www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intalnirile RGC editia a 3-a


felix
 Share

Recommended Posts

Din pacate intalnirea RGC nr 3 se amana pentru 27 mai. Orarul ramana acelasi in principiu, la fel si locatia. Cei care si-au anuntat deja prezenta ( ori cu masina, ori la locul de intalnire, ori direct acolo ) va rog sa confirmati. Ii asteptam si pe ceilalti sa urle.

 

Dat fiind ca mai este timp puteti sa va apucati de facut "grupe de studiu" sau sa stabiliti care cu masina cui merge ( in caz ca aveti ceva greu de carat ). Totusi, in topicu asta va rog sa va limitati la anunturi de prezenta si la intrebari despre organizare, pentru formarea grupelor de studiu sunteti liberi sa deschideti alt thread in forumul asta (Live Open Stage).

 

"Cheta" se va face la locul faptei dupa ce se strange toata lumea, am metionat mai devreme procedura completa si ramane aceeasi cu tot cu inarzierea de o saptamana.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest packardb

Mda, vin si eu, dar aduc amp-ul numai daca se ofera cineva sa ma ajute dus-intors ca e destul de mare si nu vreau sa-l plimb prin RATB.Pana la urma tema intalnirii este Blues Jam Sess?!

Link to comment
Share on other sites

Pana acum am vazut doar 2 oameni zicand ca vin. Bagati comfirmari cei care ati zis deja ca veniti si astept si noi inscrisi.

 

Cei care vreti sa aduceti ampuri si n-aveti mijloc de transport... sper ca ati demarat discutiile cu cineva care va poate cara, daca nu ar cam fi timpul.

 

Daca vreti sa facem treba cu grupele de studiu apucati-va si cereti ( cum am zis mai sus, in alt topic in acelasi forum ) ca daca nu ziceti nu se va face.

 

Hihi, in seara asta am vazut ce inseamna un blues jam session si din punctul meu de vedere putea sa dureze toata noaptea fara sa devina plictisitor. Depinde doar de cine il face. Altfel, la intalnirea RGC se poate canta orice, atata timp cat e muzica ( imaginati-va singuri ce e exclus ).

Link to comment
Share on other sites

Guest preo

intr'adevar ... pacat ca nu ati fost mai multi dintre noi in seara asta ... prezenta a fost cam asa: adi, cearny, preo, burb, niksha_poe, lord-c. a fost de'a dreptul bestial si cine poate, va recomand sa veniti si maine seara (in cazul in care se repeta figura frumoasa din seara asta). pret intrare - 100.000 lei. se petrece in big mamou. din pacate, bluesul nu se canta oricum, si ca sa ai sunetul si feelingul necesar iti trebuie zeci de ani de muzica, asa ca pentru noi probabil ca ar fi pretty boring o noapte intreaga de blues.

asa, si cu ocazia postului de aici, confirm si eu ca voi veni (daca nu cumva am montaj a doua zi).

Link to comment
Share on other sites

Guest preo

ba da sunteti repeziti .... sau nu mai vedeti bine ....

 

SE PETRECE IN BIG MAMOU

 

si biletul e 100.000

 

astea au fost offtopic dar informatii valoroase :)

asa ... ce nelamuriri, doleante aveti despre rgc meeting. cum stati cu repertoriul. ati invatat piesele?? hai ma ca mai e doar o saptamana. mobilizati-va!!!

Link to comment
Share on other sites

din pacate, bluesul nu se canta oricum, si ca sa ai sunetul si feelingul necesar iti trebuie zeci de ani de muzica, asa ca pentru noi probabil ca ar fi pretty boring o noapte intreaga de blues.

