www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Inseamna "un Chitarist Bun"?


Morgred
 Share

Recommended Posts

zzz : Musaro latra si latra .....ce-ar fi sa nu mai latre el la artistii nostri , oriunde si oricare ar fi ei . Rusine pentru el ....penibil.

 

Musaro nu "latra" pentru ca in primul rand nu e un caine...e un OM, care de cant sunt eu pe forum s-a comportat exemplar si a contribuit la sectiunea duelului chitaristic cu multe piese, unele chiar foarte reusite...eu nu l-am vazut denigrand niciodata vreun artist roman...in cazul topicului de fata, s-a aparat si a replicat acuzelor gratuite si jignirilor cu tenta rasista pe care i le-a adus sorin tudoran...Nu cred ca s-a facut de rusine si nici ca este penibil...eu daca faceam asemea jigniri directe cu tenta rasista asupra vreunui user de pe acest forum eram banat instanteneu...dar sorin tudoran continua sa ii jigneasca direct pe Dan Andrei Aldea, Cyfer, Adriano, Anca, etc...este corect sau nu ??...legea este pentru toata lumea sau numai pentru plebe ???

Link to comment
Share on other sites

zzz : Musaro latra si latra .....ce-ar fi sa nu mai latre el la artistii nostri , oriunde si oricare ar fi ei . Rusine pentru el ....penibil.

 

Mai nou suntem Europeni ! (?)

Vezi ca ai prea multe posturi.Prima data citeste tot ce s-a postat pe forum daca ai invatat sa navighezi prin el .

 

Esti membrul Nr 7.743 , nu toti acesti chitaristi sunt profesionisti , sunt oameni la care le place sa cante la chitara sa asculte muzica si se asteapta de la cei profesionisti sa impuna o conduita civilizata si constructiva .Asteapta sfaturi indrumari chiar daca nu vor canta altundeva niciodata decat la "Duel_rgc.ro ".Chiar asta-i scopul unui forum un schimb de experienta .Din schimbul de opinii toti asteptam sa invatam cate ceva , sa furam "meserie" .Asa ca aceste atacuri nu ajuta la absolut nimic.

 

Sorin s-a referit la cum canta Malmsteen muzica lui Hendrix , si ca i-ar putea arata cateva lick-uri .Sunt convins ca nu din rautate a spus .

 

Sunt convins ca Malmsteen cunoste si el lickurile dar nu vrea sa intre in alt domeniu , este un mare chitarist si trebuie sa stea pe "imaginea sa", creata cu multa munca .Trebuie sa cante ca el nu sa imite nu are nevoie sa demonstreze ca poate canta si el ca si Hendrix , dar sunt precis ca a studiat si el de toate, n-a invatat sa cante la chitara din "aer".

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

@red x: cu tot respectul....un 'nou nick name' iesit din senin sa apara sarmanul dom.le sorin Tudoran?? Sa ne ausim cu bine. Merci la toti.

imi cer scuze ca intervin.nu am citit cu atentie tot topicul pt ca il consider o pierdere de timp la fel de mare ca latratul cainilor la luna,dar cu tot respectul pt dl Sorin Tudoran(de care cu regret si rusine pentru mine a trebuit sa forez adanc pe internet sa aflu ce reprezinta in istoria muzicii romanesti) tin sa spun ca Adriano este unul din cei mai respectuosi oameni pe care ii stiu.sper ca atentia dvs sa se canalizeze nu in gasirea de solutii la intrebarea ce este un chitarist bun ci la imbunatatirea comunicarii intre cei tineri si cei cu experienta care ne pot ajuta si inspira,nu batjocori.

cu mult drag astept invataturile celor ce au o vorba buna de zis si ca sa parafrazez o vorba a unui prieten :"si am zis,canta ba da-te dr**u si uite asa am luat locu' 4 la mamaia din 32 de judete"

Link to comment
Share on other sites

Musaro nu "latra" pentru ca in primul rand nu e un caine...e un OM, care de cant sunt eu pe forum s-a comportat exemplar si a contribuit la sectiunea duelului chitaristic cu multe piese, unele chiar foarte reusite...eu nu l-am vazut denigrand niciodata vreun artist roman...in cazul topicului de fata, s-a aparat si a replicat acuzelor gratuite si jignirilor cu tenta rasista pe care i le-a adus sorin tudoran...Nu cred ca s-a facut de rusine si nici ca este penibil...eu daca faceam asemea jigniri directe cu tenta rasista asupra vreunui user de pe acest forum eram banat instanteneu...dar sorin tudoran continua sa ii jigneasca direct pe Dan Andrei Aldea, Cyfer, Adriano, Anca, etc...este corect sau nu ??...legea este pentru toata lumea sau numai pentru plebe ???

