www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intalnirile RGC editia a 3-a


felix
 Share

Recommended Posts

Eu propun o chestie... nu stiu cat de realizabila e dar e o idee... urmatorul RGC sa-l facem de ex. in Big Mamou si sa fie un jam session de blues cu toti care cred ca sunt in stare sa cante. Ar fi mult mai mijto asa si am avea mai mult timp si de povesti si ce se va canta se va intelege. Gasim un tobar si un basist (sau mai multi) care sa fie dispusi sa ne ajute si nu cred ca conducerea Big Mamou ar spune nu. Voi ce ziceti ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pai tocamai asta vb cu adi in collectors cand am fost ....sa facem un jam session in mamou.....dar eventual sa facem si 2-3 repetitii la o sala ceva....sau macar sa facem un repertoriu...sa stim c bagam....sa nu n trezim p scena ca improvizam asa aiurea....adik sa facem cu voce si restu instrumentelor.....nu numai improv p solo d chitara

/...

Link to comment
Share on other sites

Ok... o sa dezvoltam subiectul asta mai mult pe mess si cu restul adminilor... e de preferat sa-l punem intr-o perioada in care pot sa vina si cei din provincie... RGC2 s-a facut in graba si s-a vazut lucrul asta. Oricum, a iesit per total bine si am avut toti ce invatza. Viitorul pare ca o sa fie interesant :)

Link to comment
Share on other sites

Lolz, pai, chestia asta blues, mai ales improvizatiile, le taie macaroana alora mai slabuti. Adica, eu sunt acum invat gamele etc, si nu prea imi iese bine o improvizatie. Sau, ar mai fi o varianta. Sa venim cu melodiile gata invatate. Sau sunt bune ambele variante, pt aia mai slabuti, sa invete melodiile, pe parti, iar aia care stiu, sa se bage la un bluess.

Sunt sigur ca cei din big mamou, nu ar avea nimic impotriva :).

Link to comment
Share on other sites

mah.......mai intreb 1 data....in preo nu merge??....

 

hihi are dreptate....nu cred ca merge pe bluzuri shi d-astea....hai ca o improvizatie ar iesi acolo...sa sune cat de cat

 

ca sincer..daca e asa...cred ca or sa cante 3-4 mai smecheri...si restu o sa ii zgarie pe ceilalti pe creier :(

 

dar eu zic ca cel mai bine ne impartim pe grupe cumva :) ..facem niste melodii...de orice gen...si cantam :)

 

 

asta in cazul in care participam si noi :)

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

Mda...sa fie cat mai repede rgc 3 ca mai vreau un 10 la romana :) eu oricum o sa fiu mai mult de bibelou pe acolo ca acu ma apuc adevarat de chitara. :)

Link to comment
Share on other sites

Uite ca am reusit sa intru si eu sa imi dau cu parerea... Nu a fost cine stie ce, insa mi-a placut... oricum, asa cum bine a zis un bun prieten, "Collectors feels like home!!!" :) ... in rest sper ca data viitoare sa fie mai misto si oricum in alta parte! Pozele is misto si observ ca avem si poza cu Como, pacat ca nu avem si una cand au cantat si Como si Felix... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Pheno

am eu o sala unde putem sa repetam inainte de rgc3 insa tre amenajata, adik sa curatz jegu de pe jos, poa ma ajuta cineva.

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist
am eu o sala unde putem sa repetam inainte de rgc3 insa tre amenajata, adik sa curatz jegu de pe jos, poa ma ajuta cineva.

 

 

Ma ofer eu ca sa compensez suportul moral.... :):)

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

daca imi ziceti cum pot sa ajung cat mai usor in drumul taberii...no problem.vreau sa va intorc "favoarea" si sa va multumesc ca m-ati suportat la cele 2 rgc. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Pheno

Sala nu este de inchiriat fiindca nu este a mea, m-a lasat un domn sa vin acolo cand vreau cum vreau sa cant insa sala n-are nici un fel de antifonare, este un loc unde putem sa ne strangem si sa cantam shi cam atat. Insa mai sunt nishte probleme pe care tre sa le rezolv (nu sunt scaune, resturi de var peste tot etc.)

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist
Pai de ce in vacanta ? lol, e prea tarziu :). Pana atunci mai facem 20 de intalniri :)

 

dap,asa e...eu vreau ceva de genu peste 2 saptamani pana nu incep tezele.. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

Pai,Adi,zi exact cand incep partialele si cand se termina.la fel si ceilalti.ma rog,la mine tezele incep in mai... :) si pana la urma ne descurcam noi cumva.. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest rhcp_guitarist

SUCCES TUTUROR CARE AU PARTIALE SAU ALTCEVA! :) mda..eu am anuntate 2 teze,una pe 10 mai si una pe 27 mai si prima e grea ca e la latina.. :) mai vorbim,trebuie sa gasim o solutie.. :)

Link to comment
Share on other sites

auziti ia nu va mai plangeti da.. ca io am teza la info pe 27 APRILIE, iar noi in ora facem haritute ne batem, profu se uita la noi (are 20-21 de ani), e la facultate inca :), liceul p*** .... si noi o sa facem o laie la teza.. :(

 

deci pana la urma.. ne primeste acolo pheno?? ca io intelesesem ca a propus sala pt repetitie daca e sa facem in mamou.. pt cei care o sa cante acolo.. deci pheno hai si explica si tu aici.. cat trebe sa platim, cat de nasol e , pe unde se afla (drumu taberei mai exact?? ), exista vecini in zona? avem curent.. :) nu avem curent.. .. ma io ma plictisesc si d-aia vb atat.. scuzee :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.