www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Melodii cantate de noi


Stefan
 Share

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bueyyyy.... moare topicul frate... mai pune-ti si voi ceva pe aici !

 

Hai ca mai pun io ceva dar sa mor daca nu e ultima... ce naiba numai io cant la chitara ????

 

Va pun o varianta obosita la Hey Joe... scuzati micile scapari si incoerentze... se datoreaza oboselii si sictirului pe care l-am capatat azi... la inregistrari am folosit Yamaha 421DL, V-amp 2 si Fuji A205 obosit si fara baterii... si normal... incredibilul VirtualDub.

 

PS: Cosu nu te supara pe mine... promit ca e ultima :)

hey_joe__boring_evening_.avi

Link to comment
Share on other sites

no way... de ce sa-l stearga? io nu va inteleg... voi care va pricepeti nu mai vreti sa puneti videos, dar cei care nu stiu sa cante.. ce sa puna? un video cu zdranga zdranga ( me <<-- un good exemplu) eu unul astept sa mai apara cate un filmulet.. si as vrea pe cearny sa-l vad/aud cum canta.. dar n-am avut onoarea inca...

Link to comment
Share on other sites

Guest Razvan

Haide ma Sorine, nu canti chiar asa de rau :) Serios acum chiar canti bine (plus chitara suna super, spune-ne cat ai dat pe taxele vamale, transport etc.) cred ca in viitorul apropiat o sa atasez si eu un video ca sa va puteti compara cu mine (sa se consemneze ca eu as fi treapta lowest of the low, ok?)

Link to comment
Share on other sites

felix :  plictis.mp3 super marfa ai si tu un tab de guitar pro la treaba asta , as vrea si eu sa o invat

 

n-am tab la ea...poate se incumeta careva sa faca :)... e pura improvizatie :)

 

Razvan: thx :)... e yamaha jucaria, o poti vedea la magazinul yamaha din bucuresti la etaj, numai ca aia e varianta pe dreapta :(

Link to comment
Share on other sites

ma bucur ca iti place... piesa este made by The Moon Seekers (eu) si se cheama... First guitar piece (ce denumire i-am dat lol)

Tabul sper sa il fac zilele astea... daca nu adu-mi aminte ca s-ar putea sa uit sa-l fac.

da oricum e o porcarie ca ma plictiseam...

edit: uite am incropit si un tab repejor.. nu e chiar exact ca nu ma pricep prea bine.. ritmu il prinzi tu..

succes

first_guitar_piece...gp4

Link to comment
Share on other sites

Guest Razvan

Proof chiar e simpatica piesa, are un ton placut si mai ales pentru o prima compozitie proprie suna fff misto :) Succes in continuare la zdranganitul la chitara :)

Off topic: tare mult noroc ai tu chitara asta, suna de "rupe" nu altceva :) calitatea sunetului este excelenta :(

Link to comment
Share on other sites

Guest Hetfield_escu

Daca tot am vazut ca fiecare si-a pus cate ceva pe aici hai sa pun si eu ceva...Am vazut ca intreba cineva de primul solo din fade to black.

Cam asa arata....

 

P.S. Sunetul e cam de kk era 4:30 dim cand l-am facut si erau toate date incet...basca ca folosesc FX-ul :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Hetfield_escu
Nu cred ca l-ai uploadat complet sau ceva asemanator ca nu pot sa il descarc....

Incearca cu Virtual Dub e gratis si poti reencoda filmul la o calitate mai mica (atat audio cat si video)

 

Thanx man...I'll try it :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.