www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

cel mai mare tobosar al tuturor timpurilor


Guest limpbizkit
 Share

Recommended Posts

Thomas Lang? Merita urmarit.

DVD-urile lui cu instructionale Creative Control si Creative Coordination & Advanced Foot Technique sunt "must have" in colectia oricarui tobar incepator sau avansat.

 

 

Bineinteles ca nu e vorba aici de "cel mai bun tob... chita... s.a.", un asemenea top ar fi nepotrivit si cel putin imposibil de alcatuit.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest costi iorga

Interesant Thomas Lang. DAR: Nu-mi place s-o stpun insa aici e un topic numit "Cel mai mare tobosar al tuturor timpurilor" (retard, stiu).

Cu un tobosar ca si TL (cu toate ca e foarte tehnic si are o gramada de chestii faine, - a se vedea ceea ce a facut cu Nautilus) esti usor off. But... de gustibus.

Link to comment
Share on other sites

esti usor off.

 

Probabil ai dreptate, dar in cazul acesta multi useri au fost usor off pentru ca nu prea cred ca Mangini, Portnoy sau tobosarii romani mentionati inainte pot fi numiti chiar cei mai mari, toti isi au locul si valoarea lor.

Cum am mai spus este imposibil de spus care e cel mai mare (poate doar de inaltime :) ).

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 2 weeks later...

e o prostie sa zici ca X`ulescu e cel mai bun tobosar. nu exista asa ceva. exista doar 2 categorii de tobosari: 1. care au stil si ritmul in sange ... si 2: altii care nu-l prea au, sau nu il au deloc.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Guest iKarus

nu am citit chiar tot...da mie imi place mult nelu dumitrescu de la iris...si chris slade(chelu' care a cantat cu ac/dc o vreme :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Tiki Horea

Jojo Mayer, Steve Smith, Dave Weckl, Vinnie Colaiuta(crek am gresit numele de familie :-?), Ian Paice, Carmine Appice, Mike Portnoy, Buddy Rich, Steve Gadd, Billy Ward, John Bonham, Neil Peart, Thomas Lang.......aaaaaaaaand so ooooooooooooon........is o MULTIME de super bateristi, nu se prea pot clasifica....

 

Portnoy, spre exemplu, are tehnica deplorabila(lucru recunoscut si de el), da' la capitola inventivitate si muzicalitate, palaria jos. Ii un fel de Buddy Rich/Neil Peart modern avand in vedere pe CATI bateristi a influentat (din pacate, majoritatea il copiaza, in loc sa se inspire de la el).

 

Johnny Rabb, Mike Mangini.....baterist extraordinari si da, sunt foarte rapizi amandoi. Ii posibil sa bati mai repede de 8 batai pe secunda...nu se prea poate aplica valid pe setu' de tobe, da' e posibil, uitati-va pe youtube la ei si-o sa vedeti...

 

Tiki Horea out :)

Link to comment
Share on other sites

Inferno-Behemoth -

Dave Lombardo-Slayer - http://www.youtube.com/watch?v=_wPxIfu5Wco

Hellhammer-Mayhem etc -http://www.youtube.com/watch?v=BS6JijwA61E&feature=related

Horgh-Immortal -http://www.youtube.com/watch?v=af4LPaF4ykE&feature=related

Frost-Satyricon -

Aquiles Priester-Angra -

 

 

 

sunt mult mai multi...mutanti dinastia :)

Sa nu il uitam pe Mike Portnoy-D.T.

 

http://www.youtube.com/watch?v=6l7c8nt0Img...feature=related

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

Nu am citit de la inceput, e posibil ca sa'l mai fi mentionat cineva... Este vorba despre Thomas Lang care, dupa parerea mea, e, la momentul actual, unul din cei mai virtuosi tobari.

 

"]
[/url]&">
"]
[/url]&" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350" />

Edited by razvanciub8a
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.