www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[servicii] Reparatii, Intretinere Chitare, Amplificatoare


picnic
 Share

Recommended Posts

Am apelat la serviciile Dlui Florin ptr. un setup chitara complet (nut os, nivelare taste, cosmetizare estetica ptr o bucata de lac sarit, action, etc).

Sunt mai mult decat multumit atat de rezultat cat si de pretul lucrarii.

Tot ce pot sa spun este ca isi respecta munca si o face cu placere si dedicatie.

As apela oricand la serviciile lui Florin.

Bafta in continuare si la cat mai multe lucrari !!!! :yay:

Link to comment
Share on other sites

am apelat la dl Florin pentru un setup complet(nivelare taste, actiune, reglare bridge,reglare nut, scimbat corzi, etc) si in plus pentru o ecranare la un Fender Stratocaster.

sunt foarte, foarte multumit de setup, cat despre ecranare nu pot sa spun decat ca inainte de a duce chitara eram foarte hotarat sa schimb dozele cu unele noiseless, din cauza hum-ului si a zgomotului de fond.

acum insa dupa ce chitara a fost ecranata, este incredibil dar nu mai exista hum si nici un fel de zgomot de fond.

 

Cei care aveti Stratocaster va recomand in primul rand ecranare si dupa aceea ganditi-va daca mai e nevoie de doze noiseless !!!!

 

Recomand cu cea mai mare caldura pe dl Florin, pentru orice problema legata de chitara sau amplif, este un adevarat profi !

Link to comment
Share on other sites

Salutare! Am o copie de stratocaster căreia vreau să-i fac upgrade, cu următoarele doze:

Neck: Soapbar 180 humbucker-sized P90 7.8k

Middle: GFS brassbottom Single coil 5.5k

Bridge: Minihumbucker Alnico 12k

Aş dori un sfat, vreau să ştiu dacă se poate face o combinaţie mai bună între impedanţa dozelor(respectând schema de P90-S-MiniH). Vreau să iau electronicele tot de la ei, şi nu mă pricep să aleg eu ce ar trebui. Custom pickguard îmi pot face singur.

Vă rog să-mi spuneţi şi un preţ pentru acest setup+ecranare. Vă mulţumesc!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salutare!

 

Un pret terog pentru:

vopsire body in negru mat, vopsire pickguard metal sau slefuirea lui pana devine argintiu,

curatat griff si slefuit + reconditionat taste + inlocuire nut.

vopsit o rama de la doza in negru, eventual si doza.

ecranare.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Buna ziua:

 

va rog trimiteti-mi un pret pentru urmatoarele:

- retastare neck Ibanez JS100 (cu tastele mele pentru ca deja le-am cumparat)

- retastare acustica Ovation

- retastare Gibson (ma intereseaza daca puteti reface binding over frets ca originalul)

- retastare neck Telecaster maple-neck

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Salut am un Fender Sonoran SCE cumparat la mana a 2a. primele 3 taste trebuie schimbate sunt destul de adancite iar a 2a tasta la coarda B bazaie destul de rau din cauza uzurii. In rest i-ar prinde bne o reglare cred. Freturile le-am achizitionat deja de pe Ebay, ar trebui sa ajunge cam in cateva saptamani. as vrea sa stiu cat m-ar costa o astfel de schimbare de taste. Multumesc mult.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.