www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Alege Rifful!


ShiverMeSideways
 Share

Alege rifful!  

22 members have voted

  1. 1. Care riff ti-a placut mai mult?

    • Riff A
      18
    • Riff B
      4


Recommended Posts

Salutare din nou! Imi pare rau ca trebuie sa acaparez forumul cu problemele mele, dar as avea nevoie de ajutorul vostru! Trebuie sa ma decid pe unul din cele doua segmente de muzica pe care le-am atasat in topic. Fiecare ma duce intr-o alta directie pentru o piesa pe care as vrea sa o compun.

 

Asa deci, tot ce trebuie sa faceti este sa ascultati clipurile muzicale (20-30 sec. max each) si sa dati un vot. Comentariile si intrebarile sunt, desigur, apreciate, dar nu as vrea sa va cer prea mult timp.

 

Va multumesc tuturor anticipat si dupa ce forumul RGC se va decide, tineti urechile ciulite pentru piesa finala, pe care o voi inregistra cu chitara proprie! (pe clipuri, totul este 100% guitar pro).

 

Cheers! :)

 

PS: nu apare playerul, stie cineva cum il pot convinge?

riff_A.mp3

riff_B.mp3

Edited by ShiverMeSideways
Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Primul îmi place o idee mai mult decât al doilea. Dupã pãrerea mea, ar trebui sã le dezvolți pe ambele în câte o piesã. Spor la treabã!

Link to comment
Share on other sites

Acuma mi-am dat seama cu ce seamana. Machine Head - Now I Lay Thee Down.

 

Ma crezi ca nici nu stiu cum suna piesa? Avand in vedere ca nu fac cine stie ce inovatii iar muzica in general se repeta incredibil de des, as zice ca e foarte posibil sa semene cu aproape orice. :)

Link to comment
Share on other sites

riff a + riff b + .... = new song.

foloseste-le pe amandoua intr-o piesa

 

Nu le pot folosi pe amandoua intr-o piesa pentru ca

1. sunt in tempo-uri diferite (primul e in 145, al doilea in 165)

2. fiecare riff ma duce in alta zona muzicala

 

...sau fa 2 piese :)

 

Evident ca, intr-un final, voi fac edoua piese, insa, momentan, trebuie sa aleg doar un singur riff.

 

 

In concluzie, daca n-aveam un motiv bun, de ce v-as mai fi rugat sa alegeti? :lol:

Link to comment
Share on other sites

lol.

n-ai auzit de dream theatre?

 

alegerea iti apatine si eu am votata tot riff a

bafta

 

Lol, eu nu sunt Petrucci. Stiu, evident, ca se pot schimba tempo-urile dupa bunul plac, dar nu am suficienta experienta ca sa pot face acest pas acum.

 

Mersi ca imi respecti dreptul de a alege. :)

Edited by ShiverMeSideways
Link to comment
Share on other sites

Ok, votarea e oficial incheiata.

 

As vrea sa va multumesc tuturor celor care ati ascultat, votat si, nu in ultimul rand, comentat; vorbele voastre bune m-au motivat si va garantez ca veti auzi foarte curand atat piesa aceasta, cat si altele!

 

In semn de apreciere, am elaborat Rifful A, desemnat castigator, si am si inregistrat repede un demo cu acesta.

 

riff_A___glorious_version.mp3

 

Sper sa va placa, varianta completa va sosi si ea in curand!

 

Danke, merci si domo arrigato, everyone!

 

Cheers! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Piesa este postata aici: http://http://forums.rgc.ro...iew__getnewpost. Se numeste Force of Nature. Va multumesc tuturor inca o data!

Edited by ShiverMeSideways
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.