www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Desfiintarea Sistemului De Reputatie


Doctor X
 Share

REPUTATIE - DA SAU NU?  

84 members have voted

  1. 1. Credeti ca e util sistemul de punctaj al reputatiei?



Recommended Posts

Doar din cele scrise pe rgc de un membru nu-ti poti face o parere despre omul respectiv.

Daca totusi se intampla asta, baza e foarte subreda.

Trebuie sa-l vezi,, sa-l auzi, sa stii ce scoala are, in ce mediu se invarteste, ce a realizat....

Nu-i nevoie sa vina acum unul sa zica "ce vorbesti ba, adica unul mut are sigur o reputatie proasta?" , ca eu n-am zis asta, doar ca trebuie sa stii multe inainte de a-ti face o parere.

Deci, cred ca nu este posibil un sistem prin care sa creezi o reputatie cuiva aici.

Si nici nu stiu de ce s-ar urmari un tel ca asta.

La mica publicitate are rost, dar nu cu sistemul actual, ci cu un sistem in care plusul sau minusul sa fie urmat de o motivatie.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Salut tuturor,

 

Chiar daca sunt un novice pe acest forum vin si eu cu o apreciere pozitiva asupra acestei schimbari, chiar daca m-a afectat prin pierderea a trei puncte pozitive obtinute, si nu la " mica publicitate ".

 

Intradevar, dupa cum s-a spus si mai sus, am vazut puncte pozitive acordate la simpla anuntare, succinta, a vreunui instrument de vanzare, dar, cel mai des, am vazut puncte - acordate gratuit, la posturi de bun simt, unde veterani, oameni cu experienta, dadeau sfaturi colegilor mai tineri ! iar sfaturile nu erau in nici un caz " pe dealuri ", ci la obiect, concret ! Sunt colegi care cu siguranta se alegeau cu minus-uri indiferent de ce ar fi spus, lucru destul de nedrept dealtfel !

 

Felicitari colegilor care au ajutat la luarea acestei decizii de schimbare, si felicitari administratorilor deasemenea !

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa-l vezi,, sa-l auzi, sa stii ce scoala are, in ce mediu se invarteste, ce a realizat....

 

 

Asta nu prea e posibil fiind vorba de un forum pe internet . Si in cazul in care toti userii ar fi din acelasi oras , ar putea fi foarte complicat de aflat .

 

Dar anumite lucruri "se vad" foarte bine din ce si cum scrie un user ;) .

Edited by korko
Link to comment
Share on other sites

Doar din cele scrise pe rgc de un membru nu-ti poti face o parere despre omul respectiv.

Daca totusi se intampla asta, baza e foarte subreda.

Trebuie sa-l vezi,, sa-l auzi, sa stii ce scoala are, in ce mediu se invarteste, ce a realizat....

Deci, cred ca nu este posibil un sistem prin care sa creezi o reputatie cuiva aici.

La mica publicitate are rost, dar nu cu sistemul actual, ci cu un sistem in care plusul sau minusul sa fie urmat de o motivatie.

 

Poți sã-ți dai seama despre cineva destul de bine, citindu-i posturile ( ºi nu mã refer aici la ortografie sau semanticã ), vãzând ce "scoate pe gurã".

Nici un om nu este unanim plãcut într-o comunitate aºa de mare ºi asta nici mãcar n-ar fi o problemã. Mi se pare normal. Peste tot existã grupuri cu interese/simpatii comune, care au tot dreptul sã se respecte reciproc. Fãrã bravadã ºi fãrã sã treci cu bãțul pe la gardul de lemn cum fac copii ca sã enerveze câinele din curte...

În legãturã cu ºcoala, n-a fost niciodatã în discuție asta pe acest topic...

 

Deºi subiectul e încheiat ºi nu înțeleg la ce-ai mai spus aceste lucruri, am sã îți dau dreptate parțial în legãturã cu mica publicitate, însã , din pãcate, acolo s-a ºi "rupt filmul"...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Rayvann

Daca ati scos "reputatia", poate ar trebui inlaturata si bara din josul paginii cu threshold pentru afisarea posturilor. Sau modificata sa functioneze pentru noul sistem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Poate reușiți sã eliminați "reputația" din topicul cu "gânduri rãzlețe". Are mai mult sens s-o folosim la publicitate (unde mai poți primi un sfat util) decât la poze preluate de pe alte siteuri.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.