10000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

00000000000000000000000000

chestia cu scufita rosie e chiar penibila :)

Link to comment
Share on other sites

cu tot respectul pt toata lumea care a postat pe topicul asta, dar... unde sunt moderatorii atunci cand chiar au treaba de facut???
asa ca dnu cosu si dnii moderatori, faceti-va treaba. ca ne caram si ramane forumul numai la nivel de "ce e un mixer si ce face el" sau " coarda mai groasa o pun sus sau jos".

Rãzvan, e a doua oarã când faci apelul cãtre moderatori. E foarte uºor sã vii acum, dupã 496 de posturi în topic ºi sã-i iei la întrebãri pe admini cum cã de ce nu iau mãsuri. E foarte uºor acum, când s-a clarificat cât de cât situația topicului sau poziția unora ºi altora, tu sã apari de douã ori ºi sã ºtii ce mãsurã se cuvenea luatã acum 400 de mesaje...de parcã forța adminilor ar rezolva toate dilemele legate de conținutul acestui topic.

 

Moderatorii îºi fac treaba foarte bine, iar acest forum este unul dintre cele mai bine organizate, ordonate ºi cuprinzãtoare din câte am folosit pânã acum. Mai e ºi bine "igienizat" de linkuri inutile, spamuri, trolleri, etc. Situația acestui topic este ceva mai complicatã. Când ai de-a face cu douã legende, este foarte greu sã iei mãsuri radicale, mai ales atunci când topicul nu merge într-o singurã direcție, ci se schimbã de la un post la altul...

 

Nu cred cã e cea mai strãlucitã idee sã ameninți cu plecarea de pe forum a unui "plural colectiv" în care te ºi incluzi, sã o faci ºi în numele altora, nu doar în al tãu propriu...

Link to comment
Share on other sites

cyfer, hai nu te supara si pe mine acum. e a doua oara cand fac apelul pt ca e a doua oara cand ma simt ca dracu doar citind toate posturile. nu cred ca asta era scopul initial al rgc, nu cred ca asta ar trebui sa fie viitorul si mai ales nu pt asta m-am inregistrat eu aici si ca mine multi altii. din statistici, sunt f multi cei care doar citesc fara sa se implice.. si ce citesc ei? ce invata ei?

asta mai lipsea acum, sa te iei de mine care inca mai cred ca se poate face ceva, in sensul omenesc. hai mai gandeste-te, zau asa.

Link to comment
Share on other sites

Guest Red_X

Da sarmane Musaro ; la fiecare cuvint urit pe care-l spui , se pare ca iti primesti recompensa . L-ai jignit pe Stratman apoi pe Sorin , cel putin 30 de jigniri , nu vrei sa termini ..ii dai inainte.

 

@karpi am citi tot topicul asta si nu numai .Eu si colegii mei ...aici de fata , stim bine de tot ce vorbim !

Link to comment
Share on other sites

Guest Adi Sabau
......Situația acestui topic este ceva mai complicatã. Când ai de-a face cu douã legende, este foarte greu sã iei mãsuri radicale, mai ales atunci când topicul nu merge într-o singurã direcție, ci se schimbã de la un post la altul...

 

Tra' sa recunosc. Aici sunt de acord cu tine.

 

Sunt, in schimb, mai putin impacat cu relatia dintre tine si Dan Aldea - care, intr-un fel, contrazice ce spui tu mai sus.

 

 

P.S. Red_X ... stai in banca ta! Citeste posturile din urma .. p'orma po' sa vii la tabla.

Link to comment
Share on other sites

cyfer, hai nu te supara si pe mine acum. e a doua oara cand fac apelul pt ca e a doua oara cand ma simt ca dracu doar citind toate posturile. nu cred ca asta era scopul initial al rgc, nu cred ca asta ar trebui sa fie viitorul si mai ales nu pt asta m-am inregistrat eu aici si ca mine multi altii. din statistici, sunt f multi cei care doar citesc fara sa se implice.. si ce citesc ei? ce invata ei?

asta mai lipsea acum, sa te iei de mine care inca mai cred ca se poate face ceva, in sensul omenesc. hai mai gandeste-te, zau asa.

