www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

RGC Timisoara


Marius T
 Share

Recommended Posts

Si basist vom avea ?

 

Am scris despre asta, de ce nu citesti? :)

Va fi Michi, care e administrator pe forumul xbass. Dar cu cat mai multi, cu atat mai bine.

Ar fi bine sa vina si cei de la Toxic, am auzit doar de bine despre ei!

 

Si daca e si Cristi, vom avea chiar vocal, chitarist si baterist intr-o singura persoana!

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Baiti peste 6 luni un prieten de-al meu foarte bun o sa-si deschida un Club ... eu o sa fiu angajat acolo ... so .... nu mai trebuie sa ne facem griji dak o sa mai organizam intalniri si peste 6 luni :)

Link to comment
Share on other sites

Oops, eu o sa dau cu bassul :)

Numai sa-mi spuneti ce piese.

 

Ne vedem pe 1 :)

Here i go :

 

- Here I go Again - Whitesnake

- You shook me all night long

- Wild thing

- BS - PARANOID

- ALL RIGHT NOW - FREE

- Little wing ( ma bag insa doar voce la asta daca e... :-s :-s)

- Poison - Talk dirty to me (yeah baby ) smile.gif)

- Poison - Love on the rocks - maybe

- Poison - Every rose has its thorn

- We're an american band - GFR ( sau varianta poison)

- Every Rose Has its thorn - Poison

- knocking on heaven's door

-foxy lady

- Black magic woman, hey joe, foxy lady

- Keep on rocking in a free world

- Crazy little thing called love

- BORN TO BE WILD STEPPENWOLF

- Cocaine

- Attitude - GNR

- Si why not ..Smoke on the water biggrin.gif.. smile.gif)

Etc.mai imi vin smile.gif. :)

Link to comment
Share on other sites

ANUNT IMPORTANT :)

 

Treburile stau in felul urmator. Am plecat in "misiune" cu DoomShadow si am stabilit urmatoarele:

RGC Timisoara Meeting nu va avea loc in Old Boy's cum s-a discutat pana acum. Am fost, am vazut si discutat acolo si nu este deloc un loc potrivit in primul rand din punct de vedere al spatiului. Acolo sunt cam 80-100mp dispusi in mai multe incaperi.

Ca variante am mai luat in considerare (si am si fost in respectivele locuri sa vedem cum stau treburile): Blue Ice (fostul cargo)- inchis si club Alternative - renovare.

Solutia este in final, si se pare ca cea mai buna - Music Box - In zona pietei unirii , in fata intrarii in parcul Botanic.

Am discutat cu cine trebuie din conducerea clubului si a ramas stabilit.

Duminica 1 aprilie in music box

De ce am ramas la varianta asta... Locul este suficient de mare dispus ideal, elegant, preturi bune si intelegere din partea proprietarului.

Daca nu apar obiectii in unrmatoarele ore, evenimentul va aparea si in 7 seri

Sper sa apara si poze cat de curand.

Sonorizarea: Dispun de amplificare, dar dupa cum am discutat pana acum, si e si normal, ducem noi sculele. Paul daca nu intervine ceva va fi cu amplificatorul pentru chitara, michi e omul care "da cu basu' :) " ramane sa stabilim clar cine "da in tobe"

Hix ne va asista sper cu vocea pe alocuri...

Alte intrebari mi le puteti adresa (legat de locatie) si ma bazez in continuare pe seriozitatea voastra.

Link to comment
Share on other sites

OK, super.

 

Combo de bass am eu si il pun la dispozitie (ma ajuta careva cu masina sa-l car) ?

 

Apoi, cu piesele. Io nu prea am auzit de multe din piesele de mai sus :) si propun sa se cante piese mai "clasice", cum ar fi :

 

- Deep Purple - Smoke on the Water

- Steppenwolf - Born to be wild

- Guns'N'Roses - Knockin' on Heaven's door

- Metallica - Enter Sandman, Nothing else Matters

- Jimmy Hendrix - Hey Joe

- Led Zeppelin - Whole lotta love

 

Ok? Asteptam alte propuneri, dar sa fie clasice si cunoscute :)

Edited by MichiBass
Link to comment
Share on other sites

E excelent totul pana acum!

Eu aduc un combo de 100w asa cum am spus. Pun la dispozitie si procesorul.

Soloul de la Enter Sandman se poate si improviza. De fapt vom improviza mai mult, de aia e JAM. Facem si Ozzy ala...

 

Locatia e perfecta. Ramane problema cu tobele. Michi, nu ai pe nimeni dispus sa ne sprijine?

 

Jules, pune atunci te rog si locatia/ora in anuntul de pe prima pagina.

 

Invitam orice membru RGC sau pasionat de muzica live, chiar daca nu vrea sa cante, ci doar sa se distreze (pe seama noastra). Oricine este binevenit!!! :)

 

 

 

jules: done

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Oricum TB sa nu-ti uiti mixerul tau :)) ... nu cred ca ar fi o problema cu amplificare pt voce .... au un amp mare si 4 boxe destul de ok ... sigur au la ampu ala o intare pt. mic B) ... ar fi super tare sa vina Toxic ... sper sa aiba timp si sa nu apara cv :) ... eu zic ca, clubul e ok ... scaunele alea patrate vor disparea jumate ... in rest ... ora pe mine nu ma deranjeaza ... poate fi la oricat :( stabiliti voi asta ... cine nu stie unde e clubul ar trebui sa spuna ... dam o intalnire intr-un punct comun si ... si .... mie somn ... mai vb .... noapte buna :)

Edited by DoomShadow
Link to comment
Share on other sites

Apare si numele RGC sper, nu? Ar fi pacat sa nu se pomeneasca de asta.

Poate sunt interesati sa afle si cate ceva despre noi, cu ce ne ocupam. Poti aranja eventual o intalnire cu ei? Sau invita-i mai bine la event.

 

hehe... apare mai, don't worry :)... a mai aparut RGC-ul in agenda oricum... :) o sa fiu maine contactat telefonic pentru mai multe detalii.

Link to comment
Share on other sites

Si eu vreau sa vin :)

 

Apropo, daca se canta...si se mai prosteste lumea... eu n-am pus mana in viata mea pe o chitara electrica si pe tobe... cand is mai multi bauti... ma lasa careva si pe mine sa ma joc putin? :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.