www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Feedback despre cumparatori/vanzatori


felix
 Share

Recommended Posts

Guest om__bun

Mda...vreau sa scriu de bine despre 2 persoane: 1 Fane de la care am cumparat prin octombrie un procesor...a acceptat sa-i dau banii in 2 rate..pentru ca nu-i aveam pe toti...adica m-a lasat 2 sapt sa-i dau 500 000...fara sa ne cunoastem dinainte...2 george_1980 (adica eu :) ) pentru ca am facut rost de bani si i-am dat omului dupa 2 zile..daca nu ma credeti puteti sa-l intrebati..:)

Edited by om__bun
Link to comment
Share on other sites

Sa zic sau sa nu zic ? Hai sa zic...

 

Foarte urat gestul unui forumist RGC care inkiriaza sala de repetitii.

Am aflat ceva sapt. trecuta care nu mi-a picat bine... cu toate ca nici macar nu am calcat vreodata pe la acea sala, nu l-am cunoscut pe dansul personal ci doar asa... din cateva skimburi de mailuri a tras niste concluzii "durereroase".

 

Il sfatuiesc sa-si tina gura, altfel nu va avea succes in noua afacere in care in intrat. Mie / noua (trupei) ni se rupe de cuvintele adresate, dar pe viitor ar face bine sa se abtina de la unele comentarii pentru ca poate avea probleme cu kiriasii pe care cu siguranta ii va trata sau kiar ii trateaza identic.

 

Nu dau nume, ca nu e frumos. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

din pacate Cataline nu tot ce zboara se mananca :) .. Nebunu a innebunit de tot in ultima perioada.. probabil se simte amenintat .. are impresia ca exista doar 3 trupe in bucuresti... :).. asa ca eu n-as avea atata incredere in povestile lui:) voi sunteti o trupa mai delicata.. ca sa spun asa.. voi m-ati contactat in legatura cu sala nu?

 

eu v-am povestit ce si cum si la un moment dat cu 2 3 zile innainte de 1 martie v-am invitat sa vedeti sala nu? (ti-am trimis un mesaj in care te rugam sa ma suni tu sa stabilim ce si cum pt ca nu mai aveam credit) daca omit ceva te rog sa ma corectezi... si din cate tin minte n-ati mai zis nimic.. v-ati dat la fund.. sau poate n-ai avut credit sa-mi dai un telefon .. de unde am dedus ca nu va intereseaza si v-am taiat de pe lista cum am facut si cu alte trupe...

 

-legat de povestiile lu nebunu ...e complicat acum sa stau sa povestesc toate discutiile avute cu Nebunu.. cert e ca el se baza pe trupa ta.. eu nu . Lui ii place sa aduca in sala aia 100 de trupe pe luna care sa repete cate 5 minute.. eu vreau sa repete in sala mea maxim 6 trupe ..dar trupe serioase. El mi-a spus ca voi la el repetati odata pe saptamana si eu i-am spus ca nu prezentati nici un fel de interes pt mine. Intelegi..???

 

Probabil anumite vb scoase din context par dure sau rautacioase... dar daca vrei iti mai povestesc cum sta treaba cu Nebunu :) care nu e chiar asa roz cum pare .

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

pai nu stiu.. dar sincer nu-mi place cand cineva imi baga vorbe in gura...

 

Catalin imi cer scuze daca te-am deranjat eu pe tine cu ceva.. dar pt sf-urile lu Nebunu nu-mi pot cere scuze... cert e ca Nebunu va iubeste si nu vrea sa plecati de la el. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest MieZu

Cred ca era un topic clar despre cumparatori si vanzatori, nu?

Alin (noxes) e un cumparator de cuvant! I-am trimis comboul cu Cargus si a fost acasa, si in 2 zile am avut banii in mana, fara alte complicatii!

Si Andrei (yamazaki_man) e un tip de incredere. Despre alti oameni de pe forum nu shtiu nimic, pt ca nu le-am vandut (inca) nimic! :)

Well, bafta multa! And keep on playin' them chords!