 

maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

mooooooooooooor nu se mai poate, te rog io mult de tot, iti fac un cablu proel de 3m cadou daca nu mai bagi faze din astea. dupa tine ar trebui sa ne lasam din start ca oricum nu stim nimic, nu intelegem nimic, nu putem sa facem nimic, nu putem sa creem nimic, nu putem sa inventam nimic, nimic nimic nimic, daca nu cumva avem deja peste 70 de ani in cea de-a 3-a viatza traita. come on!!!! jeez

Link to comment
Share on other sites

calm down guys, 24fret ai dreptate.. dar totusi eu am inteles ca el vb ceva despre, care a spus daca o sa fie blues sesion rgc 3.. si din cauza asta.. oricum nu toata lumea gusta bluzanu, si nici nu e in stare sa il creeze.. io unu nici nu ma ating.. las pe cei mai priceputi :)

 

deci rgc 3 sambata viitoare?

Link to comment
Share on other sites

In alta ordine de idei, cu locatia toate sunt ok pentru 27. Nu stiu daca in afara de adi si de mine mai stie cineva unde este, asa ca putem sa ne intalnim intr-un loc mai cunoscut si apoi sa va ducem noi acolo. Sugerez urmatoarele: piata Domenii, intersectia 1 Mai cu Maresal Averescu (pe unde trece 41), institutul ICI, statia de metrou 1 Mai (mai departe de casa), si my own personal favourite restaurantul PERFECT PIZZA de langa Piata Domenii.

Link to comment
Share on other sites

Guest preo

mai bine ... oricum nu stiu daca puteam sa vin :)

actually, ar fi fost destul de marfa, da si eu ca vulpea care nu ajunge la struguri, zice ca oricum erau acrii.

Link to comment
Share on other sites

Guest newsound

i'm in! De ce detalii mai e nevoie. Cant toata noaptea... la bass, chitara, toba si voce daca e de blues!!!!!!!

vin cu scule. 0744887792. :))

acuma... intre noi fie vorba... eu am cantat acolo un an de zile pe moaca... locule de tot rahatu' merge o data da a doua oara ti se apleaca!

 

 

ceva playlist?

Stevie Ray Vaughan mi-a placut mie cand eram mic si cantam blues..

Link to comment
Share on other sites

LOALE!!!. newsound, nu se tine in big mamou, ei vorbeau de festivalul de blues care a fost sapt trecuta si la care mi-am facut draci ca nu am mai cantat :), dar niksha, cearny si burb au fost geniali... mie mi-a placut de m-am khkt pe mine :).

 

Si totusi ar fi o idee buna sa facem in big mamou... sa mor de nu. Vlad, nush ce ai cu locul ala, mie imi place de mor - oameni klumea, muzica klumea, bere ieftina... etc. Ce ziceti? facem acolo... sau ma :) ???

Link to comment
Share on other sites

Avand in vedere ca incepe sesiunea si ca duap 201 posturi pe threadul asta nu a iesti nimic propun amanarea intalnirilor oficiale pana dupa 1 Iulie.

Vom recupera timpul pierdut atunci.

Cantati acasa, intrati pe forum si fiti veseli (Ca eu nu sunt) .

Vom incerca pe cat posibil ca intalnirea RGC nr 3 sa fie mai bine organizata decat cele de pana acum.

 

Toate cele bune,

Cosmin

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Guest preo

copii, s'au cam terminat sesiunile. eu zic sa ne reapucam sa discutam despre intalnire ca stiti bine ca sunt pareri contradictorii si mai dureaza macar o saptamana zece zile pana cand ne hotaram la ceva. so ... dati'i drumu! propuneri!

Link to comment
Share on other sites

Guest preo

cu multa rabdare declar ca toata vara o sa fie membri plecati la mare. asta ce inseamna? ca facem intalnirea in octombrie? asta e, cine nu e, nu e. asadar, care nu va carati, bagati lata propuneri.

Link to comment
Share on other sites

Data este destul de flexibila. Din punctul meu de vedere ar trebui sa fie cat mai repede. Problema noastra este locatia. La asta asteptam sugestii. Ideea este sa nu facem intr-un bar/club sau alt loc public, pentru ca suntem restrictionati. Daca nu gasim alta solutie vom incepe sa cautam cel mai potrivit local in care sa ne desfasuram.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.