www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Titlu


FiveseveN
 Share

Recommended Posts

Nu va deranjeaza topic-urile cu titlu absolut de prisos? In ultima vreme parca s-au inmultit.

Sunt sigur se mentioneaza pe undeva prin regulament utilitatea titlurilor cat mai descriptive dar ati putea impune mai cu talent o oarecare disciplina?

"Ajutor! Am o problema!" No f-ing shit, credeam ca vrei sa te lauzi ca ai tastatura.

This has been your 9 o'clock rant. Multumim pentru intelegere :)

Link to comment
Share on other sites

Nu va deranjeaza topic-urile cu titlu absolut de prisos? In ultima vreme parca s-au inmultit.

Sunt sigur se mentioneaza pe undeva prin regulament utilitatea titlurilor cat mai descriptive dar ati putea impune mai cu talent o oarecare disciplina?

"Ajutor! Am o problema!" No f-ing shit, credeam ca vrei sa te lauzi ca ai tastatura.

This has been your 9 o'clock rant. Multumim pentru intelegere :)

 

Intradevar ca titluri de topicuri aiurea sunt o gramada, ar trebui facut ceva, dar deocamdata nu vad sa se ia vreo masura [cel putin asa vad eu]. :)

Link to comment
Share on other sites

Nu va deranjeaza topic-urile cu titlu absolut de prisos? In ultima vreme parca s-au inmultit.

Sunt sigur se mentioneaza pe undeva prin regulament utilitatea titlurilor cat mai descriptive dar ati putea impune mai cu talent o oarecare disciplina?

"Ajutor! Am o problema!" No f-ing shit, credeam ca vrei sa te lauzi ca ai tastatura.

This has been your 9 o'clock rant. Multumim pentru intelegere :)

 

Intr-adevar, multi distrusi pe forum..."tineretul asta" :)

Link to comment
Share on other sites

Guest abracadaver

Poate oamenii nu au idei.Ar trebui facuta o lista cu titluri standard cum au telefoanele mobile din care sa isi aleaga fiecare ce crede ca ii trebuie.

Link to comment
Share on other sites

am inceput sa fac asta de cel putin juma de an. ba care l-a raportat pe sloby? omu chiar are dreptate.

 

felicitari Sloby! :)

 

Nici eu nu stiu de ce am fost raportat...dar, roman fiind, permit sa zic "decat deloc?!" :) Oricum, merci!

 

'57, nu au idei pt ca sunt copii artificiali, facuti parca la incubator. De mici s-au uitat la desene animate violente, la scoala daca invata, invata mecanic dar nicidecum nu frecventeaza scoala pt ca aceasta sa isi urmeze rolul propus(acela de a educa un om, de a invata un copchil sa se descurce pe viitor, DE A INVATA UN COPCHIL SA VORBEASCA, ci nu acela de a-l face bomba la un obiect), sau urasc scoala...

 

"Nu au idei", chiar nu au, si daca le dai mura in gura, refuza: Ma intalnesc cu un cocalares intr-o zi, si imi zice ca vrea sa invete chitara. I-am zis ca nu mai stau in oras si e dificila treaba cu transportul, in schimb i-am sugerat www.justinguitar.com si alta modalitate, pe care nu o pot zice, pt a invata chitara. La cateva saptamani mai incolo il intreb daca a invatat ceva..."nu-mi place in limba engleza"

 

 

Eu ma gandesc cu groaza ca, intr-o zi, va veni si randul meu sa am un copil. Daca va fi fata...

Edited by Sloby
Link to comment
Share on other sites

urasc genul de topic care arata cam asa:

am o problema !!

sau

ghici ce vreau sa fac...

sau

ce sa-mi iau???

sau

m-am hotarat, ce ziceti :) lol ??

 

si in general pustii fac topicuri de genu asta. la asa titluri iti dai seama ca nici nu mai intri sa vezi ce abereaza omu acolo...

