www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[construiesc] Pedalborduri


dani
 Share

Recommended Posts

Guest Bogdan Toma
eu tot cu scaiete d-ala le tzin:)deci...daca iti tragi 2-3 fashii de velcro(scaiete) pe el potzi modifica oricand si foarte ushor:)

 

daca estiinteresat sa facem vreo shmecherie anuntza-ma.

 

numai bine,...Dani :)

 

ah, pai eu credeam ca 'velcro' este un adeziv, nu scai! dar tot trebuie sa lipesc scai pe spatele efectului, ceea ce nu-i cel mai bun lucru daca o sa vreau sa mai vand din ele la un moment dat, nu? oricum, situatia e mai buna decat credeam, o sa ma gandesc la o structura ceva; nu ma tenteaza 'geanta' solida, ci as prefera un fel de platforma din metal, cu manere, careia sa ii construiesc/adaptez un rucsac sau geanta de umar. hmmmm ma gandesc :)

 

 

PS: ca sa iti faci idee, uite efectele pe care el am acum, cu sursa; probabil vor urma: tuner, wah, chorus/reverb, un rat si ...mmmm... cam atat sper. cel mai probabil o sa renunt la un moment dat la Small Stone, dar oricum o dau, tot iese cam mare si n-as vrea o valiza cat un frigider, ci ceva mai 'textil'. ma gandesc.

post-2539-1230501507_thumb.jpg

Edited by Bogdan Toma
Link to comment
Share on other sites

Guest Bogdan Toma

multam de idee teckus, f tare.

 

dani, ma gandesc, o sa revin prin ianuarie candva cand ma dezmeticesc din sarmale.

Edited by Bogdan Toma
Link to comment
Share on other sites

sal !

m-ar interesa un pedal board fara alimentare ( cu un loc in care sa ii pot pune un DC brick - home made sau cumparat , dimens aprox 20x10cm bla bla... ) . ca si capacitate, ma intereseaza sa intre vreo 4 pedale normale ,plus un wah-wah pedal care ar fi putin mai lunga .

astept un pret informativ, si eventual daca mai doresti si alte detalii ca sa conturezi pretul final ...

10x

Link to comment
Share on other sites

sal !

m-ar interesa un pedal board fara alimentare ( cu un loc in care sa ii pot pune un DC brick - home made sau cumparat , dimens aprox 20x10cm bla bla... ) . ca si capacitate, ma intereseaza sa intre vreo 4 pedale normale ,plus un wah-wah pedal care ar fi putin mai lunga .

astept un pret informativ, si eventual daca mai doresti si alte detalii ca sa conturezi pretul final ...

10x

 

salut marsuleu!

 

pai...vei pune vreo pedala peste dc brick(ca sa economisesti spatiu)?sau sa aibe loc separat pe pedalier?cred ca un 50/35/10cm ti-ar ajunge(lungime.latime.inaltime)

 

vrei mocheta sau imitatie de piele?(imitatia e mai scumpa...necesita mai multa indemanare si mai mult prenadez de lipit).

 

ca si pretz....undeva la 250Ron(cu tot cu maner...coltzari...sistem de prindere...balamale detahsabile pt capac si tot ce-i trebuie).

 

daca esti interesat anuntza-ma aici sau printr-un pm.

 

numai bine...dani

Link to comment
Share on other sites

@teckus : nu-mi place cum arata acel board ,si daca vroiam sa-l fac singur, nu mai apelam la altii... nu de alta, dar nu am timp si nici chef ...

 

@dani : mi-ar placea ca pedalele sa fie in linie , nu ca cele din link-ul lui teckus. wah-wah-ul va fi a 4a in sensul guitar->amp. exact ca in poza atasata ( e pedal boardul lui Fruscinante ). e ceva simplu si la obiect , fara prea multe briz-brizuri. dc-brickul poate sta linistit in zona de sus a boardului.

materialele nu ma inter f mult ( prefer ce e mai ieftin ) . iar pretul actual nu ma incanta deloc... elimina tot ce e costisitor. boardul nu va parasi casa prea curand, il vreau doar pt ca m-am saturat sa intind cabluri pe jos.

daca ma gandesc bine, poate fi doar partea de jos , cu mocheta pe care sa pot prinde cu scai pedalele...fara manere . eventual coltare .

astept o alta oferta , si mai discutam ulterior.

post-8017-1231094952_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
Guest ereticus

SAlut!

 

Cabinete pentru difuri poti sa faci?

 

M-ar interesa un cabinet de 2x12'' , dimensiunile fiind 444,5 mm x 765,175 mm x 361,95 mm, pentru doua difuri Jensen

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Guest arkanosi

Salut dani, am citit intreg topicul si am vazut ca a mai incercat cineva sa-ti faca un logo am facut o mini schita cu denumirea de Dani Boards... o voi posta aici miercuri cand ajung acasa pentru ca acuma sunt in vacanta... sper ca iti va placea... am facut-o pentru ca nu prea am ce face aici decat sa merg la plaja si la restaurant asa ca mi-am ashternut curul pe scaunul de la calculatorul de la receptie si am postat asta :)...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest arkanosi

scuze ca intarzii atata dani dar am pierdut caietul pe care desenasem schita si acum am zilele pline de treaba si deabea mai apuc sa desenez daca o sa am un strop de timp o pun azi daca nu pana duminica sigur e aici :)...

 

Scuze din nou,

Teo

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • Cosu unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.