www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Diferente Intre Vox Ac30cc1, Vox Ac30cc2 Si Vox Ac30cc2x


gigimarga
 Share

Recommended Posts

Guest MCMUSIC
Prietene, esti penibil. Sa inteleg ca nu-ti doresti clienti deloc? Asa crezi tu ca-ti

faci PR? Cu retorica de pipita violata in barul garii?

 

Sa stii ca n-am pierdut nici un episod din Teleenciclopedia, iar intre editiile ei

am mai pus mina si pe cite o carte. Sper sa nu fii dezamagit, dar nu sint mitic.

 

E 1:50 AM. Discursul si ora inaintata imi sugereaza ca bishnitzul dumitale

nu merge asa de bine pe cit iti doresti. De altfel, cum sesizase alt coleg forumist,

cu genul asta de atitudine iti vei indeparta si bruma de clienti cu putere de

cumparare, raminind doar cu fanii prepuberi care-ti degusta tonul.

 

Mult succes la vindut cabluri si corzi!

 

Domnule Dudu,

 

Cu cablurile, merge bine treaba! Nasoleala mare e cu chitaristii, de nivelul dumitale, "este" afoni rau, impertinenti, maimutoi, rauvoitori, de bani gata unii ( cred ca banu' le de posibilitatea ), degeaba altii!

 

DISTINCTIE: AICI MA REFER LA CEI CARE AU ATITUDINEA ACESTUI "MENUMORUD"!

 

Am tot respectul pentru cei care vor sa invete ceva din aceste discutii! Multi sunt chiar peste nivel, le cer scuze pe aceasta cale!

 

Totusi, cine e mitic, dumneata sau eu? Vacar sau muzician?

Si lasa-ne noua treaba cu PR-ul, sigur suntem mai buni ca tine! Habar n-am ce ai vrut sa zici despre Teleenciclopedie, e un nou curs la distanta? DPM!

Daca ai ceva de comentat, te rog sa ma contactezi! Hai sa facem o cantare impreuna daca esti asa de tare, miticule!

Edited by MCMUSIC
Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

si totusi ,,, daca s-au lamurit diferentzele intre diferitele modele vox,,, de ce se insista pe vesnica problema a relatiei vanzator-cumparator ???

Link to comment
Share on other sites

Cine nu a inteles de ce s-a suparat jack [aka MCMUSIC] habar-nu-are ce inseamna PR, chia daca reactia lui a fost usor exagerata (probabil pentru ca nu e prima oara ...)

 

Cat despre "facut in china" - zicea cineva mai sus : cui naiba ii pasa ? <<Russian parts, american parts ... they're all made in TAIWAN>>

 

Daca as avea atatia bani disponibili, probabil ca mi-as lau si un vox AC [pe langa un anume MESA] pentru cum suna mai mult decat pentru ceea ce reprezinta...

 

Oricum eu sunt "client" mcmusic de mult, si chiar am observat o diferenta in atitudinea vanzatorilor de cand a aparut acest user pe forum, asa ca [bah, ma enervez degeaba].

Link to comment
Share on other sites

Ai fost la worksop-ul din octombrie 2007?

 

nu...

 

 

Dap...am probat voxul ac 15 celestion blue si nu m-a impresionat cu nimic...

In privinta promotiei de 10% reclama privind reducerea inca statea bine-merci pe RGC daca nu gresesc si la sfirsitul lunii martie...

In sfera de pret vox AC30 , sfatuiesc userul de mai sus sa-si ia un FENDER 65 DELUXE seria vintage,22w dar destul de loud sa dai cu toba........ingroapa cam tot ce aveti voi la mcmusic pe stoc

 

tare asta...am zis eu undeva ca vreau sa-mi iau amp???

iar discutia vad ca oricum s-a inflamat...

 

Ceva foarte interesant, de la Hiwatt: JVI = Clona AC30. PTP wiring, handmade. Am fost la Frankfurt, l-am vazut, fotografiat, ascultat.

BOMBOANA!

 

frumos arata...si mie imi si plac hiwatt-urile...

 

o intrebare mica si nevinovata am pus si eu...macel cu public a iesit pe aici...:)

multumesc pentru raspunsurile la obiect...m-am lamurit in mare!

Edited by gigimarga
Link to comment
Share on other sites

Ok....ca sa lamurim userul de mai sus

In esenta este vb de acelasi amp ac30 insa cu variantele cc1 (un singur difuzor),cc2(doua difuzoare),si cc2x(varianta mai scumpa evident insa mai buna cu difuzoare celestion blue...la fel si la ac15 X-ul din coada i-ti indica varianta cu celestion blue buldog)

O mica rectificare...cind m-am referit la atitudinea "vinzatorului" vorbeam chiar despre domnul MCMUSIC......baietii de la muzica sunt Ok....

