www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara cosmarurilor noastre(chitari urate)


teckus
 Share

Recommended Posts

Guest Leibnitz

de multe dintre chitarele astea mi-e chiar mila; la unele aproape ca am plans cand le-am vazut, oamenii n-ar trebui sa faca astfel de chitari. fidel formei Stratocaster.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 229
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

N-are treaba istoria cu felul cum arata. Iar daca Ritchy Bitch nu sunt chitare care mizeaza pe aspect...mihaitarta, chitara aia roz e a ta? :) Acum o vazui...

On topic - uitati aici o capodopera. Gentlemen, let's milk that guitar!

 

PS Poza e luata de pe siteul:http://www.duesenberg.de/ . Are cineva idee cine canta la inceput cand se incarca site-ul? Bagati o ureche, poate ma lamureste cineva!

Frumoasa chitara, cred ca trebuie sa ii dam titlul de cea mai frumoasa chitara urata :)

Link to comment
Share on other sites

cu tot respectul dragii mei, dar sunteti atat de departe de adevaratul inteles al cuvantului HÂD incat imi permit sa va corectez :)) caci am avut onoarea de a scrie despre asa basmuztenii... iar prima mea chiatra electrica a fost una sovietica, Formanta A3.

 

Custom Sovietic: World-039-s-Ugliest-Guitars-3.png

 

 

mai mult despre creatorul sovietic de chitari, aici: http://news.softpedia.com/news/World-039-s...ars-49673.shtml :)))

 

Si oareucm reversul... http://news.softpedia.com/news/Shakira-039...red-47020.shtml

Link to comment
Share on other sites

cu tot respectul dragii mei, dar sunteti atat de departe de adevaratul inteles al cuvantului HÂD incat imi permit sa va corectez :) ) caci am avut onoarea de a scrie despre asa basmuztenii... iar prima mea chiatra electrica a fost una sovietica, Formanta A3.

 

Custom Sovietic: World-039-s-Ugliest-Guitars-3.png

 

 

mai mult despre creatorul sovietic de chitari, aici: http://news.softpedia.com/news/World-039-s...ars-49673.shtml :) ))

 

Si oareucm reversul... http://news.softpedia.com/news/Shakira-039...red-47020.shtml

 

Zici ca dai la manivela si mai bagi o fisa sa canti la ea :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest the unforgiven

:) chitarile alea sunt bune de ceva?? Adica poti sa canti la ele? Daca ai putea ar fi super :)

Eu recunosc ca imi plac lucrurile mai uzate dar e prea de tot:))

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest ain't-affraid-to-die

mie imi place cum arata telecasteru(cred ca sunt printre putinele pers) si chitara lui may...nu imi plac chitarile alea de au grifu terminat brusc....si nici formele prea colturoare nu imi plac...si nici alea de la zz top care zici ca au o pisica prinsa pe ele cu super glue si cand incep sa cante te astepti chitara sa miaune:))

Link to comment
Share on other sites

Guest ExTrode
mie imi place cum arata telecasteru(cred ca sunt printre putinele pers) si chitara lui may...nu imi plac chitarile alea de au grifu terminat brusc....si nici formele prea colturoare nu imi plac...si nici alea de la zz top care zici ca au o pisica prinsa pe ele cu super glue si cand incep sa cante te astepti chitara sa miaune:))

 

 

esti printre putinele persoane care carora le place telecasteru? hahahahhahahahahahahhahahahahahahahahahha

 

 

stai ca nu am terminat, hahahahahahhahahahahahahahahahaha

Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
esti printre putinele persoane care carora le place telecasteru? hahahahhahahahahahahhahahahahahahahahahha

 

 

stai ca nu am terminat, hahahahahahhahahahahahahahahahaha

 

lasa fata sa se bucure de unicitatea ei :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Inca una:
sa stii ca aceasta chitara suna spectaculos de bine, eu am incercat una mai dmeult si ca prostu nu am cumparat-o ca era roz, dar dupam mi-a parut rau, chitara suna fantastic si culoarea ar fii fost la bashcalie.

 

 

Imaginativa un stil de muzica uitandu-va la monstruozitatile astea :)

Mie unu nu-mi vine altceva in minte decat Petre Geambasu, Savoi, si alte "bãlãrii" :)

Omule, tzie chiar nu-tzi plac chitarile care suna fantatstic de bine din cate vad, dar cum zice si vorba din batarni '' pt unii muma, pt altzii ciuma'' :)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mie nu imi place forma de LP de niciun fel. Dupa cum zicea si cineva pe forum, e o buturuga cu corzi. Daca nu sunau asa bine, poate dispareau pana acuma :).

 

Si btw, am cantat pe un LP, suna extraordinar, nu am ce zice, da nu mi-a placut cum se simtea la mana si nici cum arata (clasic sunburst).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.