Te înțeleg perfect. Nu îți plac aceste polemici acide. Vestea proastã e cã nu ai cum sã le opreºti. Au fost ºi vor mai fi. Vestea bunã este cã aceste "scandaluri" nu deturneazã în nici un fel alte pãrți ale forumului. Ai vãzut cã toate topicurile primesc un rãspuns, inclusiv acela cu "la ce e bun un mixer". :) Oamenii au ce citi.

 

Nu mã iau de tine, ci de ideea de a-i face responsabili pe admini pentru toate mizeriile ºi anomaliile de comunicare de pe acest topic. De exemplu, ar fi mai util sã-ți oferi serviciile pentru postul de moderator ºi de acolo poți sã dezbați direct cu adminii ºi sã-ți spui pãrerea.

 

 

Sunt, in schimb, mai putin impacat cu relatia dintre tine si Dan Aldea - care, intr-un fel, contrazice ce spui tu mai sus.

Mai citeºte o datã. Eu vorbeam de moderatori/admini.

Link to comment
Share on other sites

De exemplu, ar fi mai util sã-ți oferi serviciile pentru postul de moderator ºi de acolo poți sã dezbați direct cu adminii ºi sã-ți spui pãrerea.

mersi, dar problema e lipsa de timp si mai ales ca uneori pot deveni destul de acid cand sunt stapan pe o treaba, dar nu asta e subiectul aici, acum.

 

ma refeream indirect la faptul ca orice "urias" poate fi domolit, intr-un fel sau altul, cand chemam la 112 moderatorii. e ca arbitrul ala mic, slab si chel dintre doi boxeri la categoria grea. in fine, ma culc, vorbim maine.

Link to comment
Share on other sites

ma refeream indirect la faptul ca orice "urias" poate fi domolit, intr-un fel sau altul, cand chemam la 112 moderatorii. e ca arbitrul ala mic, slab si chel dintre doi boxeri la categoria grea. in fine, ma culc, vorbim maine.

Aºa e, dar aici tind sã cred cã n-ar fi mers. Warn-urile sunt bune atunci când cei care le primesc se sinchisesc de ele. În acest caz, ele ar fi încins ºi mai mult spiritele. Cât despre "ban", ar fi fost foarte greu pentru moderatori sã-ºi ia o asemenea rãspundere.

Link to comment
Share on other sites

Guest u_morphine
nU TE-A INVATAT BINE CINE TE-A IVATAT .. Bogdan .. si n-ai ales bine adversarul ..]

 

 

Cu mare drag polemizez cu time ...

 

 

Edit: Bogdan, ce faci ... iti modifici postul ....???

 

 

Adi, dacã tot eºti pe forum, cred cã îmi eºti dator cu o explicație. Ce a fost cu mesajul ãla delirant postat de tine dupã ce eu ți-am rãspuns la toate întrebãrile ºi am plecat la culcare??? Ce modificãri de posturi vedeai tu la ora aia în absența mea ºi unde??? Dacã nu ai explicații, aºtept scuze, de la tine am pretenții...

 

Bogdan

Link to comment
Share on other sites

Guest Adi Sabau
Mai citeºte o datã. Eu vorbeam de moderatori/admini.

 

Ha, ha .. mea culpa, gresala de punctuatie ... sau nu..!!! chestia asta: 'care, intr-un fel, contrazice ce spui tu mai sus" se referea la cuvantul "relatia" si nu la Dan Aldea.

 

 

Chestiunea e nasoala din urmatorul considerent: cei doi au plecat elegant de pe topic pentru ca nu au cu cine vorbi ...

 

Nici eu, (presupunand ca as fi chitarist bun ) - , chiar dac-as locui in Zimbabwe, n-as sta prea mult pe un forum care-mi este ostil.

(Chit ca-i romanesc)

 

S-au simtit oamenii bine aici? ... NU . Au fost bine primiti? ... ... NU.

 

Atunci, ce va mai mirati...??

Link to comment
Share on other sites

Guest Adi Sabau
Adi, ..... dacã nu ai explicații, aºtept scuze, de la tine am pretenții...