MieZu

Link to comment
Share on other sites

Doresc sa denunt un cumparator neserios: userul r_metallica4ever (Radu)

Am discutat, ne-am inteles, i-am trimis procesorul si cand a ajuns la el a refuzat sa-l primeasca, lasandu-l la posta fara macar sa-l trimita inapoi. A stat 10 zile dupa care s-a intors iar eu a trebuit sa suport toate taxele de transport si inmagazinare + mult stres :)

Macar am facut un pachet solid si s-a intors fara nici o problema

Link to comment
Share on other sites

Mi s-a intamplat si mie dar eu am avut un motiv foarte solid (copilul bolnav, internare in spital, complicatii, etc)... Apoi coletul s-a intors la expeditor... iar ca sa nu raman "dator", am apelat la un amic care a "rascumparat" obectul (vanzatorul l-a retrimis prin posta dar pe adresa lui) iar eu am platit cu ocazia asta primul drumul catre mine. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest MieZu

Doresc sa denunt un cumparator neserios: userul r_metallica4ever (Radu)

Am discutat, ne-am inteles, i-am trimis procesorul si cand a ajuns la el a refuzat sa-l primeasca, lasandu-l la posta fara macar sa-l trimita inapoi. A stat 10 zile dupa care s-a intors iar eu a trebuit sa suport toate taxele de transport si inmagazinare + mult stres :)

Macar am facut un pachet solid si s-a intors fara nici o problema

tipu asta e din galati??

daca e acelasi despre care vorbim... si eu am luat teapa de la el... am comandat o chitara si sunt pe stoc cu ea...

cam nasol... o dau eu... dar nu mai aduceti chestii pt el, pt ca e neserios!

MieZu

Link to comment
Share on other sites

Experienta neplacuta cu MC Music

 

MC Music este singurul dealer Ibanez din Romania. Am mai cumparat de la ei un Zoom 606, un set de tobe Peavey, un amp Vox AD50VT si multe alte nimicuri pe care nu le mai pun la socoteala. Preturile sunt pe site-ul lor, ideea e ca pana in prezent le-am dat o gramada de bani. Am un Ibanez JS100 la care mi s-a rupt un saddle. Evident, apelez la dealer-ul Ibanez, M&C Musical Instruments Distributor aka MC Music. Stiti care a fost raspunsul?

Aducem piese numai pentru chitarile cumparate de la noi. Ce, ti-ai cumparat chitara din alta parte ca e mai ieftin, nu? De acolo sa-ti iei si piese. Dar, zic, sunteti dealer Ibanez... Nu intelegi ca nu-ti aduc nimic?

Intr-o discutie purtata azi cu el tot pe acest forum, mi-a recomandat sa-mi faca vamesul service...

Link to comment
Share on other sites

Guest MieZu

Experienta neplacuta cu MC Music

 

MC Music este singurul dealer Ibanez din Romania. Am mai cumparat de la ei un Zoom 606, un set de tobe Peavey, un amp Vox AD50VT si multe alte nimicuri pe care nu le mai pun la socoteala. Preturile sunt pe site-ul lor, ideea e ca pana in prezent le-am dat o gramada de bani. Am un Ibanez JS100 la care mi s-a rupt un saddle. Evident, apelez la dealer-ul Ibanez, M&C Musical Instruments Distributor aka MC Music. Stiti care a fost raspunsul?

Aducem piese numai pentru chitarile cumparate de la noi. Ce, ti-ai cumparat chitara din alta parte ca e mai ieftin, nu? De acolo sa-ti iei si piese. Dar, zic, sunteti dealer Ibanez... Nu intelegi ca nu-ti aduc nimic?

Intr-o discutie purtata azi cu el tot pe acest forum, mi-a recomandat sa-mi faca vamesul service...

 

Stii cum zice Mihnea... "Sa nu uiti: Romania e a Ta!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Stii cum zice Mihnea... "Sa nu uiti: Romania e a Ta!!!!"

 

Poate ai rabdare sa citesti threadul asta. Ei bine, jack este omul de la MC Music. Incredibil, nu?

http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=2697&hl=

 

Atentie, deci, la parerile celorlalti useri de pe acest forum. Nu toti sunt de buna credinta

Edited by Faust
Link to comment
Share on other sites

Este extrem de urit ce a facut acest user. Am citit toate posturile lui pe acest forum si cam toate au fost manipulari mai mult sau mai putin subtile catre produsele distribuite de mcmusic.

Pacat, pt ca am mare apreciere pt ce face aceasta firma, care reuseste sa aduca instrumente in Romania la preturi cu adevarat decente si competitive.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ascina

asa, se pare ca mi-a fost sters un post mai agresiv in care-l pomeneam pe jacksonman pt afirmatiile sale de pe prima pagina... :)

 

anyway... am sa fiu mai discret...

omule, cum poti sa crezi asa ceva???

