www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Primele Noastre Melodii...


Silviu_i
 Share

Recommended Posts

Primele compozitii ale noastre.Trebuie sa mai facem versurile si vocea.Daca aveti vreo idee nu ezitati sa impartasiti ideile.Melodiile au fost compuse in 2 zile.Sper sa va placa.Asteptam sfaturile si parerile voastre, atat cele bune cat si cele rele :) .

 

L.E:Am uitat:

 

Line Up:

 

Chitara - Silviu (eu)

Bass - Hans (Hanti)

Tobe - Alex

Untitled_1.mp3

Untitled_2.mp3

Edited by slash93
Link to comment
Share on other sites

Piesele suna super tare. Felicitari. Esti un chitarist mare. Dar parca prima piesa suna a "don't damn me" de pe use your illusion I... bine seamana doar atat am vrut sa spun. Se vede de unde ai inspiratia, o trupa buna, trupa sufletului meu. :):)

 

Mersi.Da este o oarecare asemanare.

Link to comment
Share on other sites

Simplu si la obiect. Putini oameni mai compun asa in ultima vreme. Mie imi place enorm de mult, bravo!

As vrea sa insist pe necesitatea inregistrarii unui material, dupa ce-l mai finisati. Va fi cartea voastra de

vizita (una foarte buna) in viitor. Aveti ceva de spus, e pacat sa ramina in stadiul de incercari de garaj.

 

Multumim.Sa speram ca vom reusi ceva...

Edited by slash93
Link to comment
Share on other sites

si mie mi-au placut mult piesele :) in special prima, care mai degraba aduce a nice boys/mama kin decat don't damn me

esti un chitarist bun si ai un ton de chitara misto! :)

keep up the good work!

Edited by barbarossa
Link to comment
Share on other sites

Foarte fain !!!!!!

La prima piesa,la solo ai un vibrato de Angus mai degraba,ai grija de el,ca nu prea mai are nimeni asa ceva :) Nu mai zic si io cu metronomu,ca ti-au zis altii...keep on rockin'

Link to comment
Share on other sites

mai este loc de finisaje (ca peste tot), dar suna bine :)

P.s. incercati sa cantati mai mult cu metronomul. It helps ;)

 

si mie mi-au placut mult piesele :D in special prima, care mai degraba aduce a nice boys/mama kin decat don't damn me

esti un chitarist bun si ai un ton de chitara misto! :)

keep up the good work!

 

Foarte fain !!!!!!

La prima piesa,la solo ai un vibrato de Angus mai degraba,ai grija de el,ca nu prea mai are nimeni asa ceva ;) Nu mai zic si io cu metronomu,ca ti-au zis altii...keep on rockin'

 

Bravo! Misto de tot negativul... acum sa auzim si vocea :) 5 stele de la mine...

 

Multumesc fromos :D .Am sa fiu mai atent cu ritmul... :D

Edited by slash93
Link to comment
Share on other sites

Primele compozitii ale noastre.Trebuie sa mai facem versurile si vocea.Daca aveti vreo idee nu ezitati sa impartasiti ideile.Melodiile au fost compuse in 2 zile.Sper sa va placa.Asteptam sfaturile si parerile voastre, atat cele bune cat si cele rele :) .

 

L.E:Am uitat:

 

Line Up:

 

Chitara - Silviu (eu)

Bass - Hans (Hanti)

Tobe - Alex

Parti bune: solouri demne de Insusi Saul Hudson.Cam asa ar fi sunat Chinese Democracy daca lucrurile ar fi mers bine si nu ar f i existat jegosi pe lume

vibrato misto

creativitate cat cuprinde

Parti mai putin bune:distorsul, ritmul prea monoton zic eu

 

Sugestie: ar fi o idee sa bagati si o pedala wah in joc la primul solo si la ritmul de la piesa a doua.Ar suna interesant..

 

KEEP UP THE GOOD WORK!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.