Bogdan

 

 

Bogdane, imi CER SCUZE. Stiu ca le accepti, si-ti multumesc.

 

In ziua aia bausem patru beri. ... acu' am baut cinci ... crezi c-ar trebui sa continuam discutia ...???

 

Parerea mi-o pastrez si cred in continuare ca scandalul l-ai provocat tu .... de-asta te-am si atacat ...

 

 

P.S. .. astept raspuns ... :) cu prietenie ...

 

P.P.S. .. nu-ncerca sa ma perii ... sunt fan Dan Aldea

Link to comment
Share on other sites

Ha, ha .. mea culpa, gresala de punctuatie ... sau nu..!!! chestia asta: 'care, intr-un fel, contrazice ce spui tu mai sus" se referea la cuvantul "relatia" si nu la Dan Aldea.

Tot n-ai înțeles...

Uite paragraful meu:

Moderatorii îºi fac treaba foarte bine, iar acest forum este unul dintre cele mai bine organizate, ordonate ºi cuprinzãtoare din câte am folosit pânã acum. Mai e ºi bine "igienizat" de linkuri inutile, spamuri, trolleri, etc. Situația acestui topic este ceva mai complicatã. Când ai de-a face cu douã legende, este foarte greu sã iei mãsuri radicale, mai ales atunci când topicul nu merge într-o singurã direcție, ci se schimbã de la un post la altul...

Acum înțelegi? Când moderatorii au de-a face cu douã legende etc... NU eu. Eu nu sunt moderator.

Deci nu are legãturã cu interacțiunea dintre mine ºi Aldea.

 

Poate citeºti mâine, când îți trece efectul berilor.

Vezi cã e o regulã aici. Don't drink and RGC :)

 

Noapte Bunã

Link to comment
Share on other sites

Guest u_morphine
Bogdane, imi CER SCUZE. Stiu ca le accepti, si-ti multumesc.

 

In ziua aia bausem patru beri. ... acu' am baut cinci ... crezi c-ar trebui sa continuam discutia ...???

 

Parerea mi-o pastrez si cred in continuare ca scandalul l-ai provocat tu .... de-asta te-am si atacat ...

 

 

P.S. .. astept raspuns ... :) cu prietenie ...

 

P.P.S. .. nu-ncerca sa ma perii ... sunt fan Dan Aldea

Mulțumesc pentru explicații, Adi, scuzele nu mai erau necesare, am cerut ori unele, ori celelalte. Eu nu perii pe nimeni, sunt independent, pe picioarele mele ºi nu mã scald în Dâmbovițe tulburi...Sper sã mai citeºti o datã tot topicul într-o zi mai limpede... sau mãcar o parte din el, începând cu prima mea intervenție...Succes! Dacã tot asta îți va fi concluzia, eu ți-o respect.

Bogdan

Link to comment
Share on other sites

Guest Adi Sabau

Am inteles fiarte bine Cyfer. Faci curte moderatorilor ...

 

. OK, fiecare poa' sa faca ce vrea...

 

... da' sa nu ma implice si pe mine ....

Link to comment
Share on other sites

Da sarmane Musaro ; la fiecare cuvint urit pe care-l spui , se pare ca iti primesti recompensa . L-ai jignit pe Stratman apoi pe Sorin , cel putin 30 de jigniri , nu vrei sa termini ..ii dai inainte.

 

@karpi am citi tot topicul asta si nu numai .Eu si colegii mei ...aici de fata , stim bine de tot ce vorbim !

 

@domnule X: Salut, daca lam jignit pe stratman I cer scuze publice, am mare respect pentru persoana respectiva.

 

Al doila rand, domnule X nu te mai incrancena atat, cum a mai spus deasupra imi pare rao daca am intrat in discutie cu domnule tudoran si daca trebuie sa cedeze cineva pentru sa se termine discutia aceasta injositoare in care mam bagat eu as fi bucuros de a ceda, admini poate sa stearga si postarile mele daca este cazu, si va las sa dscutati intre voi discutile aceste interesante.

 

@Karpi : recitind postarile tale de pe aici si raspunsuri pe care le ai dat mi am dat seama ca esti un domn cu un mare character, superior si bazat, tot respectul meu!!! Indifferent de idei al musici si al chitarei care poate sa fie diferite de ale mele mam dat seama ca esti o persoana de calitate.

