www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Melodii cantate de noi


Stefan
 Share

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Doamneee .... mor de ciuda ca nu pot sa ascult si eu ce se mai canta pe aici! Din comentariile voastre cred ca se intampla ceva bun. Las' ca ma intorc eu ... Hai salut pe toata lumea ... iar daca aveti drum prin statiuni fac cinste cu o bere! ( http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=16&st=720# )

Felix felicitari pentru initiativa ta cu backtrack-urile ... trebuia sa o faca cineva pe la urma ...

Am ascultat astazi CD-ul RGC nr.1 pe plaja si unele piese chiar m-au facut sa tresar ... sunteti buni, ce mai! Nu a sughitat nimeni? Spre bucuria mea am gasit la librarie cartea "HENDRIX" ... nici ca se putea o combinatie vizual-auditiva mai buna ... stiu, rusine mie ca nu am citit-o pana acum, promit sa o citesc de doua ori.

R :):(:):) K

Link to comment
Share on other sites

Am sughitat io bre... ca stiu io ca m-ai barfit...

"Uite-l si p-asta cu ce bashini se prezinta... " :)

14787[/snapback]

 

nu vreau sa fiu offtopic dar ... chiar ma gandeam ca suna bine incercarile tale de "industrial" daca ma exprim bine ... raman la parerea mea ... ca e mai bine ca un muzician sa fie cat mai deschis catre stiluri diverse de muzica ... asa se poate face o sinteza a muzicii ... cum a facut Hendrix de exemplu ... da' hai ca-mi cheltui banii de bere pe internetul asta ... PA!

Link to comment
Share on other sites

...

Am ascultat astazi CD-ul RGC nr.1 pe plaja si unele piese chiar m-au facut sa tresar ... sunteti buni, ce mai! Nu a sughitat nimeni? Spre bucuria mea am gasit la librarie cartea "HENDRIX" ... nici ca se putea o combinatie vizual-auditiva mai  buna ... stiu, rusine mie ca nu am citit-o pana acum, promit sa o citesc de doua ori.

R :)  :(  :)  :) K

14786[/snapback]

 

CD-ul RGC nr. 1 ?????

Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov

Off topic:

Spre bucuria mea am gasit la librarie cartea "HENDRIX" ... nici ca se putea o combinatie vizual-auditiva mai  buna ... stiu, rusine mie ca nu am citit-o pana acum, promit sa o citesc de doua ori.

R :)  :(  :)  :) K

14786[/snapback]

 

Intradevar o carte buna. Te face sa asculti altfel piesele lui Hendrix cand afli cata munca si dedicatie se afla in spatele lor.

Link to comment
Share on other sites

Salut tuturor!

Eu zic ca am cam terminat piesa, asa ca imi fac curaj si...postez! Scuzati si voi eventualele greseli. Astept incurajari. Tks.

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

malex, imi place foarte mult sunetul tau de chitara. Ne spui si noua cum il obtii? S-ar putea sa fie scris pe undeva pe forum dar nu situ unde :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Am si io o bucatica de armonie, facuta in tren, in drum spre Vama, si apoi un pic retusata.Ma rog, nu-i mare lucru :) .Start laughin'...

Link to comment
Share on other sites

Guest BigMac
Salut tuturor!

Eu zic ca am cam terminat piesa, asa ca imi fac curaj si...postez! Scuzati si voi eventualele greseli. Astept incurajari. Tks.

15054[/snapback]

 

Imi place cum suna. Ne poti spune ce chitara/efecte folosesti?

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone
Fluffyone, chitara este trecuta printr-un AX1G de la Korg si direct pe line-in la comp. Daca vrei setarile din AX1, spune-mi si ti le dau (desi nu cred ca se pupa cu alt procesor). De principiu, lantul setat in AX1 pentrtu sound-ul ala este asa:

 

dist->eq->chorus->reverb->cabsim->nr.

15082[/snapback]

 

Daca merg pe un ax1500g, le bag la chitaristu meu sau ax 3000.. nu stiu ce are.. da-mi toate detaliile pe mail te rog. vladpick@yahoo.com

Keep rockin!

Link to comment
Share on other sites

Imi place cum suna. Ne poti spune ce chitara/efecte folosesti?

15188[/snapback]

 

 

 

Chitara e atat de veche ca nici nu scrie pe ea ce e sau unde e facuta (totusi, nu e romaneasca), efectele sunt setarile mele de la GuitarFX Box, iar restul, zgomote, fade in, fade out, pan, etc sunt scoase cu ajutorul CoolEdit-ului.

Link to comment
Share on other sites

malex, respectele mele, bucata aia a ta e MUZICA, atribut pe care majoritatea incercarilor de pe aici nu il au. ca o parere personala, cred ca se simte nevoia unor puncte de intensitate mai mare in solo, nu trebuie sa faci shred, da oleaca de viteza mergea uns pe alocuri acolo. gary moore like, if you know what i mean. bafta multa!

Link to comment
Share on other sites

Guest Alexandru

Malex-suna foare bine, dmc are dreptate merge un pic mai "intens" pe anumite bucati dar e f bine. Incearca si pe alte bucati din ce in ce mai rapide.

Link to comment
Share on other sites

multam de aprecieri (si sugestii) :)

criticile ma bucura mai mult decat aprecierile pozitive (asta ca sa nu devii self-sufficient) :)

din pacate nu prea am timp de joaca (vezi ora post-ului - vin de la munca si ma ia fiu-meu de nou - daca apuc sa pun mana pe chitara o data pe saptamana pe la 12 noaptea e bine).

 

good luck

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.