www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Melodii cantate de noi


Stefan
 Share

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Prima oara can fac attachment. Sper sa mearga.

 

Chestia pe care am atasat-o este clar off-topic pentru ca am tras doar basul si o armonie cu chitara care d-abia s-aude. Dar ma jucam si a iesit ce a iesit, asa ca am pus-o aici sa va dati si voi cu parerea. Tobele si trompeta sunt de sampler.

 

acid.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest Hetfield_escu

Mah voi sunteti de coma....De ce e de ***???Care-i problema?De asta e facut topicul asta ca fiecare sa bage ce-i place si ce-i trece prin minte.Indiferent ca sunt improvizatii sau piese cunoscute.Unii sunt la inceput...altii mai avansati...dar asta nu inseamna ca daca postezi ceva aici gata ori e de ***...ori e pe aratura...si alte concluzii de genul asta.Cantati, postati si fiti multumiti de ceea ce ati facut.Nu uitati ca aici totul e LIVE si e mare lucru asta.Daca ati postat ceva fiti mandrii de voi!

 

Hai....ROCK ON!!! :)

Link to comment
Share on other sites

salutare!

 

ma primiti si pe mine ?

am inregistrat si io cateva chestii, de`a lungu timpului..

 

www.downloads.maky.ro/fade.mp3

www.downloads.maky.ro/fear_of_the_dark.mp3

www.downloads.maky.ro/ktulu.mp3

www.downloads.maky.ro/nothing.mp3

www.downloads.maky.ro/mop_acustic.mp3

 

sper sa va placa, daca mai sunt greseli treceti si voi cu vederea plz :):) sunt chitarist incepator

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

maky, imi place cum ai scos clean-ul pe melodii.. mi-ar placea sa aud un call of ktulu cap-coada, sau ceva de genul asta. incearca sa scoti macar una din melodii cap-coada, chiar daca e numai negativul (poate baga cineva de pe-aci un solo si/sau o voce peste :) ). keep up the good work.

Link to comment
Share on other sites

Guest caracatita
azi dimineata m-am mai jucat un pic cu microfonul si am scos una bucata Astronomy Domine de la Pink Floyd. Nu e deloc editata, ci exact asa cum am inregistrat-o. :)

 

solo u ala e de la astronomy domine ? adica am bagat cdu cu pink floyd si suna altfel :)

 

sheruieaste si tu tabu

multam.

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

asta e cel mai bun tab pe care il am de la Astronomy Domine. nu te lua dupa ce am facut eu acolo, e o improvizatie scoasa pe loc, cred ca ar trebui sa fiu un pic nebun sa invat solo-ul asa cum e el (oare?) :) . oricum, facand exceptie ritmul care e un pic mai incurcat, melodia nu mi se pare ceva de luat in serios, ci pure druggie stuff.

 

PS: Incearca sa asculti solo-ul de pe Ummagumma, sau astea mai noi facute de gilmour, cred ca se potriveste mai mult ce am facut eu cu ele decat cu solo-ul lui barrett.

Pink_Floyd___Astronomy_Domine__2_.gp4

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

here comes another one.. desi clapton nu e chiar preferatul meu, melodia asta are acel ceva care imi place mie. solo-ul e iar improvizat (poate tocmai faptul ca ma lasa sa il fac cum vreau eu ma atrage). daca vrea cineva negativul sa se joace cu el, il dau cu mare placere. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

ii mijto :) . o canti ca la carte. imi da acelasi feeling ca melodia de pe album si asta spune multe. totusi.. chiar as vrea sa aud pe cineva cantand un solo d'ala baban, gen Call of Ktulu sau al doilea de la Master of Puppets (eu nici nu ma gandesc sa incerc asa ceva. metalele nu prea is in aria mea de activitate).

Link to comment
Share on other sites

merci, dar eu zic ca se mai poate retusa :)

ma, eu acum nu prea am cum sa stau sa le invat, nu prea am timp...si nu cred ca ar suna cine stie ce...si nici nu prea am pe ce sa le fac ;)

master of puppets (nu stiu decat introuu ala)..shi cam atat :(

 

hetfield_escu canta kutulu, si il canta f bine, daca "ne aude" il rog sa il puna B)

 

am planificat sa stau si eu in vacanta sa mai invat niste melodii(nu m-am mai uitat pe una de vreo 3 luni :) )...poate schimb si corzile pana atunci :)

Link to comment
Share on other sites

iar sunt pb cu data :) postu de mai sus e datat Jan 4 2000 grrrr

 

Dementhor chitara ta suna infect (adica falseaza) nu din cauza corzilor. Coarda e o bucata de sarma intinsa . Slabe sanse sa fie atat de contorsionata incat sa nu vibreze cat de cat uniform. Problema ta este intonatia. De la anumite taste incolo chitara ta falseaza(si cand spun ca falseaza oribil sunt finuţ).

Regleaza corect intonatia si nu o sa mai falseze

Link to comment
Share on other sites

frate deci eu stiu ce vorbesc....miuu ala falseaza nu din cauza intonatiei(e reglata) :( ...am mai patit-o si altadata si cum am schimbat corzile problema a disparut...chitara e buna..corzile sunt de kkat....sunt si ruginite..deci gandeste-te putin

 

puneti tu pe chitara corzi belson 0.10 si tinele 2 ani si ai sa te convingi :)

 

daca tot nu ma crezi...te invit intr-o zii la mine sa o reglezi tu :)

 

caracatitza....in primul rand ca eu cand inregistrez nu ma aud....asa ca nu am cum sa imi dau seama cum suna inregistrat B) ...dupa ce rezolv problema asta o mai pun o data(si dupa ce imi iau si corzi)...nu zic ca sunt expert in nothing sau etc....dar sunt niste "buguri" care fac melodia sa nu sunte cum trebuie

 

cat despre fear...am zis si cu alte ocazii ca nu stiu exact cum suna melodia....am scos-o dupa ureche din amintiri....asa ca...

 

in fine...asta e

 

p.s. cosu pot sa iti fac o demonstratie....eu mai am un mi de 0.8...il schimb pe ala de 0.10 cu ala de 0.8..o sa am 5 corzi de 0.10 si una de 0.8 :) ....shi sa vezi distractie....da oricum o sa vezi ca numai falseaza ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.