 

adica eu sunt incepator, si ma duc sa-mi cumpar un instrument... doar pt simplul fapt ca sunt incepator si vreau sa invat merit sa-mi dai un instrument "stricat" de tine in spate??

 

pai ce ti-as face de te-as prinde :)

Link to comment
Share on other sites

pai unu la mana,daca vrei ne intalnim ca sunt curios ce miai face tu mie :)

doi la mana daca omu e prost si se duce si habar nu are sa incerce ceva,avand in vdr ca e in romania o sa fie tras in piept,e un lucru stiut de toata lumea,cumva nu esti de pe aceste meleaguri?

daca sti ce vrei ,te uiti la instument si spui,sau nu il iei

trei nimeni nu te obliga sa cumperi de la zapada,daca nu vrei

patru am citit postul tau initial,si te incadrezi perfect in categoria celor carora adresasem postul.esti un mare mare mare mitocan,si sincer daca tu iti iei teapa mas bucura.habar nu ai sa vb civilizat,cred ca aceasta parte ai pierdut-o nu e nimic.hai noroc,si daca mai ai refulari,incearca sa le faci intrun cadru organizat,canta la chitara invata o melodie ceva.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ascina

ti se pare foarte normal sa faci asa ceva, nuh? :) (scuzandu-ti greselile ortografice :) )

Edited by Ascina
Link to comment
Share on other sites

unu,eu nu fac nimic

doi,traitiar cati ani ai daca nu ai gasit nimic mai bun decat sa te legi de cum scriu.scriu la graba sa se inteleaga.ai o mica problema cred,simti nevoie sa te iei asa in continuu de cineva?sau vrei sa ai ultimu cuvant.hai sa fie al meu ultimu offtopic si gata,imi cer scuze din nou ptr comentariile astea care nau legatura cu topicu,dar hai ca sa fiu in topic.

un vanzator de exceptie este cearny,chiar daca nam mai luat pana la urma a fost de treaba oricum,si super intelegator.

altul este dmc,care ma ajutat sa imi iau ceva din afara,ms mult mestere,esti zeiss.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest fluffyone

Da, asa e, desi banuiesc ca se stie.

As pune capul in gura leului daca miar spune.

Link to comment
Share on other sites

oameni super de incredere: Killahead si CoolRock

am cumparat, impreuna cu ai mei colegi de trupa, un ibanez rg520 de la toni aka killahead (multumesc pe aceasta cale si lui catalin s., care a participat la ascunderea fata de destinatarul chitarii a faptului ca aceasta ii va fi facuta cadou :)).

toni ne-a pus in legatura cu ciprian bagyo (CoolRock), care ne-a livrat chitara din resita. totul a mers ca uns.

 

offtopic: toni, tot nu mi-au dat astia pozele si filmuletele.

 

Bones, dragul meu, scuze!!! Abia azi am vazut acest post al tau!

 

Ce sa spun... Multumesc frumos pentru laude. Dar asta e ceva de la sine inteles, sa mearga totul ca uns.

Eu doar asa lucrez. Altceva nu e de mine.

 

The best for the best!

Link to comment
Share on other sites

Guest CoolRock

oameni super de incredere: Killahead si CoolRock

am cumparat, impreuna cu ai mei colegi de trupa, un ibanez rg520 de la toni aka killahead (multumesc pe aceasta cale si lui catalin s., care a participat la ascunderea fata de destinatarul chitarii a faptului ca aceasta ii va fi facuta cadou :)).

toni ne-a pus in legatura cu ciprian bagyo (CoolRock), care ne-a livrat chitara din resita. totul a mers ca uns.

 

offtopic: toni, tot nu mi-au dat astia pozele si filmuletele.

 

 

Multumesc mult Bones, ieri am vazut post-ul tau. Ma bucur ca am putut ajuta !!

 

ROCK ON !!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest cri050871

salut Felix

asta o vezi tu din punctul tau de vedere ,al cumparatorului

dar cand iti vin in magazin 10 insi care iti rup corzile si iti jegosesc chitarile .......

eu vorbe-am din ambele sensuri

adica cumparatorul nu are nici o o bligatie , hai sa probam si sa rupem corzi ,ce conteaza ca habar nu am sa ma acordez , hai sa probam chitari chira daca am mainile jegoase ca am mancat o gogoasa si nu ne-a,mspalat pe maini etc.

Eu cred ca bunul simt ar trebuii sa fie de ambele parti.

