www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[construiesc] Pedalborduri


dani
 Share

Recommended Posts

Si crezi ca daca intri in topicurile oamenilor aiurea isi va da cineva interesul?Mai ales ca m-am chinuit 5 minute sa-i dau seama pe ce limba scrii.Sorry dar ... trezirea la realitate

 

Uite si eu sunt disperat si am nevoie de bani pt alte chestii ... insa nu imping nota:P

 

Succes la vanzarea clapei totusi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest mekadron
up in continuare:)

 

mai doreste careva un case de orice fel?

 

Vreau sa-mi fac un mini case pt vox bulldog:)se zgaraie repede si e f finutz:)...so..daca vretzi si voi ..va astept:)

salut,as avea eu nevoie de un hARDCASE DE CHITARA,cat m-ar costa?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Guest funky strat

hmmm, m-ar interesa doar o sursa multipla de alimentare a pedalelor la 9v,dar care sa nu baraie ,caraie ,you got the ideea.maxim pt 7 pedale,nu,6.ideea-i sa nu faca hush pedalu' zgomot de fond ca si cu alte trafuri.trimite-mi un scor pe pm te rog.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Salut!

 

 

Am un pedalier facut de Dani, pe care il folosesc de aproape 5 luni (peste 50 de concerte si multe multe repetitii). M-am gandit ca ar fi cazul ca dupa atata timp sa postez si eu aici cateva impresii .

 

Sunt foarte foarte multumit de pedalier, este exact ceea ce am nevoie la setup-ul meu actual, si, poate cel mai important, este foarte rezistent. Defapt asta a fost conditia mea nr 1. Nu am nimic de reprosat, totul e la locul lui, bine inchegat, bine facut. Dupa aproape 5 luni de utilizare intensiva, doar la maner au aparut niste urme de uzura in acel cauciuc. In rest, e ZID.

 

Nu va imaginati ca tehnicienii mei se poarta frumos cu echipamentele... e de ajuns sa asistati o singura data la strangerea unei scene dupa concert ca sa intlegeti la ce ma refer.

 

Multe multumiri Dani, si scuze pentru intarzierea postarii mele. :):lol::lol:

 

DSCF4568.jpg

 

DSCF4569.jpg

 

DSCF4572.jpg

 

DSCF4574.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
ultimul pedalier, terminat acum cateva zile:)e facut pt un respectabil domn basist.

 

salutare, mar interesa un case pt ZOOM G9.2tt

dimensiunile aproximative sunt 60 x 24 x 9 si as mai vrea inca vreo 6 cm in lateral pt traf

 

vreau sa fie cam ca ultimul pedalier facut de tine,

cu capac detasabil, partea de jos destul de subtire, intarire in lateral si in colt, maner, si mocheta.

 

ma intereseaza la ce pret ajunge si cam la ce greutate... procesoru meu are deja aprox 6 kg.

 

 

 

multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Salut, Dani!

 

Crezi ca ai putea sa-mi faci un pedalboard fara alimentare de genul: http://prostagegear.com/products/pedalboards/pro/.

Dimensiunile ti le pot trimite astazi cand o sa masor pedalele. Ca sa ai o idee cu privire la dimensiuni iti pot spune ca acum am urmatoarele pedale: DC drive de la Carl Martin, DD7 delay, B-lab reverb Dr1, wah crybaby, digitech grunge si un switch COX pentru statie. M-ar interesa un pret estimativ.

Multumesc mult

 

Cu stima,

Catalin

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Acum mai bine de o luna, fiind cu Negura Bunget in Galati l-am contactat in prealabil pe Dani sa-mi faca un case pentru ampul meu Hughes&Kettner Triamp MK I.

 

Ne-am intalnit la club am probat, am discutat, am mai si modificat un pic (mai degraba din cauza specificatiilor mele un pic aiuristice) si am fost multumit de ce am primit.

 

Ideea a fost in esenta ca mi-am dorit un case rezistent la desele preumblari ale mele pe la concerte, festivale, turnee, unde nu intotdeauna ai timp sa te porti cu sculele gentil, de multe ori exista nervi, stres, intarzieri si graba.

 

Analizand toate aceste aspecte am renuntat la ideea unui case din aluminiu in favoarea unui case tzapan din lemn care desi este mai greu este si mult mai solid, prioritatea mea nr.1 fiind ca ampul meu sa fie protejat fiindca oricum sunt obisnuit cu caratul celorlalte „utilaje” din trupa ce multe si poarta diverse denumiri incurajatoare ca „mortul” „sicriul” „dulapul”etc. asa ca nu mi s-a mai parut o problema majora greutatea finala ce oricum nu este semnificativ mai hotarata decat a unul case din aluminu.

 

A iesit ce mi-am dorit, l-am folosit deja suficient de intens ca sa-mi fac o parere, Dani a fost un om de nota 10, foarte serios si foarte dedicat.

 

Ii multumesc pe acesta cale si keep up the good work!

 

post-4996-0-78386600-1300951790_thumb.jpg

post-4996-0-50872300-1300951798_thumb.jpg

post-4996-0-40114900-1300951808_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Cosu unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.