www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pentru Admini


apocalipsa

Recommended Posts

de azi la signature nu mai pot edita pt ca nu mai apare partea de editare

 

la posturile / topicurile mele nu mai pot edita pt ca nu mai exista partea de editare

 

la unele scrie jos rgc online 2004-2009

 

as vrea sa stiu ce se intampla; daca este bug si/sau cat de repede se poate corecta

 

ARD

 

10x!

 

*EDIT*

My Controls - Board Settings - Show User Signatures - NO - solutie temporara, pana se corecteaza problema.

*END EDIT*

Link to comment
Share on other sites

Ok, mr. apocalipsa, uite ce trebuie sa faci:

1. Dezactivezi interpretorul JavaScript al browserului tau (in Opera: F12 -> Enable JavaScript, in IE si Firefox by default e prin Tools -> Options / Internet Options)

2. Accesezi forumul, mai exact My Controls.

3. Te duci la Edit Signature stergi ce ai acolo si salvezi modificarea.

 

Acum nu stiu a cui e vina mai mare: a celor care pun tot felul de prostii in semnatura fara a sti ce fac sau a autorilor IPB si administratorilor pentru ca permit astfel de situatii?

Link to comment
Share on other sites

E mai complicat decat pare:

1. E simplu sa interzici sau sa restrictionezi folosirea HTML sau XML intr-un astfel de camp, deci e mult mai usor sa implementezi o solutie de securitate decat sa te bazezi pe "buna purtare" a utilizatorilor. Si cred ca dezvoltatorii aplicatiei sunt constienti de asta.

2. Mai mult, sunt destul de sigur ca administratorii au optiunea asta la indemana (sa interzica [anumit] BBcode, [anumit] HTML sau semnaturile altogether) deci din nou vigilenta administratorilor e mai "ieftina" decat increderea in utilizatori.

3. Dar cand un utilizator exploateaza un astfel de bug cu rea-vointa (nu spun ca e cazul acum) il exoneram? Sunt destul de sigur ca nu e interzisa explicit o astfel de actiune in regulament.

Maybe I'm looking too much into it :)

Eu tind sa indrept degetul spre administratori pentru ca e dezastru ce se intampla in semnaturile multor useri. Situatia de fata era iminenta.

Link to comment
Share on other sites

Scuze. Am fost 3 zile plecat si fara internet. Ar trebui sa fie ok acum. E un bug in ipb iar Dan a introdus o groaza de cod BB si in plus a inclus si flash. Forumul transforma codul bb in cod html la fiecare randare paginii (da are si un cache pe undeva) si asta a produs cod html invalid.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.