Nu poti cere sa fi tratat cum trebuie daca tu nu respecti niste reguli de bun simt atunci cand intrii intr-un magazin de instrumente muzicale.

Si fie vorba intre noi la noi nu se respecta din din o parte din din cealalta.

Si ca exemplu de lipsa de bun simt

cineva de pe forum cu o mare activitate forumistica ma suna vineri si imi spune ca vrea sa cumpere o boxa de la mine dar o vrea neaparat sambata si ca vine sa o ia adica eu sa vin la magazin ca vine s-o ia .Ok ,am promis ca voi fi la magazin sambata ,am venit si asteapta sa vina clientul, care a venit din parti , era si on line ,i-am trimis mesaj si l-am intrebat ce si cum ,dar nimic .In sfarsit pe la ora 5 sambata dupaamiaza imi raspunde pe mesenger cum ca nu mai ia boxa ca a cumparat din alta parte.

Stia ca il astept dupa cum a fost intelegerea , si in loc sa fac si eu altceva sambata am venit sa-l astept .Nu a avut bunul simt daca s-a razgandit si a cumparat din alta parte sa dea un tel sau sa lase un mesaj on line sau ofline sa sti usi eu sa nu il astept ca un dobitoc sambata pana l ora 5 dupaamiaza.

 

dar ce conteaza ca el este cumparatorul iar noi vanzatorii trebuiee sa fim la piciorele lor dupa parerea multora de pe aici.

Eu cred ca putina decenta si bun simt ar trebuii sa aibe toti.

 

Iar in privinta corzxilor si a seturilor necesare ,hai sa nu comparam romania cu germania si magazinele romanesti cu cele din germania.Nu cred ca i-ar convenii nimanui ca preturile sa creasca pentru a puteasustine obiectele de protocol ( consumabilele).daca iti vin 10 insi si 3 rup corzi inseamna dintr-un foc 3 seturi de corzi la modicul pret de 20 RON setul se strang niste banii.

 

Deci hai sa nu aberam cu ce este in germania. cand setul de corzi nu o sa mai conteze ca in germania atunci o sa ne permitem sa rupem cate corzi vrem.Dar cand unii strang din greu ca sa-si cumpere un set nou de corzi ,eu zic ca trebuie sa ne mai gandim inainte de a ne compara cu marile magazine occidentale pentru care 2-3 seturi de corzi nici nu conteaza.

 

este vorba de Benson

nu am nimic cu el , insa daca s-a razgandit sau a cumparat din alta parte putea sa dea un tel ,mai ales ca stia ca este sambata si am renuntat la alte planuri pentru ca a zis ca are nevoie de ea si vine s-o cumpere.

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

Da, spune-ne te rugam persona respectiva ca sa faca obiectul topicului. :)

Benson care lucreaza la Ubisoft ??? :)

Hmmm, dintr-o foarte "mica" intamplare cunosc un sef maricel de acolo de ani buni... In fine... Daca e asa, multumim frumos. Nu stiu de ce, dar ma asteptam sa fie el. :)

 

 

da, Benson de la Ubisoft, despre el este vorba, du-te tu repede la amicul ala al tau si pune-i o vorba buna poate, poate il da afara, pt ca nu a venit la Cristi Grosu sa ii cumpere o chinezarie de 2 lei.

 

Eu intr-adevar am vb cu Cristi Grosu sa vin sambata in jur de ora 2 sa ii cumpar un cabinet, depsre care am aflat ulterior din surse proprii ca nu este ceea ce este, in fine, nu sunt aici ca sa ii fac reclama proasta d-lui Grosu, ci ca sa lamurim problema. Ideea era ca nu am mai avut timp sa ajung la Cristi Grosu, pt ca au intervenit alte probleme neprevazute, care m-au tinut ocupat si departe de calculator, chit ca eram online, pana la ora 5 cand intr-adevar am vb cu dansul. cand i-am explicat cum stau lucrurile si ca nu am telefonul dumnealui, mi-a raspuns sec "Da, sigur", moment in care i-am replicat si eu si am inhcis messengerul.

 

acum feel free sa aruncati cu rosii in mine, in special un anume inflacarat, care se pare ca are o afacere pe roate cu nenea Cri.

 

Spor la vanzare nene Cri, nu asa se fac afacerile.

 

cat despre cei 7 ani de acasa ai mei, stati linistiti, nu mai polemizati atata pe tema asta, nu ii am si pace.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.