www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pedala Ruseasca


OntZ
 Share

Recommended Posts

in legatura cu pedala albastra: in ciuda a ce scrie pe ea, e de fapt chorus/delay

Eu folosesc doar functia de delay, si imi place.. dar parca e mai bine cand folosesc si un reverb inainte sau dupa ea.

Link to comment
Share on other sites

ca tot e vorba de efecte rusesti, stiu ca erau niste delay-uri cu reverb facute de rusi in niste cutii negre cu albastru parca...alea chiar sunau misto. Daca as mai gasi una de-aia as cumpara...am tot sapat pe net dupa o poza da nu gasesc.

 

 

PEDALA DE AIAI E IN GALATI DE VANZARE LA MUZICA-E UN REVERB/DELAY...CAM SCUMPA CRED ...150ron

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu
nu s-o macinat lemnu, numa or iesit tzumburushul de-acolo. si nici n-am surubelnite calumea sa-l strang la loc :))

 

sigur mere cu poxipol? nu se "umfla" sa crape lemnul? :) acuma cu rumegushu nush daca mere :) da oi vedea ce fac...... oare tu la ce chitari ai intampinat aceleasi complicatii?

am avut un delson pentru o foarte scurta perioada de timp , al unei tipe care m-a rugat sa ii schimb corzile...si sa ii inlatur fret buzzu :( ..... B)

mistery solved my friend ;)

Link to comment
Share on other sites

вход intrare

выход iesire

 

частота viteza

(nu pot sa citesc)

задержка intarziere (delay)

яркость claritate (ton)

 

daca nu vezi litere rusesti, schimba setarile pe browser sa le vezi

Edited by Rastislav Svarog
Link to comment
Share on other sites

am descifrat ce mai scrie: kvazihor si hor(linga lumina): adica este vorba de un chorus.

 

si pedalele de chorus au un fel de delay (foarte scurt), care este ajustabil numai pe pedalele mai sofisticate sau unitatile de rack. sau poate cum spun altii: e reverb si chorus.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

bai nu mai dati pedalele astea, r u kiddin me???? Eu am primit akum un distors rusesc care gratie unui preten e in reparatie ca e defect ceva la circuit... pff astea-s adevarate omule, don`t give those away...Mattias Eklundh foloseste a russian distortion pedal(cik made in Siberia :lol) cu un Gorilla amp :LOL la o mica demonstratie...so....

 

for ,,madhar rasha" :) :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.