www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[construiesc] Pedalborduri


dani
 Share

Recommended Posts

Guest S.T.O.M.P.

Salut salut... Am si eu un bass fender squire... si vreau si eu un pedal bord cu mai multe nebunii pentru acest instrument... :) adik... un reverb... un soft distorsion... etc... etc... ma gandesc asa... oare se poate face ? :)

Link to comment
Share on other sites

ash putea sa fac:)...insa va fi olecutza greu acel case:)dap..imi trebuie un logo...poate o sa imi fac unu':)

 

esti interesat de un case?morcov_inc ..pe mess:)noroace

 

daca stau sa ma gandesc mai bine:)pot face un sistem mai ushor...adica,,,folosesc un placaj rezistent..cu schelet din lemn tare si intarituri:)si iese mult mai ushor:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Cristi_mihalcea
up...am mai facut unul intre timp .o sa pun cateva poze:)

 

poftiti.

 

da stiu..pozele sunt cam intunecate dar asta e:(

 

Asta e al meu. Poze cu pedalele in el

Mersi mult Dani

post-3437-1202728903_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ce misto:)de ce nu shimbi mufele dintre pedale cu unele cu "cot"?sunt mai practice:)

 

chiar e incapator pedalierul:)

 

ma pregatesc sa fac un pedalier pt vecinul meu nosferatu...va fi un 60x40x13 inaltime cu inaltxzator pt sursa:)daca vretzi careva unul,aceeashi dimensiune,pronuntzatzi-va ca se face mai ushor:)si probabil mai ieftin:)sariti:)

Link to comment
Share on other sites

va anuntz ca arunc o pastila:)vreau sa fac o oferta bunicica:)

 

construiesc un pedalier(spatios daca vreti)...+ un equalizer pedala pe 10 benzi...+multialimentator de pana la 10 pedale+ 2 cabluri de conexiune intre pedale= 500Ron

 

de ce e oferta?..pai pedala ar valora in jur de 200Ron, pedalierul?(daca e spatios)in jur de 300Ron, multialimentatorul peste 100Ron si 2 cabluri de pedale,,,cat or mai fi si alea(max 20Ron)..deci totalul ar fi de 620Ron+

 

 

astept propuneri:)numai bine...Dani

 

concluzie...toate acestea 500Ron.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pedalier activ:)ma refeream la un pedalier ce are incorporat pe langa multialimentator de pana la 10 pedale...amplificare stereo si 2 difuzoare de 5w:)

 

e o idee ce mi-a venit mai demult ca urmare a stresului pe care il aveam atunci cand vroiam sa repet oleaca acasa:)cabluri peste cabluri...alimenteaza ampul alimenteaza pedlele...ai grija sa nu deranjezi vecinii...bla bla:)

 

in felul acesta....am alimentat amplificarea direct la multialimentator(cu traf separat...am preluat tensiunea inainte de intrare in traful multialimentatorului) si nu trebuie decat sa dau on la multialimenator si sa incep sa cant:).(printr-un cablu fac legatura dintre ultima pedala si amplificare in cazul in care vreau sa cant acasa....iar cand sunt la repetitie,concert etc merg din ultima pedala in statzie:)

 

Respectivul pedalier este 90%gata..adica mai am de adaugat coltare, maner,sistem de prindere si eventual cornier(pe care le voi comanda curand de pe thoman)

 

Pedalierul este un cadou pt vecinul si bunul meu prieten dragosh(userul nosferatu)...il va primi curand:)

 

Voi pune aici poze cand va fi complet finalizat:)

 

Daca sunt doritori de asha ceva ...ii rog sa se pronuntze si poate negociem un pretz:)

 

numai bine...Dani

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

super oferta:)

 

din primii 5 care se pronuntza ca vor un pedalier...trag la sortzi si celui a carui nume il aleg...ai voi construi un pedalier GRATIS(se vor achita doar materialele folosite..depinde de cerere)

 

asha ca afirmati-va ca nu aveti ce pierde:)

 

Astept 2-3 zile

 

merci mult

Link to comment
Share on other sites

am inteles..dar daca trag la sortzi si iese altcineva?:))

 

superman a spart gheatza:)astept si pe altii:)

 

am uitat sa va spun ca materialele vor costa intre 50 si 100 ron:)depinde de cerere...adica poate fi mochetat sau cu tolex(piele)...dimensiune mica mare...etc:)

 

in continuare se asteapta oameni care au nevoie de pedalier si nu au bani sa-si cumpere sau sa-si faca unul:)

Link to comment
Share on other sites

  • Cosu unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.