Edited by apocalipsa
Link to comment
Share on other sites

cred ca ar trebui alese anumite threaduri cu probleme standard si raspunsuri bune si facute sticky.

sau 1 thread pt fiecare categ de probleme si lipit.

 

si poate o sectiune speciala de discutii tip 'sfaturi pt achizitii' unde sa se adune toate threadurile 'ce chitara/amp/.../pana imi iau? un thread cum e cel de la incepatori cu 100 de pagini nu mi se pare foarte practic.

Edited by gadjo
Link to comment
Share on other sites

Asta e stilul abordat si pe mess.

Mai primesc ocazional massuri de la fosti colegi care suna "plzzzzzz am nevoie de ajt cn ma ajta pup mercik"

Generatia actuala de 15 ani a trait mult mai aproape de cultura americana si prea mult pe messenger (MSN, Y!M indiferent) si s-au obisnuit cu acest stil.

Stiu si eu cum eram la 15 ani si imi amintesc cu amuzament prostiile debitate, insa am evitat totusi stilul asta pentru ca mi s-a parut ca denota prostie.

Link to comment
Share on other sites

faceti o sectiune care sa se numeasca "Articole" si acolo puneti tot ce s-a pus pe-aici in alte contexte. De exemplu "Cum acordezi chitara", "Ce este cercul cvintelor" etc. Dar formulate in articole. Si oricine se poate sa citeasca mai usor. Ca e destul de dificil cu cautatul pe forum, deoarece sunt foarte multe topicuri. Daca dau search dupa "acordaj" sa zicem, imi da o gramada de topicuri care nu au legatura cu acordarea chitarei.

Link to comment
Share on other sites

Asta e stilul abordat si pe mess.

Mai primesc ocazional massuri de la fosti colegi care suna "plzzzzzz am nevoie de ajt cn ma ajta pup mercik"

Generatia actuala de 15 ani a trait mult mai aproape de cultura americana si prea mult pe messenger (MSN, Y!M indiferent) si s-au obisnuit cu acest stil.

Stiu si eu cum eram la 15 ani si imi amintesc cu amuzament prostiile debitate, insa am evitat totusi stilul asta pentru ca mi s-a parut ca denota prostie.

 

 

"plzzzzzz am nevoie de ajt cn ma ajta pup mercik"

 

:)) :) De acord cu tine; oricum atata timp cat nu ne deranjaza cu ceva nu cred ca ar trebui sa le purtam de grija.. Nu stiu daca e chiar asa mare pierdere de vreme sa trecem peste vreo cateva topicuri de genul asta; in plus poate unii dintre ei chiar au nevoie de ajutor; sau un sfat/parere,etc si chiar vor sa cante si sa afle cat mai multe.

Mai nasol e cand devin obraznici sau considera ca totul li se cuvine sau cum zicea cineva vor "mura'n gura" ; ba se mai si supara daca nu le raspunde cineva de urgenta. :)

Link to comment
Share on other sites

N-au idei? Are you kidding me? E atat de greu sa compacteze subiectul topicului in 3 cuvinte? Mai ales ca exista si Topic Description...

 

E greu sa gaseasca un nume decent pentru un topic, chiar daca exista si Topic Description :)

 

urasc genul de topic care arata cam asa:

am o problema !!

sau

ghici ce vreau sa fac...

sau

ce sa-mi iau???

sau

m-am hotarat, ce ziceti :) lol ??

 

si in general pustii fac topicuri de genu asta. la asa titluri iti dai seama ca nici nu mai intri sa vezi ce abereaza omu acolo...

 

+1 :)

Multi P****I pe forumu asta...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
in caz ca nu ati vazut, tocmai a aparut la Despre Chitara, un topic cu foarte edificatorul titlu O Intrebare Despre O Chestie...

 

oare sa-i dau report sau sa-l las in pace? deja incepe sa ma calce si pe mine pe nervi.

 

Da report, daca nu dau eu :)

 

LE: nu am gasit topicul acela...

Edited by Chaos_AD
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.