Edited by Fenderaru
Link to comment
Share on other sites

Pur si simplu...extraordinar!!! :)

 

Nu-mi vine sa cred cum cum un vanzator - distribuitor (manager,patron s.a.) are acest discurs otv-ist fata de potentiali clienti! Asa cum spunea si karpi, putea spune asta pe un forum despre pescuit, la o sueta, sau la un pahar de apa plata in cismigiu sau la capsa - in functie de venituri - dar sa fie atat de grosolan, de grobian ... pe un forum care se vrea de "specialitate" in care se plimba si oameni care citeaza ce fac altii, din pagini web, dar si oameni care canta pe scene, castiga bani din asta, deci si profesionisti si semi, dar si diletanti si, de ce nu si bagatori de seama (ca sa mentin registrul izotopic al discursului), imi spune inca o data ce diferente de te ia cu ameteala ne despart de ceilalti

 

Daca ai stat in SUA (desi nu se vede) inseamna ca nu ai invatat nimic, nu am nimic cu nimeni, sunt client al magazinului sus numit, am fost chiar recent sa intreb anumite lucruri si mi s-a raspuns frumos, in limita amabilitatii si decentei.

 

MCMUSIC : daca sunt si oameni (virtuali clienti) care bat campii sau nu stiu despre ce e vorba, le raspunzi frumos, le explici profesionist, ii indrumi, astfel vei castiga simpatie; empatizezi cu clientul; azi pune o intrebare, maine cumpara un cablu, poimaine un vox de 1000 de euro. Cine castiga? Alt limbaj e demn de orice altceva de la vatmani, instalatori, spatii verzi s.a. si nicidecum de cineva instruit si curatel.

Link to comment
Share on other sites

Din discutia asta invatat doua lucruri:

1) atunci cand se cere o opinie, cei care raspund sa furnizeze o informatie bine documentata

2) atunci cand esti distribuitor/importator/vanzator, chiar daca te calca pe nervi o informatie gresita aruncata pe un forum de discutii despre unul dintre produsele pe care le vinzi, ar fi normal sa ai o atitudine diferita fata de potentialii clienti si fata de cei care posteaza informatia respectiva: sa le furnizezi informatia corecta si eventual sa-i inviti la magazin pentru a-i convinge, in nici un caz sa-ti sara tandara imediat si sa arunci cu noroi in dreapta si-n stanga, cu o atitudine extrem de aroganta. Cine stie? Poate mai si vinzi cateva AC30 daca tratezi subiectul cu un pic de diplomatie si un strop de reclama.

Din pacate nu-i prima oara cand se intampla.

Ar fi interesant de aflat care este volumul de vanzari al magazinelor de instrumente muzicale raportat la tipul de client: muzician profesionist, respectiv amator.

 

Scuze pentru offtopic. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest singuraticul

pacat....mai ca imi pare rau ca am fost client M&C Music anu trecut.....din cauza arogantei afisate atat de ostentativ...jignitor

oricum anu asta mi-am schimbat chitara si pot sa zic ca tipii de la ProGuitar au fost foarte amabili, cu care am putut purta o discutie civilizata...fara pic de aroganta sau superioritate afisata....

 

Domnule cu atitudinea dumitale nu iti faci prea multi clienti...

scz de offtopic

 

umila mea parere

Link to comment
Share on other sites

ce topic interesant... credeam ca se vorbeste de vox si cand colo, oamenii care se dau cu parerea sunt aia care nu au vox ac30.

 

N-am sa ma leg de MC music pentru ca ultima data cand am fost la ei am fost tratat cum se cuvine si chiar mi-a facut placere sa petrec 15 min in compania unor oameni de treaba.

 

Asa, deci, vox ac30 este un amplificator made in china, un rahat care suna beton si pe care nu l-as schimba nici macar pe un fender deluxe reveb 65 pe care am avut ocazia sa cant si nu doar 5 minute :).

 

Combinatia ac30 + celestion blue + fender este o reteta, asa cum este marshall jcm800 + vintage 30 + gibson les paul. Pe astea nu le poate inlocui nimic.

 

Nu poti sa le compari intre ele pentru ca sunt voci diferite. Gasiti amplificatoarele astea la magazinul mcmusic si cu siguranta le puteti testa. Cei care vor sa cante metale suparate ar trebui sa mearga pe cealalta reteta, cu marshall jcm800.

 

Per total, eu sunt foarte multumit de vox-ul meu made in china si chiar daca ar fi made in afganistan, nu m-ar deranja atat timp cat suna fix cum vreau eu. Nu ma intereseaza cate boabe de orez mananca aia care l-au facut si daca au avut dupa ce sa bea apa. Nici noi nu mancam caviar zilnic si totusi Loganul se vinde destul de bine.

