www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Harley Benton Sg


Guest KingAndrulici
 Share

Recommended Posts

Guest KingAndrulici

Va rog....ce imi puteti spune despre modelul Harley Benton SG HBS200BC orice :experiente personale, pareri, raport calitate/pret, felul de a canta pe ea, doze...tot :)

Multumesc anticipat! :)

Link to comment
Share on other sites

Va rog....ce imi puteti spune despre modelul Harley Benton SG HBS200BC orice :experiente personale, pareri, raport calitate/pret, felul de a canta pe ea, doze...tot :)

Multumesc anticipat! :)

 

de ce te intereseaza pe tine un Harley Benton SG cand la tine la scule ai zis ca ai Gibson SG robot :)..doar intreb..

Link to comment
Share on other sites

de ce te intereseaza pe tine un Harley Benton SG cand la tine la scule ai zis ca ai Gibson SG robot :) ..doar intreb..

sa mi fie cu pardon,dar nu e gibson e "ghibson" :) de aia,zic si eu,un HB ar fi superior :)

Link to comment
Share on other sites

Guest KingAndrulici
de ce te intereseaza pe tine un Harley Benton SG cand la tine la scule ai zis ca ai Gibson SG robot :) ..doar intreb..

da intradevar am un ghibson SG robot dar eu sunt mare fan SG(poate cel mai mare) si de aceea ma atrag atat de mult chitarile SG indiferent de firma

inteles... :):)

Link to comment
Share on other sites

Guest KingAndrulici
LOL... cand dai google la "gibson sg robot green" aia e prima imagine care apare

http://images.google.ro/imgres?imgurl=http...ficial%26sa%3DN

 

(cata linku :) )

 

pai da...e luata de pe google deoarece eu nu am camera foto...si daca as fi facut cu telefonu'...nu stiu cat de(loc) mult s-ar fi inteles :)

oricum chitara e cumpatata de pe thomann la doar 873euro(am relatii pe acolo :) ) si adusa in tara de unchimiu'

uite si linkul ptr cei interesati: http://www.thomann.de/gb/gibson_robot_sg_special_ltd_gr.htm

Link to comment
Share on other sites

Guest Death Poop

omule, nu trebuie sa minti in legatura cu status-ul tau ca si chitarist..

acum pe bune, scrii ca ai 12 ani, ai trupa,ai Gibson Robot SG Special, Delson, un Marshall de 100W si vrei pareri despre HB SG, vrei sa iti cumperi o copie Gibson SG si nu stii cum se scrie Gibson (da un search pe google la "ghibson" si ai sa vezi ca e firma de instalatii sanitare)?

scrie si tu ca ai un reghin, daca ai, ca nu o sa rada nimeni de tine...

fara suparare

Link to comment
Share on other sites

Guest KingAndrulici
omule, nu trebuie sa minti in legatura cu status-ul tau ca si chitarist..

acum pe bune, scrii ca ai 12 ani, ai trupa,ai Gibson Robot SG Special, Delson, un Marshall de 100W si vrei pareri despre HB SG, vrei sa iti cumperi o copie Gibson SG si nu stii cum se scrie Gibson (da un search pe google la "ghibson" si ai sa vezi ca e firma de instalatii sanitare)?

scrie si tu ca ai un reghin, daca ai, ca nu o sa rada nimeni de tine...

fara suparare

 

frate nici o suparare si nici o minciuna: Delsonul este 1/2 si a fost prima mea chitara<<clasica>>(m-am apucat la 10 ani), dupa un an mama mi-a cumparat Gibsonul si amplificatorul de 100wati care au costat nici mai mult nici mai putin de 2678,99 Euro si trupa...ei bine nu am; dar trebuia sa completez si spatiul ala...nu? :)

oricum eu vreau imf. despre Harley Bentonul acela

Link to comment
Share on other sites

Guest KingAndrulici
omule, nu trebuie sa minti in legatura cu status-ul tau ca si chitarist..

acum pe bune, scrii ca ai 12 ani, ai trupa,ai Gibson Robot SG Special, Delson, un Marshall de 100W si vrei pareri despre HB SG, vrei sa iti cumperi o copie Gibson SG si nu stii cum se scrie Gibson (da un search pe google la "ghibson" si ai sa vezi ca e firma de instalatii sanitare)?

scrie si tu ca ai un reghin, daca ai, ca nu o sa rada nimeni de tine...

fara suparare

 

apropo...uite si clasica...care e DELSON(poate ar trebui sa iti ceri iertare eu imi cer ptr chestia cu trupa):

 

Mama ta ti-a dat 2678,99 de euro pt un gibson... si totusi tie iti trebuie un harley benton...

Ma lasi :) )!?!?

 

nuuuuu tot ce am face atat

post-9369-1230500957_thumb.jpg

post-9369-1230501264_thumb.jpg

post-9369-1230501390_thumb.jpg

post-9369-1230501476_thumb.jpg

post-9369-1230501571_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

apropo...uite si clasica...care e DELSON(poate ar trebui sa iti ceri iertare eu imi cer ptr chestia cu trupa):

 

 

 

nuuuuu tot ce am face atat

 

ziceai ca nu ai aparat..acuma ca ai.. arata`ne si noua o poza cu "gibsonul" cu headstock si tot :)..vreau sa ti vad "gibsonul tau iubit" ca asa ai dat numele la poza care ai luat`o de pe google :))

Link to comment
Share on other sites

Guest KingAndrulici
ziceai ca nu ai aparat..acuma ca ai.. arata`ne si noua o poza cu "gibsonul" cu headstock si tot :) ..vreau sa ti vad "gibsonul tau iubit" ca asa ai dat numele la poza care ai luat`o de pe google :) )

 

ok ok you're right

 

guys...lets concentrate on the subject HB SG

Link to comment
Share on other sites

daca tii neaparat sa iti cumperi un sg ieftin harley benton,uitate la modelul de 130 euro,e mult mai okey decat cel cu 88.am pus mana pe cateva harleyuri de 88 de euro si ce sa iti zic,doar vopseaua e de ele :) (daca iti comazi de pe net trebuie sa ai foarte mare noroc pentru ca aceste chitare nu is setate,is doar asamblate,cheitele nu prea tin acordajul,doze slabe si zgomotoase...)

 

daca vrei un sg cat de cat okey cumparati un epiphone...sau am vazut ceva okey la mica publicitate ceva sg cu tremolo arata bine :)

Link to comment
Share on other sites

Guest guitar4ever

Mi se pare cam ciudat sa cauti si sa vrei HB care e de proata calitate si din placaj...cand ai un Gibson de 1000x mnai bun decat HB :):):)

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare cam ciudat sa cauti si sa vrei HB care e de proata calitate si din placaj...cand ai un Gibson de 1000x mnai bun decat HB :):):)

 

Pruncu e fan gibson inrait [poate cel mai bun cum spune el], ce sa ii faci daca el vrea sa testeze toate firmele care fac o copie dupa gibson ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.