 

@prieteni de pe rgc: Merci la toti si un ultim sfat (pentru voi si pentru mine) de la un muritor de rand inainte sa parasesc topical acest:

 

Gresim cu toti, cateodata, indiferenta, poate sa doare mai mult decat oricare cuvant spus.

 

Numai bine si respect. ADRY

Link to comment
Share on other sites

Guest lp2005
@domnule X: Salut, daca lam jignit pe stratman I cer scuze publice, am mare respect pentru persoana respectiva.

 

Al doila rand, domnule X nu te mai incrancena atat, cum a mai spus deasupra imi pare rao daca am intrat in discutie cu domnule tudoran si daca trebuie sa cedeze cineva pentru sa se termine discutia aceasta injositoare in care mam bagat eu as fi bucuros de a ceda, admini poate sa stearga si postarile mele daca este cazu, si va las sa dscutati intre voi discutile aceste interesante.

 

@Karpi : recitind postarile tale de pe aici si raspunsuri pe care le ai dat mi am dat seama ca esti un domn cu un mare character, superior si bazat, tot respectul meu!!! Indifferent de idei al musici si al chitarei care poate sa fie diferite de ale mele mam dat seama ca esti o persoana de calitate.

 

@prieteni de pe rgc: Merci la toti si un ultim sfat (pentru voi si pentru mine) de la un muritor de rand inainte sa parasesc topical acest:

 

Gresim cu toti, cateodata, indiferenta, poate sa doare mai mult decat oricare cuvant spus.

 

Numai bine si respect. ADRY

 

Salut Adriano,

 

Nu ai suparat pe nimeni pe aici, nu trebuie sa pleci. Asta cu stransul jucarillor si plecatul acasa e un lucru foarte urat si "cateodata" las. Adica venim, spargem gasca si plecam.

Nu da' sfaturi pentru ca inca nu stii cine le accepta. Poti sa-ti exprimi pareri ca si mine. Esti unul dinre cei mai calculati useri RGC in ceea ce spui (felicitari pentru asta). Cum spuneai intr-un post anterior pentru tine cantatul la chitara e o pasiune. De-asta ai venit aici. Totusi, niciodata nu-i subestima pe ceilalti. Lucrul asta e ceva ce multi de pe aici trebuia sa-l invete (inclusiv unele V.I.P-uri).

Eu ii povesteam unui coleg de la lucru cat de fain era in Romania comunista cand cantam prin '80 si '90, ca dupa aproximativ un an (de povesti de-ale mele inflorite ca sa para concertele cat mai occidentale) sa-mi povesteasca el cat de fain era in North America cand "el" canta cu Rush ... si multi altii (peste vara).

 

Numai bine,

Edited by lp2005
Link to comment
Share on other sites

@adriano musaro - cred ca ar trebui sa-ti reevaluezi pozitia cu privire la acest topic. nu cred ca te-au afectat intr-atat cuvintele unuia (ST) sau altuia (redx), iar daca e asa, n-ar trebui sa le iei, totusi, in seama. cei care te cunosc (ca user rgc, evident) te apreciaza. restul chiar nu conteaza.

 

in alta ordine de idei, nu cred ca moderatorii/adminii ar trebui sa stea indiferenti.

din ce stiu eu, asta e un forum cu reguli, de care am tinut in permanenta cont (chiar si atunci cand am sarit calul - discutia cu cristi, userii mai vechi o stiu, cu siguranta).

in momentul intrarii pe rgc orice persoana isi asuma si regulile utilizarii forumului. altfel, ele sunt inutile...daca o legenda a rock-ului romanesc nu respecta aceste reguli, nu vad de ce le-ar respecta restul de useri..nu-mi aduc aminte sa fi citit in regulament "daca esti legenda rock poti sa faci ce vrei pe rgc...".

daca nu le aplicati, desfiintati-le, taica, altfel frizam penibilul.

 

pe de alta parte, cum va suna "a intrat X pe rgc si-a facut mizerii. in secunda doi a luat warn/a fost banat..."? nu-i da o tenta de credibilitate forumului? de tinuta? io zic ca da.

 

cine a urmarit topicul de fata a putut observa ca se poate polemiza si intr-un mod decent. doar n-am intrat pe rgc sa fim toti de acord, d'oh!!