 

Iar pentru angajatii si politica mcmusic in momentul de fata am tot respectul. Atitudinea lor fata de clienti s-a schimbat in bine in ultima vreme si chiar au scule misto pe stoc mai ales in domeniul amplificatoarelor.

Link to comment
Share on other sites

hai felixe lasa vrajeala...

mcmusic..nu inteleg de ce te agiti atat?

...crezi ca ajuta??...semeni ..ti-am mai zis..din ce in ce mai mult cu mr.G

sunt convins ca nu ai disparut ( apropos de mr.G ) din cauza bannerului de pe rgc...

deci...am fost in alte tari...si am vazut cum se face comertul cu instrumente..asa ca lasa-ne naibii cu tupeu asta de talcioc.

pe mine unu ma cam enervezi cu atitudinea ta..ai impresia ca o sa dam buzna la tine in magazin dupa de faci ca toti dracii pe forum??... ti-am zis de zeci de ori..calmeaza-te naibii odata...unde e mentalitatea clientul nostru stapanul nostru?...incet incet n-o sa mai cumpere nimeni nimic de la tine...mai ai si preturi romanesti...hai bafta si sper sa iei aminte !

Link to comment
Share on other sites

EmSimuzic strikes again...din seria - cleentu' nostru, sclavu nostru! :) "Domnule" mcmusic, din moment ce sunteti atat de cunoscator si atat de umblat prin lume, nu vad de ce nu ne-ati impartasi intelepciunea, intr-un mod... intelept. Atitudinea asta de va demonstreaza perfect caracterul si ceea ce urmariti de fapt - propriul interes.

Edited by AddRien
Link to comment
Share on other sites

felix, ca posesor de AC30 sunt de acord cu tot ce ai zis tu, inclusiv cu faptul ca face to face calin e o persoana placuta, dar asta am mai spus pe forum. totusi tu ti-ai schimbat atitudinea cu 180°. sa fim seriosi, esti chiar atat de influentabil? chiar consideri ca modul in care calin a raspuns aici si raspunde de obicei pe rgc e OK? nu discut faptul ca in esenta are dreptate in tot ceea ce spune, are si experienta comparativ cu copiii de aici, dar ar trebui sa aiba si mai multa intelepciune, deci cred ca ar trebui sa fie mai rezervat, sau cum au spus altii, mai diplomat.

Link to comment
Share on other sites

i'ati spus o data, de doua ori, de trei... dar pana cand? a gresit omul cand s'a evervat si a spus lucruri pe care nu trebuia sa le spuna dar hai sa fim seriosi... eu cred ca a inteles despre ce e vorba si nu mai sariti toti spunand aceleasi lucruri... parca ar fi o cearta intre copii... a gresit, a inteles si gata . (punct)... nu trebuie sa reluati si sa rereluati aceleasi porcarii ba ca'si pierde omul clientii ba na nuj mai ce...

:)

Link to comment
Share on other sites

Razvan, vad ca ni te-ai alaturat de curand, bine ai venit. Cauta pe forum si ai sa vezi ca discutiile astea s-au repetat de nenumarate ori de-a lungul anilor, intre aceleasi personaje. De unde se vede treaba ca nu a inteles despre ce e vorba.

 

 

da, sunt relativ nou pe forum :). pai daca spui ca certurile au mai avut loc, atunci ceva e putred... :) ... adica concluzia ce ar trebui inteleasa e destul de evidenta :) ... eh... va las sa va certati in continuare daca asta va e dorinta :(

 

{sincer mi se pare o prostie sa continuati}

Link to comment
Share on other sites

Hai ca mai scriu asta si gata. Totusi, toate discutiile astea au avut si un rezultat pozitiv, realitatea este ca in urma lor comportamentul vanzatorilor de la MCMusic din Muzica s-a imbunatatit simtitor. Exact cum spuneam, Calin e iute la manie pe forum, dar in realitate e OK si cred ca a luat ceva masuri in urma discutiilor de aici. Eu (si mai stiu si altii), dupa o perioada de embargo, acum cumpar din nou de la ei.

Link to comment
Share on other sites

ce ma amuza nervii tai caline..chiar semeni cu mr.G

si grosmann era super simpatic face to face... si pe forum il apucau dracii :)...chiar vrei sa semeni cu el??...

din pacate dai dovada de egoism . iti pasa numai sa-ti vinzi sculele alea ' ieftine'.

deci sa revenim...vox made in china parca :lol...

 

 

 

 

 

l.e. caline abia ashtept sa te vad la OTV :)...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.