www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Syn Ze Sase Tri - Black Metal Timisoara


corb
 Share

Recommended Posts

(Un)Holy Shit! :)

 

Foarte tare, fantastic chiar! Suna de intepenesti piesa asta. E foarte buna piesa, dar si calitatea sunetului e foarte buna.

 

Daca ai putea sa ne dai mai multe detalii despre trupa ar fi nice, poate si o poza. Sunt sigur ca destui de aici ar vrea sa stie mai multe despre voi.

Link to comment
Share on other sites

Domle ce sa mai ................................

Bestiala piesa.................... ................

Nu dau note alea alea..........................

Felicitari..............................................

P.S Lectie de metal.....................................................

Link to comment
Share on other sites

frumos

 

@Radu i , are dreptate , este un curent la moda "inca"(?) .

 

Vocea ar trebui altfel mixata , mie chiar partea cu flanger a-mi place .Parca-i mono totul, nu ?.Vocea nu este sustinuta de background care este cat se poate de"plat" ca si mixaj ,nu invaluie vocea ci suna in spatele vocii .Am controlat este stereo dar doar cu un defazaj "global".

 

In rest muzical totul e OK .

 

Double bassdrum , nu e OK .Chitara trebuie u ton mai plin si mai distorsionat "conform" stilului si sa fie doua backing side-guitars L si R cu ceva low-end ridicat .Trebuie scoasa chitara din centru in timpul partilor vocale .

 

http://www.acidplanet.com/artist.asp?songs=311604&T=460

 

@ Allister's Affliction

 

un chitarist ,cantaret , compozitor , si se pricepe de minune la mixat , canta "metale " , are aici pe AcidPlanet aproape o "opera" intreaga. La el suna bine double-bassdrum si instrumentele , pe voce si el pune efect ca sa compenseze in partile mai "dure".Tot ascult si incerc sa fac si eu nu prea suna nici la mine cand vreau sa fac ceva stil metal .

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Sal! Mii de multumiri pentru parerile voastre sincere. Nu ma asteptam ca acest gen muzical sa atraga asa pareri, tinand cont de ce se intampla in Romania, pe plan muzical. In privintza masterizarii finale a piesei, eu unul sunt foarte multumit multumit. Tinand cont ca a fost inregistrata in conditiile minime, adik doar cu aparatura din dotarea personala, Edmond de la Negura Bunget, si-a dat tot interesul sa o scoata la calitatea asta, in studioul lor. Este adevarat, fiecare om aude altfel. Dar cred ca este in firea noastra a oamenilor, sa incercam sa tintem spre perfectiune. Inca o data mii de multumiri, pentru comentariile si parerile voastre. Cum spunea mai sus vfurdean, "e o chestie de gust". Multzam pentru tot. Cat despre concerte, activitatea noastra concertistica va incepe ceva mai tarziu putin. deoarece, si acum din pacate intampinam aceeasi problema. Suntem doar 3 in trupa. Eu chitara si voce, un tobar, si un clapar. Speram sa ii gasim si pe restu. Totul a fost facut de noi 3. Insa live ar fi cam imposibil de pus in scena, iar cum suntem o trupa la inceput, inca nu avem destule piese pentru a sustine un concert. Dar speram ca in cel mai scurt timp posibil sa facem si treaba asta. Multzam inca o dat!

Link to comment
Share on other sites

Pacat ca nu gasiti oameni cu care sa completati restul grupului...(momentan)

Astept cu mare nerabdare aparitii live, deoarece, "fara a pieptana munca depusa pana in acest moment" este cel mai promitator produs care l-am ascultat de cand stiu eu metalul romanesc...si nu este de azi de ieri...Pacat ca nu pot sa dau o auditie pt voi, cu voi. Sper sa gasiti oamenii potriviti si sa continuati ceea ce ati inceput.(Mai este de muncit dar inceputul si ma repet, este uimitor).

*****Tot Banatu-i Fruntea*****

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Suna ceva mai lucrat piesa asta. Great work (asa in general), dar parca ati cam exagerat cu clapa ... nu mi se pare un ton potrivit (poate doar pentru ca nu e pe gustul meu), parca da piesei un "tint" vag de Magica . Si tobele suna putin ciudat. ANW, tot 4/5 si keep up the good work :)

Edited by vektor
Link to comment
Share on other sites

Guest Something_Wild
Suna ceva mai lucrat piesa asta. Great work (asa in general), dar parca ati cam exagerat cu clapa ... nu mi se pare un ton potrivit (poate doar pentru ca nu e pe gustul meu), parca da piesei un "tint" vag de Magica . Si tobele suna putin ciudat. ANW, tot 4/5 si keep up the good work :)

 

 

Magica? :) nu stiu cum de iti da tie impresia k suna k Magica...sau k aduce a Magica...LOL

maine poimaine o sa aud k Dark Throne sau Emperor aduce putin a ozone sau mai stiu eu ce ....

Misto parere! :) Cat despre piesa,super tare!!!!

Link to comment
Share on other sites

Magica? :) nu stiu cum de iti da tie impresia k suna k Magica...sau k aduce a Magica...LOL

maine poimaine o sa aud k Dark Throne sau Emperor aduce putin a ozone sau mai stiu eu ce ....

Misto parere! :) Cat despre piesa,super tare!!!!

 

Era vorba de clapa stil Magica ... cel putin asa mi s-a parut mie :)

 

BTW, si mie imi place un pic mai mult piesa cealalta.

Edited by vektor
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest nobody311

Salut.

Datorita unor probleme care au aparut pe parcurs, albumul nu a fost inregistrat cum ne-am dorit, din pacate a ramas la forma de "album de apartament" (adica a fost inregistrat si masterizat intr un apartament cu o placa de sunet onboard ) si il gasiti in intregime pe http://www.myspace.com/synzesasetri

 

Numa' bine.

Edited by nobody311
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.