www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce parere aveti de pedalele behringer?


Recommended Posts

Ma uit dupa pedale, si am vazut foarte multe pedale behringer, astea sunt cu 300-400 mai ieftine, si nu inteleg care e faza. 

Ideea este ca am un buget limitat si as vrea sa pot cumpara urmatoarele pedale: Noise Gate/Surpressor, Overdrive, Flanger si un Reverb mai spatios.

in mod normal, daca as lua pedalele astea de la Boss sau electro harmonix, nici nu mai zic de Ibanez, ar depasii suma pe 2000-3000 mii de lei,

eu sunt la liceu dar lucrez part time, iar jumate din bani nu ii pot cheltuii, practic, pe luna as avea in jur de 1000. 

de asta ma gandeam, ca as vrea niste pedale mai de buget, iar cele de la behringer par prea atragatoare, de parca e ceva la mijloc, idk.

 

Link to comment
Share on other sites

Eu daca ar fi sa caut pedale la pret mic si cat de cat ok, as lua dinastea:

Electric Guitar Pedal Vintage overdrive/US Dream/Classic Chorus/Vintage Phase/Tremolo/Analog delay/Digital Delay/Ultimate Drive - AliExpress 18

Small footprint, enclosure metalic, etc. Cu 735-750 ron iei 10 pedale diferite ... :). Uneori sunt reduceri, si se pot lua si cu 660 (am urmarit aleator). 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

la drive:  personal imi place doar super Fuzz (clona Boss) / Pedala Heavy Metal nu am incercat-o.

delay/reverb: sunt efecte OK, analog /digital, daca vrei mai mult trebuie sa investeti.

tremolo: sunt multumit. UT100 - clona Boss

vibrato: sunt multumit., UV300 - clona Boss

in clipul de mai jos vezi niste comparatii: plastic vs metal :

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.