www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Threadul oficial : ce chitara sa imi iau


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest DoomShadow

Imi recomanda cineva va rog o acustica sau electro-acustica buna la 700 max 750 lei???

Link to comment
Share on other sites

Imi recomanda cineva va rog o acustica sau electro-acustica buna la 700 max 750 lei???

 

Buna la banii astia nu gasesti. Totusi ceva cat de cat decent s-ar gasi. Uite aici cateva exemple:

http://www.triola.ro/index.php?pag=prod_se...=11&codp=81

http://www.muzikia.ro/index.php?page=shop....op&Itemid=1

Link to comment
Share on other sites

Multumesc amandurora...I will check cabluri si pedala... :)

 

 

 

Pacat! Raman pe Cort EVL Z4+VOX AD15VT... MicroCube in niciun caz...n-am eu bani de baterii... si mi se par urate... m-am hotarat aproape... :) si tie... ma fac io mare si iau si p-ala

 

microcube nu merge numai pe baterii, merge si la priza, eu mi-am luat unul ieri si e genial. + ca il pot da la maxim si sa fie doar f tare, dar nu ucigator:D. Anyway, eu zic sa le incerci pe amandoua si sa te hotarasti ce ti se potriveste mai bine

Link to comment
Share on other sites

Guest mkskcrew

Salut :) .

 

Am o intrebare ...ce parere aveti despre Epiphone Les Paul Goth ?

 

 

 

 

 

Black chrome hardware <LI>Rosewood fretboard with 22 frets and XII inlay at the 12th fret <LI>Mahogany body and set neck <LI>2 Alnico V humbuckers <LI>Satin black finish <LI>24.75" scale <LI>1.6" nut width

 

 

 

 

 

Edited by mkskcrew
Link to comment
Share on other sites

Guest Hannibal_flo

recomandati-mi si mie o chitara acustica ieftina, dar buna, mai pt incepatori asa. Am o luna "experienta" pe clasica, un reghin din 86' . vreau sa mai invat pe clasica, si, la iarna sa imi cumpar acustica. Ma gandesc la ceva intre 200-350ron maxim. Ce imi recomandati?

Link to comment
Share on other sites

recomandati-mi si mie o chitara acustica ieftina, dar buna, mai pt incepatori asa. Am o luna "experienta" pe clasica, un reghin din 86' . vreau sa mai invat pe clasica, si, la iarna sa imi cumpar acustica. Ma gandesc la ceva intre 200-350ron maxim. Ce imi recomandati?

 

 

Cam putini banii. Orice ai vrea sa iei la banii aia nu poate fi bun. La banii astia ai putea gasi de la Stagg sau de la Hora (hai sa fim patrioti). Mai bine ar fi sa-ti iei ceva SH da bine intretinut.

 

Sper sa gasesti ceva bun si ieftin. Bafta :)

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow
Cam putini banii. Orice ai vrea sa iei la banii aia nu poate fi bun. La banii astia ai putea gasi de la Stagg sau de la Hora (hai sa fim patrioti). Mai bine ar fi sa-ti iei ceva SH da bine intretinut.

 

Sper sa gasesti ceva bun si ieftin. Bafta rulez.gif

Chitara nu e pentru mine :) dar multumesc ... o sa iau Cort pana la urma :) cel mai probabil ca si a mea AD 850ce

Link to comment
Share on other sites

Cam putini banii. Orice ai vrea sa iei la banii aia nu poate fi bun. La banii astia ai putea gasi de la Stagg sau de la Hora (hai sa fim patrioti). Mai bine ar fi sa-ti iei ceva SH da bine intretinut.

 

Sper sa gasesti ceva bun si ieftin. Bafta :)

de ce sa fim patrioti cu porcariile pe care ei ni le vand diferentiat fatza de alte piete?

de ce sa fie patriot,ca sa planga ca a dat banii pe o matura cu corzi?sa intrebe ce corzi sa isi ia ,cum sa pileasca nutul poate , poate scoate ceva din ea?mai bine te apuci de cositorit burlane decat sa iti iei o chitara nasoala,dar atat de nasoala incat sa iti rupi degetele si sperantele in ea.

Link to comment
Share on other sites

Guest EvilCat
recomandati-mi si mie o chitara acustica ieftina, dar buna, mai pt incepatori asa. Am o luna "experienta" pe clasica, un reghin din 86' . vreau sa mai invat pe clasica, si, la iarna sa imi cumpar acustica. Ma gandesc la ceva intre 200-350ron maxim. Ce imi recomandati?

 

Eu am un Stagg , am dat pe ea 250 ron si suna chiar foarte bine.Nu stiu daca e mai mult de noroc dar, e extraordinara.Acu, nu stiu pe unde se mai distribuie stagg ca am vazut ca pe site la mcmusic au scos.

Link to comment
Share on other sites

Eu am un Stagg , am dat pe ea 250 ron si suna chiar foarte bine.Nu stiu daca e mai mult de noroc dar, e extraordinara.Acu, nu stiu pe unde se mai distribuie stagg ca am vazut ca pe site la mcmusic au scos.

explica si mie cum tu,ca incepator iti poti discerne un sunet ordinar de chitara de unul bun.cum poti emite o astfel de judecata care poate fi emisa doar de cei cu un minim de experienta.ce poate sa fie extraordinar la o astfel de chitara?orice ai zice ,nimic :)

 

de ce nu facem thread:STAGG ,SCHIMBA-TI UNIVERSUL CU O CHITARA IEFTINA SI EXTRAORDINARA! PENTRU DOAR 200 DE LEI ,UN IART SI 3 BANANE.

hai frate ca nici eu nu ma scald in bani,dar sa faci din rahat brici...

