www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

RGC Timisoara


Marius T
 Share

Recommended Posts

Mai baieti, am putea incet sa ne apucam iar de treaba, adica sa organizam viitoarea intalnire. Am vorbit ieri cu Michi, asteapta sa-l sun.

Tibi, hai sa ne vorbim cum punem chestia asta iar pe picioare. Cine poate sa ne ajute e binevenit!

E interesanta si optiunea cu Sibiul, inca astept o oferta clara de la organizator.

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Ok ... Tibi din pacate lucreaza mai toata ziua :) nu cred ca-i arde sa mai caute cluburi :)) ... am vorbit cu Geliraden si mergem sa ne interesam noi :) cautam club si anuntam cat mai repede posibil :( (cel mai posibil ar fi music box ... am mai vb cu sefa atunci si mi-a zis ca oricand ... ) o sa ma interesez ... pa pa

Link to comment
Share on other sites

Guest Spider

deci la sibiu v-am spus cum sta treaba shi dak se canta jazz e ideal art cafe-ul :)

am mentionat k spatiul nu e mare ... shi repet ink o data chestia cu tobele .. k sa nu trebuiasca sa le carati in sibiu ... imi spunetzi ce tobe vretzi (nu firma ci ce fel de set de tobe) shi sa incerc sa fac rost pt k e posibil ...

cat despre chitari ... ca trebui sa le aducetzi ... shi o sa incerc sa rezolv shi cu sonorizarea

vreau sa stiu cat mai repede posibil un raspuns sigur.. k sa pot anunta mai departe shi sa fixam o data shi sa ma apuc sa fac rost de scule

vreau raspuns pana la sfarshitul lui iunie dak se poate sau cel tarziu pana in 5 iulie

Link to comment
Share on other sites

Bine ca ai adus vorba, si asa trebuia s-o lamurim!

 

Despre mine nu e vorba aici, eu nu am nevoie de nimic. Sa zicem ca vin pe costurile mele (transport, cazare, masa) si nu am pretentie nici la bani pentru ca-mi face placere sa cant in Romania. Plus ca as vrea sa vin in Sibiu, nu am mai fost de multi ani acolo! Asta cu toate ca fac muzica ca profesionist de multi ani, dar sa lasam acum asta.

 

E vorba de restul baietilor. Hix vine tocmai din Craiova, restul din Timisoara. Nu pot veni toti la Sibiu pe cheltuiala proprie, fara sa aiba asigurate macar cele 3 conditii esentiale, si anume transport, masa si eventual cazare daca este necesar. Te rog sa intelegi situatia. Nu cerem nimic deosebit sau exagerat, dar trebuie sa iesim macar cu bilantul la 0, ca sa vorbesc in termeni comerciali.

 

Si inca ceva: noi chiar nu cantam Jazz! Eventual Blues, cum ai vazut din filmari sau ai ascultat de pe mp3-uri. Insa in primul rand noi suntem rockeri. Poate nici nu suntem ce cautati voi si nu ne potrivim cu programul vostru. Asta chiar ar fi pacat!

 

Noi va multumim mult pentru oferta, daca se schimba ceva va rugam sa ne anuntati ca sa ne pregatim.

 

Numai bine! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

Hai sa vedem cine merge din Timisoara la festivalul "Aici Semenic"?

 

Ar fi fain sa ne organizam si sa mergem in trupa cu chitarile dupa noi. Vreau multe reply-uri :) .

Edited by claxonn
Link to comment
Share on other sites

In legatura cu locatia , am mai scris ca am vorbit cu "Bierhouse" este la 40m de MusicBox , si au o pivnita mare "buncarul", dar este vorba de ziua cand se poate merge , am mai scris inainte , cred ca era vorba de ziua de Marti , dupa structura programului saptamanal.Nu am ridicat problema cu patronul deoarece toti regecisti din timisoara erau ocupati cu scoli examene etc si nu a venit nimeni cu nici-o idee.Era vb de organizare , si exact cum a mentionat si Tony .

De obicei sambata ,dumineca se mai organizeaza petreceri si intalniri si se inchirieaza locatia .

 

La Clubul de Jazz la fel terbuie anuntat din timp , oameni au un program .

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow
Hai sa vedem cine merge din Timisoara la festivalul "Aici Semenic"?

Eu sunt in vacanta :) pana in 28 iulie nu plec nici unde .... dak ne adunam vin si eu :)

Edited by DoomShadow
Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn
Eu sunt in vacanta :) pana in 28 iulie nu plec nici unde .... dak ne adunam vin si eu :)

@ DoomShadow. PERFECT! Mergem! Ai chitara rece?

