' asta, faceti o lista cu cele mai comune intrebari care apar p-aici si scrieti cite un articol in care lamuriti problemar respectiva. Zic si eu, o idee...

 

A, inca ceva. Daca tot faceti "recenzii" :)), faceti si la sculele astea mai de incepatori, poate si-o comparatie cu alea scumpeanu', cum ati avut telecasteru' ala, ar fi fost mai misto daca imprumutati de pe undeva si un Squier tele, ca nu toata lumea vrea sa dea atitia bani pe Fender. Nu de alta, da' mereu vad cite un topic cu "am 700 de lei, ce chitara sa-mi iau?". ;)

 

Ideea ta este foarte buna, e mult mai util sa fie prezentate scule din toate categoriile de pret.

Pentru un inceptor, o chitara de 1000-1500 ron este foarte buna sau nu isi permite una mai scumpa. De exemplu merita facute prezentari la chitari tip Epiphone, Squier, Vintage, Ibanez. Cam acestea sunt chitarile cautate de incepatori, poate si Jackson.

Mai sunt si amplificatoarele pana in 1000-1200 ron, care sunt foarte cumparate (nu oricine da 8000 ron pe un JCM).

Romanii au o gandire foare practica si toti vor cam acelasi lucru de la o prezentare. Nu o sa fie greu de loc sa va prindeti ce vrem de la voi. ( sa spunem ca de exemplu: un clip de 4-5 minute in care sa fie prezentate functiile cele mai importante/utilizate ale produsului, ceea ce se utlizeaza initial cum se achizitioneaza acel produs).

Link to comment
Share on other sites

Ideea ta este foarte buna, e mult mai util sa fie prezentate scule din toate categoriile de pret.

Pentru un inceptor, o chitara de 1000-1500 ron este foarte buna sau nu isi permite una mai scumpa. De exemplu merita facute prezentari la chitari tip Epiphone, Squier, Vintage, Ibanez. Cam acestea sunt chitarile cautate de incepatori, poate si Jackson.

Mai sunt si amplificatoarele pana in 1000-1200 ron, care sunt foarte cumparate (nu oricine da 8000 ron pe un JCM).

Romanii au o gandire foare practica si toti vor cam acelasi lucru de la o prezentare. Nu o sa fie greu de loc sa va prindeti ce vrem de la voi. ( sa spunem ca de exemplu: un clip de 4-5 minute in care sa fie prezentate functiile cele mai importante/utilizate ale produsului, ceea ce se utlizeaza initial cum se achizitioneaza acel produs).

 

hihi, corect. totusi stii ca nu suntem magnati importatori de instrumente ?:))

Va spuneam de colaborarea cu un important distribuitor de instrumente, asta este sansa noastra sa aratam voua si de ce nu si noua ca suntem in stare sa facem o treaba desteapta si buna pentru chitaristul roman.

Link to comment
Share on other sites

hihi, corect. totusi stii ca nu suntem magnati importatori de instrumente ?:))

Va spuneam de colaborarea cu un important distribuitor de instrumente, asta este sansa noastra sa aratam voua si de ce nu si noua ca suntem in stare sa facem o treaba desteapta si buna pentru chitaristul roman.

 

Ca o gluma: luati fiecare chitara/amp/pedala de la mica publicitate si s-a rezolvat treaba, o sa aveti 5 ani de munca ''silnica'', asa stie fiecare ce cumpara, ca oricum alea stau degeaba acolo, este criza mare ce sa faci:))))))))

Link to comment
Share on other sites

apropo de asta. La prima sesiune de reviewuri video colegul Florin a adus un Barber LTD overdrive, pedala de OD premium quality fara drept de apel, proprietatea lui personala si folosita in concerte desigur. Pedala arata ca noua,nebusita,ciobita etc. Am inregistrat reviewul, imaginea avea toate premisele sa iasa bine, el a cantat foarte misto, explicatii bune,etc...Ghiciti ce s-a intamplat? Inregistrarea a fost inutila din cauza prafului invizibil pentru ochii nostrii din jurul potentiometrelor,dar vizibil la greu pe imagine datorita camerei foarte performante. Deocamdata totul merge prin trial and error.

Am pus siteul din nou online, trebuie planuita atent imbunatatirea de look.

Link to comment
Share on other sites

Uite ce-am facut eu toata ziua in loc sa invat pt examenul de luni la Armonie :))

La sugestiile voastre am incercat si alt design, sper ca e un pic mai bine .Pe masura ce imi mai vin idei si rezolv problemele tehnice,il mai imbunatatesc

 

http://www.chitarepe.net/ ce ziceti?

Link to comment
Share on other sites

Arata mult mai primitor, felicitari.

Dar e ceva putin mai ciudat, azi cand eram in birou la facultate, se vedea mai mult din chitara. Cred ca e de la rezolutia monitorului.

P.S. Gata, am dat zoom out din browser si se vede toata pagina.

Edited by Les Paul 1960
Link to comment
Share on other sites

@ Les Paul: Mersi, incet incet mai modific eu. E nebunie cu un site,sunt atatea chestii care trebuie rezolvate :|

Apropo de birou, chitarepe.net are chat pentru utilizatorii logati care seamana foarte tare cu cel de pe facebook doar ca are un avantaj major : la munca iti pot bloca facebook-ul,dar nu le trece prin gand sa ti blocheze chitarepe.net :))

 

@ Septi : Multumim pentru incurajari. Deocamdata nu sunt asa multe articole pentru ca ne-am propus pe cat posibil ca fiecare articol sa fie insotit de un exemplu audio/video/foto personalizat si chestia asta consuma resurse de tot felul. Dureaza ceva,dar rezultatul il vrem de calitate,nu o traducere a guitarworld.

Link to comment
Share on other sites

Faptul că ai schimbat o temă de Joomla nu înseamnă că acum e "alt design". Design nu e deloc, te asigur. E o întâlnire arbitrară de elemente vizuale.

PS: apropos, cred că e o inițiativă excelentă, doar că e unul dintre aspectele pe care momentan nu le controlați.

Edited by FiveseveN
Link to comment
Share on other sites

Hihi,doamne fereste...Designul e o ramura prea complexa pentru pregatirea mea, era prea lung sa ma refer la ce-am pus laolalta ca " adunatura de elemente vizuale" si m-am lungit la termenul design :)

Ideea e sa l fac cat mai agreabil pot eu singur, de acasa si cu (foarte ) putinele cunostinte dobandite prin liceu la capitolul website. Sa le dea dzeu sanatate dezvoltatorilor Joomla, nu mai stiu suficient html cat sa ma fi descurcat fara :)

Multzam pentru apreciere, stiu ca nu apreciezi lucrurile gratuite si fara baza teoretica solida.

Link to comment
Share on other sites

Cel mai proaspat review video l-am inregistrat pentru Ibanez Ts7 Tubescreamer.

 

La sugestiile voastre am folosit un ton mai familiar in textul articolului si adevarul e ca m-am simtit mai relaxat cand l-am scris fata de versiunile foarte politicoase de pana acum :)

 

Urmeaza zilele urmatoare reviewuri si pentru Ds7 si De7 din aceeasi serie Tonelok de la Ibanez ca si Ts7.

 

http://chitarepe.net/index.php/garaj/86-ibanez-ts7-tubescreamer

 

PS: Este cineva specialist in inregistrare si editare video? Am mare nevoie de niste sfaturi,nici unul dintre noi nu este specialist video, calitatea sunetului depaseste pe cea video si vrem sa echilibram balanta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.