www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Appetite For Destruction Amp


Silviu_i

Recommended Posts

Art, cred ca esti de-acord cu mine ca mai multa lume stie riffuri de-ale lui Slash decit de-ale lui Verheyen.

Si cred ca mai esti de-acord si ca Marshall, ca orice companie, are ca tinta profitul. De ce sa-i acuzi ca-si

vind bine marfa? :)Sa stii ca se poate si mai rau:

 

CE PORCARIE :)

Link to comment
Share on other sites

Nu- acuz. Exact asta am si spus: are ca tinta profitul si nimic mai mult iar in realizarea lui, Slash-de ex.-este folosit doar pt. imagine(sunt de acord ca G`n`R au influentat istoria rock si au o multime de fani, DAR tonul lui Slash nu reprezinta un nou Graal, e pur si simplu un Les Paul cuplat la Marshall). Prin extensie, nu m-as mira sa apara un microfon Shure sau AKG Hannah Montana-signature. :)...si desigur, nu ne putem supara ca firmele respective vor sa scoata profit.

 

Hannah Montana-signature e inca bine, mie-mi este frica sa nu apara ceva Cleopatra Stratan signature ca atunci e deja de belea :)

Link to comment
Share on other sites

nu m-as mira sa apara un microfon Shure sau AKG Hannah Montana-signature

Nu cred ca s-ar putea intampla asa ceva pentru ca majoritatea celor care cumpara microfoane Shure si AKG sunt ingineri de sunet pe care-i doare in anus de Hannah Montana si alte starlete. Daca target-ul lor principal ar fi adolescenti care-si iau chita... pardon, microfoane din Carrefour fii sigur ca s-ar face si James Hetfield si Britney Spears signature.

E de notat insa ca Shure au o sectiune (pe site cel putin; in cataloagele lor nu m-am mai uitat de mult) prin care se lauda cu artistii care le folosesc produsele (deci cam acelasi lucru dar la un nivel mai discret), pe cand AKG pun in fata realizarile tehnologice.

Edited by FiveseveN
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.