www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[construiesc] Pedalborduri


dani
 Share

Recommended Posts

pai...in jur de 2 mil jumate:)cu tot ce-i trebuie(maner...sisteme de prindere...coltzari...structura f rezistenta si aratos:)

 

daca esti interesat...da-mi un raspuns si stam de vb:)id-ul meu de messenger este morcov_inc :)

 

numai bine..dani

 

LE...Seby...zilele astea a trebuit(si inca mai am) sa fac 3 pedaliere si un case de chitara:(si nu-mi vad capul momentan de treaba:) imi cer mii de scuze...insa promit ca te rezolv:)

 

noroace

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

domnul Seby a foat servit:)se pare ca pot face si suporturi de chitara din lemn si holshuruburi:))

 

asteptam o poza doua de la demos si o parere scurta:)

 

pana atunci...cine mai doreste un pedalier, un case de chitara,de procesor...un suport de chitara(pot face si pt explorer sau alte forme ciudate), cabinete...case-uri micutze pt bulldog distorsion(sau alte pedalutze lucioase si sensibile)!!!

 

poftiti dragii mei...bazarul e deschis:))

 

numai bine...Dani

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pana pune felix poza cu tot cu capac?(sper sa fi citit ce am scris...multumesc in avans)....o sa pun cateva poze cu un pedalier facut pt userul mythbuster.

 

are 60/40/13 cm parca(latimea si lungimea sigur sunt corecte...inaltimea parca de 13 era)

 

i-am facut un inaltator pt sursa(pe care am amplasat-o sub el...momentan pt 3 pedale...dar cu posbilitate de extensie pana la 10 pedale)...i-am pus si cablu de conectare de vreo 5 metri cu stecher cu masa:)

 

echipat cu maner, coltzari, sistem de prindere(unul deoarece e mititel si e suficient) si balamale(capacul e detashabil)

 

restul vedeti in poze:)

 

am mai facut unul acelashi model numai ca un pic mai mare(80/40,10)

 

toate cele bune

post-1491-1217713201_thumb.jpg

post-1491-1217713211_thumb.jpg

post-1491-1217713216_thumb.jpg

post-1491-1217713222_thumb.jpg

post-1491-1217713227_thumb.jpg

post-1491-1217713232_thumb.jpg

post-1491-1217713240_thumb.jpg

post-1491-1217713244_thumb.jpg

post-1491-1217713249_thumb.jpg

Edited by dani
Link to comment
Share on other sites

ba mi-au placut logo-urile:)in special ultimul:)imi amintesc ca te rugasem sa schimbi ceva dar nu mai stiu ce:)inca nu am gasit unde sa pot scoate un logo pe o placutza de tabla ca sa-l pot atasah pedalierului:(

 

imi pare rau ca il vinzi(ca-i prea mic sau ca nu-ti place)...sper sa-ti gasesti ceva mai mare, daca nu...pot face eu unul mai mare(daca vrei).

 

pedalierul il vinzi la un pretz real?sau cu cat ti l-am facut eu tie?(chiar is curios)

 

numai bine

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

salut teckus:)bine zici:)am gasit la vreo 500 de mii bucata(vreo 3 metri parca) insa...daca pun de-ala ar trebui sa cresc pretul cu inca 50Ron ceea ce nu convine tuturor:)

 

ma bate gandul sa fac o comanda de pe thomann de cateva accesorii(inclusiv cornier care....e f ieftin comparativ cu ce avem noi aici).

 

Ca si rezistenta, ajuta doar in cazul unei lovituri laterale sau stiueu ce, caci le fac destul de "inchegate" cu intarituri interioare:)

 

Merci de idee:)pe viitor o sa iau cornier si o sa pun:) :)

teckus

Daca e cineva interesat pot pune cornier cu 50Ron mai mult:)

 

up

Link to comment
Share on other sites

Guest Player_1

M-ar interesa un case de chitara (de toate formele). Cat ar costa unu? unul care sa semene cu pedal-boardul negru pe dinafara. Ai cumva niste poze cu case-urile de chitara facute pana acum?

Link to comment
Share on other sites

salutare:)te-ar costa in jur de 250Ron:)echipat cu toate cele:)pt toate modelele daca vrei:)

 

poze nu am acum dar o sa am in curand:)

 

daca esti interesat...astept un raspuns aici...sau pe mess la morcov_inc

 

vorbim detalii:)ma poti intreba orice si-ti raspund cu mare placere:)

 

numai bine...Dani

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mai doreste careva un case de orice fel?

 

Sal ! pe mine m-ar interesa un case de Ibanez artcore, as vrea sa stiu cat ma costa si cat dureaza (daca nu cer prea mult, sa-mi spui te rog cat face cu pielea luata de mine si cu pielea luata de tine pt ca as fi vrut ceva anume si nu stiu daca ai ) insa trebuie sa stii ca nu am sa o comand curand.

Mersi frumos.

Atat.

post-4721-1221150010_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
Guest Bogdan Toma

salut, buna treaba si mare meserias esti :)

 

acum vin cu pretentiile: pt ca sigur nu mi-am definitivat lista de pedale inca si vor mai urma, altele vor zbura, naiba stie: exista vreo metoda sa facem un case mai versatil, in care sa nu lipesc pedalele si sa pot modifica structura? am vazut ca alea de cumparat vin cu velcro, lipesc pedalele si apoi pot sa ma duc sa ma plimb daca vreau eu sa mai pun un tuner/wah etc (ceea ce siiigur o sa vreau).

Link to comment
Share on other sites

  • Cosu unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.