Link to comment
Share on other sites

Guest u_morphine

Vali, atât argumentele tale, cât ºi cele susținute de Cyfer sau Rãzvan sunt pertinente. Din pãcate, lumea e mai puțin pregãtitã sã asculte argumente empirice... Dincolo de formatul discuțiilor de pe acest topic, sã reflectãm puțin la problemele ridicate de conținutul lui, unele probleme rãmase neelucidate. Oare adminii ºi moderatorii s-or fi gândit sã fie mai “toleranți” datã fiind miza vehiculatã la un moment dat pe acest topic? Oare e important sã cunoaºtem toți care împãrtãºim o pasiune comunã, chitara, istoria, de preferințã nedeformatã, a rockului românesc, sã putem asculta înregistrãri de la acei “grei” care ni le-au promis? Eu tind sã cred cã e musai sã se aleagã apele, cele limpezi, de cele tulburi ºi asta ar fi ceea ce eu îndrãznesc sã numesc un posibil interes prioritar... Eu unul sunt dispus sã fac chiar ºi un târg, pentru asta. Dacã aveți mizerii sau observații acide banabile, îndreptați-le pe toate împotriva mea!

 

E mult mai important sã fie restabilit adevãrul cu cumpãtare, cu cãrțile pe fațã ºi credibil în acelaºi timp...cu fapte, dovezi, nu siropuri.

 

E important sã se ºtie cu claritate ce sfori s-au tras ºi poate, se mai trag încã ºi care sunt interesele implicate...

 

Cu prietenie,

 

Bogdan

Link to comment
Share on other sites

Vali, atât argumentele tale, cât ºi cele susținute de Cyfer sau Rãzvan sunt pertinente. Din pãcate, lumea e mai puțin pregãtitã sã asculte argumente empirice... Dincolo de formatul discuțiilor de pe acest topic, sã reflectãm puțin la problemele ridicate de conținutul lui, unele probleme rãmase neelucidate. Oare adminii ºi moderatorii s-or fi gândit sã fie mai “toleranți” datã fiind miza vehiculatã la un moment dat pe acest topic? Oare e important sã cunoaºtem toți care împãrtãºim o pasiune comunã, chitara, istoria, de preferințã nedeformatã, a rockului românesc, sã putem asculta înregistrãri de la acei “grei” care ni le-au promis? Eu tind sã cred cã e musai sã se aleagã apele, cele limpezi, de cele tulburi ºi asta ar fi ceea ce eu îndrãznesc sã numesc un posibil interes prioritar... Eu unul sunt dispus sã fac chiar ºi un târg, pentru asta. Dacã aveți mizerii sau observații acide banabile, îndreptați-le pe toate împotriva mea!

 

E mult mai important sã fie restabilit adevãrul cu cumpãtare, cu cãrțile pe fațã ºi credibil în acelaºi timp...cu fapte, dovezi, nu siropuri.

 

E important sã se ºtie cu claritate ce sfori s-au tras ºi poate, se mai trag încã ºi care sunt interesele implicate...

 

Cu prietenie,

 

Bogdan

man, io nu-s asa profund (intrigi, conspiracy etc.) si, desi trebuie sa admit ca de la o vreme asta-i primul topic pe care-l citesc, nu-s de acord cu aplicarea preferentiala a regulilor.

istorie, rock, musica, who cares? unii si-au luat ban pentru mai putin decat s-a comis pe topicul asta.

lumea ii da in sus si-n jos cu moralitate, valori, chestii...nu sunt cele doua personaje care au facut atatea valuri niste valori, la care ne raportam? macar prin ceea ce au facut/realizat/achieved, bla-bla??

careva's'zica ne intereseaza valorile, ne agatam de ele, dar p-astea nu le supunem acelorasi reguli??

e evident ca n-o sa fie toata lumea de acord cu ce zic ei, dar asta nu le da dreptul sa incalce regulile asupra carora, in fond, am cazut de acord cu totii din momentul in care ne-am inregistrat pe forum. si asta-i un beculete care trebuia sa li se fi aprins.

o sa devenim instrumentisti mai buni sau mai intelepti daca halim chiar orice de la ei? nu cred.

pe topicul asta s-a sarit calul. si da, adminii sau moderatorii sau cum i-o chema ar trebui sa ia atitudine, altfel prin ce isi justifica aceasta calitate, doar prin configurarea forumului si prin adaugarea de anunturi?