@ Altii: CINE MAI VINEEE????

Link to comment
Share on other sites

Guest Spider

Toni ... as vrea sa imi dai un nr. de telefon k sa te pot contacta mai tarziu ...

si sa vorbim amanuntit despre toata treaba pentru k este de vorbit ...

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Ne intalnim anu asta sau ... ?? :))) spuneti data sa rezolvam cu locatia si ... ii totul gata :)

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn
Arpi si cu mine oricum mergem pe Semenic! :)

Tati, treci pe la noi pe la corturi. Ne vedem pe acolo sau poate mergem organizat din Timisoara. Vedem. Tu cand ajungi in Romania/Timisoara ca poate bem inainte de festival o bere ceva sa punem tara la cale.

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Eu nu mai pot veni la Semenic :| azi am aflat ca in 16 plec la bunici :|:|:|:|:| "Sad But True"

Link to comment
Share on other sites

Tu cand ajungi in Romania/Timisoara ca poate bem inainte de festival o bere ceva sa punem tara la cale.

 

Nu pot mosule, ajung cu o zi inainte de festival. Asa ca ma duc direct la Resita, nu mai opresc in TM. Ne vedem acolo!

 

 

Eu nu mai pot veni la Semenic :| azi am aflat ca in 16 plec la bunici :|:|:|:|:| "Sad But True"

 

La meeting o sa fii, nu?

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Da la meeting o sa vin numa sa stiu data ca din cate va nu se stie data ... vedeti voi ... vin dak e inainte de 16 ... dar dak e in 18, 19, 20 aman plecarea si tot vin :)

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Pai ar cam trebuie sa sti :)) presupun ca din moment de ii iulie omaenii mai pleca si in concedii ... in tabere ... nah pentru asta is facute vacantele respectiv concediile ... nu stiu dak ai spus-o la "misto" sau in serios da ar cam trebui :) va-m pupat

 

@Claxonn ... citeste mai sus :)) vrem sa facem un meeting in orasul nostru frumos ;:(

Link to comment
Share on other sites

Gata, prima propunere: avand in vedere ca Arpi si cu mine (si probabil unii dintre voi) suntem cam pana pe 23.07. pe Semenic, ca putem face doar in timpul saptamanii Jam-ul din cauza spatiului si ca nu vrem sa concuram cu alte eventuri de weekend (mai ales ca vom canta doar pana la ora 22.00) eu propun data de 25.07.2007! E ok?

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

am primit vesti bune ... s-ar putea sa nu mai plec la Moneasa ... si ar fi perfect ca ajung si eu :):)

Link to comment
Share on other sites

Gata, prima propunere: avand in vedere ca Arpi si cu mine (si probabil unii dintre voi) suntem cam pana pe 23.07. pe Semenic, ca putem face doar in timpul saptamanii Jam-ul din cauza spatiului si ca nu vrem sa concuram cu alte eventuri de weekend (mai ales ca vom canta doar pana la ora 22.00) eu propun data de 25.07.2007! E ok?

Daca ma descurc bine la admitere vin si eu, si aduc si basul daca e nevoie.

Link to comment
Share on other sites

Cui ii convine data pe care am spus-o mai sus ar fi bine sa scrie aici. V-as ramane dator daca ati putea sa va hotarati mai repede, nu ca data trecuta... :)

Chiar sunt multe de organizat si bataia de cap o au doar unii.

 

Astept deci raspunsuri cat se poate de urgent. Thanks!

 

On the other hand, va rog sa faceti publicitate acestui event. De numarul spectatorilor depind aceste intalniri ale noastre!

Link to comment
Share on other sites

Guest Geliraden

Imi convine, daca ramane data de 25 faceti bine baieti si vorbiti si gasiti locatie, ca nu mai e asa mult :)

Link to comment
Share on other sites

Mai si mie cik mi-ar conveni, si dak m-as baga sau nu :( dar dak chiar am vrea sa facem ceva...nu ar trebui totusi, ok ,faza cu sala si ahh + ca makr propuneti deja melodii makr sa mai repetam si tot :) ca asa la partea de jam...face cine stie mai bine...

Propuneti ceva melodii...stiu si eu :)

Si vreau sa vorbesc si cu Mircea Bunea sa vedem daca il aducem si pe el, ca na Horea Crisovan vine...numa bine the jam people are here :) + Hariga and Arpi(era sa uit d Toni si Molnar kre au facut show B) )

Edited by skarbu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.