Edited by Squier
Link to comment
Share on other sites

Guest dupamuguri
de ce sa fim patrioti cu porcariile pe care ei ni le vand diferentiat fatza de alte piete?

de ce sa fie patriot,ca sa planga ca a dat banii pe o matura cu corzi?sa intrebe ce corzi sa isi ia ,cum sa pileasca nutul poate , poate scoate ceva din ea?mai bine te apuci de cositorit burlane decat sa iti iei o chitara nasoala,dar atat de nasoala incat sa iti rupi degetele si sperantele in ea.

 

 

:)

O sa fie bine, Squier, nu fii trist.... vom depasi si momentele astea! Mi am pus lacrimile la borcan!!

Link to comment
Share on other sites

Guest EvilCat
explica si mie cum tu,ca incepator iti poti discerne un sunet ordinar de chitara de unul bun.cum poti emite o astfel de judecata care poate fi emisa doar de cei cu un minim de experienta.ce poate sa fie extraordinar la o astfel de chitara?orice ai zice ,nimic :)

 

de ce nu facem thread:STAGG ,SCHIMBA-TI UNIVERSUL CU O CHITARA IEFTINA SI EXTRAORDINARA! PENTRU DOAR 200 DE LEI ,UN IART SI 3 BANANE.

hai frate ca nici eu nu ma scald in bani,dar sa faci din rahat brici...

 

Bine mai, fie cum spui tu.N-am zis ca stagg suna mai bine ca un ibanez sau ceva. Am spus doar ca suna bine pentru banii aia.Si daca omu' cerea intre 200-300 i-am zis . Da, am comparat-o cu Hora si suna mai bine oricum. Nu am facut din rahat brici, mi-am spus doar parerea, nu era nevoie sa sari...

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow
Bine mai, fie cum spui tu.N-am zis ca stagg suna mai bine ca un ibanez sau ceva. Am spus doar ca suna bine pentru banii aia.Si daca omu' cerea intre 200-300 i-am zis . Da, am comparat-o cu Hora si suna mai bine oricum. Nu am facut din rahat brici, mi-am spus doar parerea, nu era nevoie sa sari...

Va dau eu un gibson daca vreti :)

Link to comment
Share on other sites

de ce sa fim patrioti cu porcariile pe care ei ni le vand diferentiat fatza de alte piete?

de ce sa fie patriot,ca sa planga ca a dat banii pe o matura cu corzi?sa intrebe ce corzi sa isi ia ,cum sa pileasca nutul poate , poate scoate ceva din ea?mai bine te apuci de cositorit burlane decat sa iti iei o chitara nasoala,dar atat de nasoala incat sa iti rupi degetele si sperantele in ea.

 

 

Am zis sa fim patrioti ca o gluma. Despre chitarile Hora nu stiu prea multe. Am si eu una student pe care am inceput sa cant, de pe vremea cand o fo mama mai mica ca mine si nu e rea si am cantat de cateva ori pe una electro-acustica din 2007 d-alu un prieten. O dat 10 bete pe ea(1000 RON) si arata si suna destul de bine (din experienta mea cam.........putina, dar si din alui, mai multaaa).Stiu numa ca a scazut calitatea lor de-a lungul anilor (si din cate am auzit au fost destul de bune). Cat despre Stagg am si eu una electro-acustica. Nu o fost scumpa si e destul de buna (pt un Stagg si pt. un incepator).

 

Acum am scris cam mult despre nimic :) . Dar sper ca cel ce are nevoie de ajutor sa gaseasca una buna. :)

 

recomandati-mi si mie o chitara acustica ieftina, dar buna, mai pt incepatori asa. Am o luna "experienta" pe clasica, un reghin din 86' . vreau sa mai invat pe clasica, si, la iarna sa imi cumpar acustica. Ma gandesc la ceva intre 200-350ron maxim. Ce imi recomandati?

 

 

uite aici doua care se incadreaza in bugetul tau

http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...dProductID=1251

http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...dProductID=1252

 

Aria is chitari destul de bune pt banii lor.

Link to comment
Share on other sites

Guest Hannibal_flo

mersi pt sfaturile voastre, cand o sa am banii in mana si o sa fiu gata sa imi cumpar chitara, o sa revin, poate o sa mai creasca bugetul pana atunci:) mai invat pe reghinul meu pana atunci;) :)

Link to comment
Share on other sites

-http://www.barock.ro/?option=com_content&a...amp;parentID=28 presupun ca aia mai scumpa e mai buna . isi merita banii ?

 

-pe site-ul powerstate sunt foarte multe tipuri si nu stiu dupa ce criterii sa le diferentiez

http://powerstate.ro/FILES/HUN/VORSON/gitar/tremolos.html

http://powerstate.ro/FILES/HUN/VORSON/gitar/fixhurlabas.html ce parere aveti despre firmele astea ? eu nu am mai auzit de ele si preturile sunt suspect de ieftine

 

-pe mcmusic am vazut ca sunt multe chitare aria . nici de firma asta nu am auzit

http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...ndProductID=979

http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...ndProductID=969 astea imi plac de aici

 

Nu e musai sa fie din cluj , la o adica o pot comanda . Exista vreun best buy pe siteurile astea din tara , ceva care sa iese in evidenta prin raportul calitate-pret ?

Edited by ichim
Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Stratocaster sau Les Paul cred ca e perfect :-s ... depinde ce sunet preferi ... mai cald mai agresiv?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.