www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Guitar Videos


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest DoomShadow
deci nu ma intereseaza absolut nici o secunda ca-i tigan, si probabil are manele in cap, dar uitati aici cum poate sa cante omu:

Ontz brother ... asta nu-s manele tata :) asta-i muzica lautareasca, nu sunt nici eu adept sau fan al acestei muzici dar tare mi-ar place ca manelarii sa asculte asa ceva :)

Edited by DoomShadow
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

 

 

Filmate la un show in chicago. Dupa ei a urmat Jimmie Vaughan la care dupa 10 minute m-am plictisit si am plecat :) . De minune baietii, erau de la o scoala de muzica din cate am inteles? Cativa tinerei si cateva nume mari din scena de blues din Chicago. Fantastic show :) Buddy Guy statea acolo pe un scaunel, la un moment dat s-a bagat si el 2-3 minute.

Link to comment
Share on other sites

(am încercat cu linkul inclus în tag-urile

[video]http://www.youtube.com/watch?v=wam-oMub8EU[/youtube]

ºi îmi dã eroare, greºesc cu ceva?)

ªtiu, banalul ºi plictisitorul Canon in D rock, dar acesta mi-a captat atenția. Mi se pare genial ceea ce a lucrat acolo tipul, mult mai degajat fațã de cei încearcã cu un tab. Anyways, e foarte distractiv de ascultat.

Tonul acela e mai degrabã de la chitarã sau de la alte scule? Dacã e de la chitara, maine ma duc sa-mi iau un tele :) (heheh i'd wish)

 

*Tipul îmi cam aminteºte de harry potter :)

 

Later: se pare cã are 17 ani ºi e endorser Fender ºi mai e si franțuz pe deasupra... imagine that

 

De fapt am impresia cã l-am mai vãzut într-un filmuleț în care cânta live.

Edited by Rayvann
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.