www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Galeria Mea De Faze Trase Cu Chitara


stradivarius
 Share

Recommended Posts

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Incep sa ma puna pe ganduri softurile de simulat efect si amplificator de chitara. Asa suna Guitar Rig 3. Scuzati greselile si melismele folclorice.

...cool man .... surprinzatoare improvizatiile ... stilistic aduc , si ca si sunet al chitarei , cu cele ale lui Ian Akkerman in Focus ...[ acesta e chitaristul meu preferat ].... :)

... uite ca ti-am dat o idee .... daca n-ai apucat inca , fa-ti rost de niste inregistrari cu Focus ... sunt sigur c-o sa-ti placa .... cred ca au fost cam singura trupa 99% instrumentala -jazz-rock ( unii o considera rock progresiv )- care a reusit sa penetreze varful topurilor ( rock ) europene si USA pe la inceputul anilor 70 ....

... bafta ! ...

Link to comment
Share on other sites

Am achizitionat de curant un mesa boogie v-twin. Ce parere aveti de ton tras direct in calculator.

 

iete cu un chitarist d'asta luam Eurovisionu.. :)

Bravo. Pe piesa care merge la eurovision chiar am tras chitara.:) Acum nu stiu daca la asta te asteptai s-ar putea sa iti schimbi parerea:)

Mesa_V_twin.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest EvilCat

Woai cat de tare poate suna. :) Sper ca u don't mind ca ascult melodiile din playlist de la tine instead of my old damned winamp songs :))

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Tras noaptea pe la 4 din lipsa de ocupate:)

SUPER !!!!!

 

DA !

 

pot sa spun si eu I Feel Good

 

S-au inmultit piesele de cand n-am vazut topicul in subiecte active ,in sfarsit un chitarist care si canta la chitara .

 

Foarte frumos.Vad ca lucrezi serios pe mai multe planuri .Un exemplu foarte bun pentru incepatori.

De la JoePass.Benson , pana la Metale mai Grele si blues in mai multe "feluri"

 

Thanks for posting .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.