www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bon Jovi Vor Canta Fara Ritchie Sambora


Guest OratioMentis
 Share

Recommended Posts

Guest OratioMentis

Bon Jovi au anuntat ca turneele din aceasta vara se vor face fara chitaristul Ritchie Sambora, acesta fiind internat intr-o clinica de dezalcoolizare.

 

Ca sa fiu sincer, informatia asta imi foloseste perfect. Nu eram decis sa ma duc. Acum sunt convins. Fara Sambora nu mai pare deloc atractiv :)

Link to comment
Share on other sites

Guest OratioMentis

@neo - Din nefericire, alcoolul nu mai este de multa vreme o viata. Dar cand se intelege asta este, de regula, mult prea tarziu. Pacat.

 

@gadjo - Asta tine doar de el. Nici macar cei de la dezalcoolizare nu au ce face fara EL. Om vedea.

Link to comment
Share on other sites

:unsure: naspa, mai ales pt Sambora. macar sa-si rezolve problemele

 

In orice caz, din punctul lui de vedere, nu are porbleme cu alcoolul, ci cu legea. Face tot felul de tampenii cand se imbata si ca sa scape curat e nevoit sa se interneze.

In locul lui, cum as iesi din clinica as intra intr-un bar si as cere: "un pachet de tigari, o vodka rece si o femeie."

Link to comment
Share on other sites

Guest Legion

Astia fara Sambora, Judas fara K.K., Nevermore fara Loomis...cam nasol pentru rockerul roman care prinde si el cateva concerte faine pe an... :death:

 

Ummm ... iertata-mi fie ignoranta, dar credeam ca "rocker" si "asculta Bon Jovi" nu prea aveau ce cauta in aceeasi propozitie (ceva de genul "death to false metal" :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Bwahaha @Legion: postul tau made my day !

 

Marfa man, si acu rad.. cat scriu :))

 

E ca si cum ai merge sa faci wall of death la Blaxy Girlz...

 

 

Ontopic:

 

Ca nu vine Sambora, nu mi se pare o scuza pentru un semi-fanboy Jovi sau orice alta trupa care a avut partea ei in istorie... ca daca vine ala in locu lu sambora, nu se apuca el sa rescrie si sa cante altfel ce o facut el pe atatea albume...

 

Ii ca si cum, (desi analogia e putin trasa de par) domne, vine Queen in Ro. da nu ma duc, ca l-au adus pe unu care seamana cu Chuck Norris la voce..

 

Hai ma, fiti seriosi !

Link to comment
Share on other sites

Guest OratioMentis

Bwahaha @Legion: postul tau made my day !

 

Marfa man, si acu rad.. cat scriu :))

 

E ca si cum ai merge sa faci wall of death la Blaxy Girlz...

 

 

Ontopic:

 

Ca nu vine Sambora, nu mi se pare o scuza pentru un semi-fanboy Jovi sau orice alta trupa care a avut partea ei in istorie... ca daca vine ala in locu lu sambora, nu se apuca el sa rescrie si sa cante altfel ce o facut el pe atatea albume...

 

Ii ca si cum, (desi analogia e putin trasa de par) domne, vine Queen in Ro. da nu ma duc, ca l-au adus pe unu care seamana cu Chuck Norris la voce..

 

Hai ma, fiti seriosi !

 

Corect. Paul Rodgers rulz.

Edited by OratioMentis
Link to comment
Share on other sites

Guest OratioMentis

Fixed! :P

 

Rulz la Queen bine. E singurul care a avut tupeul sa isi ia responsabilitatea aceea. De acord, pe piesele Queen nu este atat de fericit precum am vrea, dar asta doar daca este comparat cu Freddie, ceea ce nu este cazul. Paul nu a sosit sa ii ia locul lui Freddie. Restul tine de o minima cultura muzicala, una care te poate face sa intelegi ca un om nu trebuie sa fie afectat de motive legate de faptul ca nu este altul. Acum va las sa va hliziti, e exact ceea ce va trebuie....

Eventual il rog pe Bendeac sa faca un scheci in cinstea voastra. Va avea audienta, sunt sigur.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ummm ... iertata-mi fie ignoranta, dar credeam ca "rocker" si "asculta Bon Jovi" nu prea aveau ce cauta in aceeasi propozitie (ceva de genul "death to false metal" :lol:)

 

 

Sa inteleg ca Bon Jovi nu canta rock ? Sau cine asculta (si) hard-rock, classic rock si alte genuri mai putin suparate nu e rocker adevarat ? :death:

Link to comment
Share on other sites

Guest Legion

si uite cum se apuca metalistii duri sa atace de parca muzica lor nu ar fi plina de clisee de toate felurile.. :yay:

 

For the record, simpatiile mele muzicale se inscriu in zone gen trip-hop, nu-disco, indie rock.

 

Si da, Bon Jovi canta "rock" - mai precis, subgenul "soulless corporate rock".

Link to comment
Share on other sites

Guest OratioMentis

Bon Jovi vinde cam ceea ce vinde si Axel Rudi Pell. Balade usurele, numai bune de FM si de, spunea cineva mai sus, corporatiste revirginate prin impaienjenire, de alea de mor prin birourile de PR. Cum scoate Axel al nu stiu catelea Ballads (cred ca vom ajunge la Ballads 12 candva) asa vinde si Bon Jovi balade, care mai de care mai minunate si mai semanand cu alea pe care deja le stiam. Dar, asa, in mare, e dragut. Merge la un mic, la un sex in padure, de-astea... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest OratioMentis

pana la These Days si urmatorul album solo inclusiv au avut chestii misto. dupa, mai greu..

 

Eu m-am oprit la Keep The Faith. Pe ala l-am considerat cat de cat album, dupa care...ce a urmat m-a lasat rece.

Link to comment
Share on other sites

Si pentru mine Sambora era atractia principala la acest concert, si din pacate nici macar Phil X nu il suplineste. De la inceput numele lui a fost vehiculat ca si posibil inlocuitor, mai ales pt ca o cerinta principala pentru chitarist era sa poata cinta backing vocals foarte bine.

 

In ceea ce priveste intrebarea de mai sus legata de basist, de foarte mult timp (cred ca peste 10 ani) el este doar colaborator, doar de curind a inceput sa apara si prin videoclipuri. Se pare ca nu il deranjeaza aceasta ipostaza.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.