 

 

cand am vazut Dan Andrei Aldea pe forum, am zis WOW, la fel si cand am vazut ST (pentru ca stiam de el din auzite, nu am apucat sa ascult nimic din ce a cantat). si cu ce raman eu, chitaristul invatacel de blues, din prezenta lor pe forum?

 

chiar, domnilor Dan Andrei Aldea si Sorin Tudoran - cu ce ne puteti fi de folos?

 

@midnight rider isi iese din pepeni , justificat sau nu, dar macar e tangibil, pot sa-l sun si sa ne vedem, ne putem contra in particular (desi n-am prea avut motive), invat lucruri de la el, despre chitari, muzica si nu numai...

@cyfer, la fel.

pe chitaristii de care vorbiram nu-i "vad" decat pe forum si, pana acum, nu mi-au dat mare lucru.

Link to comment
Share on other sites

Guest u_morphine

E corect ce susții, Vali, dar dã-mi voie sã te întreb, ce pãrere ai acum despre cei care “au sãrit calul” împotriva mea, nejustificat ºi împotriva tuturor regulilor, pe douã topicuri ale acestui forum, unii chiar cerând insistent sã fiu banat, fãrã ca eu sã fi încãlcat vreo regulã? Nu s-a sesizat nimeni, nici mãcar tu, Vali, nici împotriva celor tangibili, nici împotriva celor mai puțin tangibili, care le-au încãlcat, nu m-am sesizat nici mãcar eu, cel atacat mizerabil… Care e ideea? Ideea e cã trebuie sã câºtige argumentele susținute de probe, fapte, explicații, nu cele susținute de emoții ºi isterii generale… Cum pot sã câºtige teren ºi legitimitate explicațiile dacã nu prin comparație cu enunțurile celelalte? Când interzici un tip de comunicare sau altul, e deja o opțiune de politicã a forumului…ceva mai mult decât simpla interdicție a uzului de invective ºi injurii pe forum… sper cã sesizezi diferența…

 

Bogdan

Edited by u_morphine
Link to comment
Share on other sites

@domnule X: Salut, daca lam jignit pe stratman I cer scuze publice, am mare respect pentru persoana respectiva.

 

Al doila rand, domnule X nu te mai incrancena atat, cum a mai spus deasupra imi pare rao daca am intrat in discutie cu domnule tudoran si daca trebuie sa cedeze cineva pentru sa se termine discutia aceasta injositoare in care mam bagat eu as fi bucuros de a ceda, admini poate sa stearga si postarile mele daca este cazu, si va las sa dscutati intre voi discutile aceste interesante.

 

@Karpi : recitind postarile tale de pe aici si raspunsuri pe care le ai dat mi am dat seama ca esti un domn cu un mare character, superior si bazat, tot respectul meu!!! Indifferent de idei al musici si al chitarei care poate sa fie diferite de ale mele mam dat seama ca esti o persoana de calitate.

 

@prieteni de pe rgc: Merci la toti si un ultim sfat (pentru voi si pentru mine) de la un muritor de rand inainte sa parasesc topical acest:

 

Gresim cu toti, cateodata, indiferenta, poate sa doare mai mult decat oricare cuvant spus.

 

Numai bine si respect. ADRY

Ciao Adriano! So che sei stato offeso, ma come puoi vedere, la maggioranza è con te, me compreso. Non c'è' motivo andare via. Si sà che sei un buon utente rgc, ed anche un nostro amico . cosi ti chiedo , perfavore resta!

 

(traducerea byCorraxe :) )

Link to comment
Share on other sites

Guest u_morphine

Hodie magistra nostra linguam Latinam nos docet. Illa non ad incertas personas narrat, sed ad sedulas discipulas et collegas. Attente eam audimus. Nos quoque sententias singulas pronuntiamus. :)

 

Bogdan

Link to comment
Share on other sites

Le mec a dit qu'il quitte ce thread, pas tout le forum.

 

(trad de mine)

正しい! まだ、私は彼がサポートを必要とすることを考える。

U bent juist! Nog, denk ik hij wat steun nodig heeft.

Είστε σωστοί! Ακόμα, σκέφτομαι ότι χρειάζεται κάποια υποστήριξη.

 

(trad de babel fish) :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.