www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Feedback despre cumparatori/vanzatori


felix
 Share

Recommended Posts

Atitudinea lui in prezenta unor oameni in varsta si pe care nu ii cunostea a lasat mult de dorit. A jignit in stanga si in dreapta (la propriu), habar nu avea ce vinde si singura lui grija era sa plece cat mai repede. In concluzie, i-am indeplinit dorinta si a plecat cat mai repede impreuna cu obiectul pe care vroia sa il vanda.

Link to comment
Share on other sites

Ca sa fiu ontopic:

 

Mii de multumiri lui marcel :) de la care am cumparat un Rockwood by Hohner LX 250 G. A fost extrem de intelegator cu mine (am luat metroul care m-a ocolit, mi-a dat-o la un pret mai mic decat cel initial). Nici nu am cuvinte sa-i multumesc indeajuns. :) Am stat de vorba vreo jumatate de ora si ne-am inteles foarte bine. Sper sa-si ia cat ai repede Gibsonul mult visat. :( Numai bine!

 

Tot azi i-am cunoscut pe Geiger si pe seraphx. Am vorbit mult cu Geiger despre muzica si instrumente. Super de treaba. Am aceleasi cuvinte de lauda si pentru seraphx. Baieti foarte veseli si plini de viata. :)

Link to comment
Share on other sites

vektor :) este adaugat pe lista mea de oameni de incredere (sectiunea cumparatori). Super simpatic, baiat de treaba. Despre el numai de bine! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

soulmaster is a NO-NO :)

l-am rugat imediat dupa ce a aparut anuntul sa-mi trimita poze si sa-mi dea detalii in legatura cu pedala rat pe care o vindea, spunand ca daca totul e ok, o cumpar, iar el,dupa ce a vazut mesajul meu, fara sa dea niciun semn, nici macar ca se grabeste, ca n-are timp sa o trimita sau ceva de genul acesta , a vandut-o unei alte persoane, concluzionand cu romaneasca formulare:"asta e..bine, rau...". il rog pe aceasta cale, ca daca mai vinde ceva, sa posteze dansul pe care dintre potentialii cumparatori il alege, sa nu se mai agite degeaba restul... :) . stii, in dreptul civil exista un principiu...priori tempore i spune

 

domnul radu_i pe de alta parte a avut bunul simt sa imi spuna atunci cand a avut de vanzare un cablu, ca-i pare rau ca se grabeste si ca-l da doar la cineva din buc. si era vorba doar de 40 ron. si am inteles. :)

Edited by barbarossa
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Guest Morgan

toate cele bune lui gibsonman (pana de curand jacksonman), power supply-ul merge foarte bine, mi-a dat si cabluri la el, si un cablu de conectat pedale, ca tot era pe acolo :)

Link to comment
Share on other sites

gibsonman - de incredere, punctual .... am cumparat o pedala de la el si mi-a si dat un cablu moka :)

glass - din nou punctual ... am efectuat un schimb ... si a fost foarte amabil...

dany (morcov_inc) - foarte serios si de incredere ... am facut un schimb in care i-am trimis prin posta 2 pedale si am asteptat sa le primeasca ca apoi sa imi trimita si el o pedala... si nu am fost dezamagit .... :)

Link to comment
Share on other sites

Ii multumesc lui Boc pentru ajutor si amabilitate. Cumparati cu incredere! :)

 

 

PS: Am intalnit numai oameni faini pe forumul asta. :)

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

ulfhednar a cumparat de la mine o chitara. Colectionar de Gretschuri, ascultator de muzica interesanta, un bun prieten. :) Apelati cu foarte mare incredere. :)

 

Multumesc RGCului pentru adapost. :)

Link to comment
Share on other sites

prin iarna am luat un metal master de la anghelescu. ne-am discutat,ne-am negociat,ne-am inteles.a doua zi m-a sunat omul sa-mi spuna ca n-a reusit sa ajunga la posta si ca-si cere scuze.a treia zi m-a sunat sa-mi spuna ca a trimis obiectul. a patra zi mi-a ajuns efectul exact asa cum il descrisese (fara pic de praf, cu factura, garantie, carticele samd), l-am platit si toate bune si frumoase. :)

Edited by slayer
Link to comment
Share on other sites

Ii multumesc lui gigimarga petru deal-ul facut azi. Despre el, numai de bine! :)

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Mult succes lupoaicei! Sper ca instrumentul abia achizitionat sa te ajute sa progresezi. Bafta tie si noii tale trupe! Numai bine! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Lupoaica
Mult succes lupoaicei! Sper ca instrumentul abia achizitionat sa te ajute sa progresezi. Bafta tie si noii tale trupe! Numai bine! :)

 

Mersi de chitara, arata foarte bine, suna foarte bine. Si sa fie bafta :)

Link to comment
Share on other sites

:) lui malex. Azi am avut un mic deal ce l-am tot amanat pana acum. Nu va mai speriati, malex este de treaba si foarte simpatic. :) Am vazut si Opel-ul. :(

 

:)

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.