www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Recomandari Nume Trupa


Guest Mr Green
 Share

Recommended Posts

Guest Mr Green

Salut!Eu si niste prieteni ne-am propus sa formam o trupa,am facut rost de instrumente si ne-am pus pe treaba :) insa problema noastra e ca nu gasim un nume potrivit.Daca puteti sa imi dati niste sugestii.Mentionez ca va fi o trupa de metal.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Rogerul

Din punctul meu de vedere, numele unei trupe este ales in functie de ceea ce reprezinta trupa. Apoi trupa trebuie sa dea "renume" acestuia. Oricum, nici chiar asa mura-n gura, faci un post ca ti-e lene sa-ti gasesti un nume.

Vb cu acei colegi de trupa si va rezolvati "singura problema". Bafta.

Edited by Rogerul
Link to comment
Share on other sites

Guest Rayvann

Ganditi-va la formatia preferata, alegeti cea mai tare piesa si numiti-va dupa ea. Cantati coveruri vreo doua luni de zile, apoi faceti ce vreti voi si daca va intreaba cineva, spuneti nu va da voie casa de discuri sa va schimbati numele inca.

Link to comment
Share on other sites

daywish , painhealer (ca painkiller cred ca e luat deja) , heavy metal or no metal at all , frances farmer will have her revenge on .....(din ce oras sunteti) , numele cartierului unde stati (ca la portishead) , si normal....blink 1834 , sum 42.......glumesc :)

numele trupe mi se pare ceva personal , alegeti un nume ce va reprezinta si va place voua :) .

Link to comment
Share on other sites

Mi-a venit unul bun: Oamenii care nu stiu sa cante, isi iau instrumente si tot nu stiu sa cante dar au trupa si un nume fain si gagici care ii plac pana ii aud cantand.

 

pai nu canta niciodata din cvasimotive si gagicile o sa-i placa mereu :) . Am vaz. pe discovery ca marilyn manson deja aveau date interviuri prin reviste dar inca nu aveau nici cea mai vaga idee ce vor canta......dar image-ul era impecabil deja......

 

Hair metal revival in alte zone :)

Taraful Sonor Cicalaca PAF

 

zone analfabete..... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Ia prima sau primele doua litere de la numele fiecarui membru din trupa si vezi ce-ti da :)

Si daca e black sau death pune si tu "brahroarhhh" prinde bine la publicul din ziua de azi :)

Link to comment
Share on other sites

Haide sa recunoastem in proportie de 90% toti am fost al dracului de rai :) :) .. se pare ca au o problema grava :D haide sa fim constructivi si sa-i ajutam cu un nume. Pentru asta trebuie sa ne spui care este tema trupei voastre si in functie de ea iti poti gasi usor un nume :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.